کد خبر : 67623
/ 11:57

درخواست غرامت صهیونیست‌ها از فیس بوک

گروهی از اسرائیلی‌ها با متهم کردن فیسبوک به حمایت از جنبش فلسطینی حماس بین سال‌های 2014 و 2016، از این شرکت یک میلیارد دلار غرامت خواسته‌اند.

درخواست غرامت صهیونیست‌ها از فیس بوک

ظاهراً شاکیان از خویشاوندانِ افرادی هستند که بین سال‌های 2014 و 2016 در حملاتی که در تل‌آویو و یا کرانه باختری اشغالی رخ داد، کشته شدند؛ رژیم اسرائیل فلسطینیان را عامل مرگ این افراد می‌داند.

این گروه از اسرائیلی‌ها در شکایت‌نامۀ خود که در دادگاه فدرال منطقه جنوبی نیویورکِ امریکا تنظیم شد، مدعی شدند فیسبوک حماس را برای «اجرای این حملات» یاری کرده است.

به گزارش رویترز، در بخشی از این شکایت‌نامه آمده است که فیسبوک «آگاهانه با حمایت مادی و ارائۀ منابع به حماس کار این گروه تروریستی را برای برقراری ارتباط، جذب نیرو، برنامه‌ریزی و اجرای حملات تسهیل کرده است.»

یکی از نمایندگان شرکت فیسبوک در اراضی اشغالی در واکنش به این دادخواست خصوصی گفت: «در فیسبوک جایی برای ترویج مطالب خشونت‌آمیز، تهدید مستقیم، تروریسم و یا سخنان نفرت‌انگیز نیست. ما یک سری معیارهای عمومی داریم و از افراد می‌خواهیم اگر مطلبی را برخلاف معیارهایمان می‌دانند، با استفاده از ابزار ثبت گزارش، اطلاع دهند تا بتوانیم بررسی و سریعاً اقدام کنیم.»

رژیم اسرائیل پیش از این فیسبوک را به خاطر سرپیچی از کمک در ردیابی فلسطینیان مورد انتقاد قرار داده بود.

به گفته سامی أبو زهری، سخنگوی حماس، هدف از این اقدام باج‌خواهی از فیسبوک است تا سرانجام به ابزار جاسوسی رژیم اسرائیل بدل شود.

زهری همچنین تصریح کرد سیاستمداران و سربازان رژیم صهیونیستی از این شبکۀ اجتماعی «برای فخرفروشی به خاطر کشتار فلسطینیان استفاده می‌کنند.»

سخنگوی حماس افزود: «آزمون حقیقی مسئولان فیسبوک، کنار زدنِ این فشارهاست.»

منبع: پرس تی‌وی فارسی

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی