کد خبر : 70241
/ 13:42

خانه تکانی پاییزه در پاستور

این میزها «فانی» است و به کسی وفا نمی‌کند، به‌خصوص اگر «فانی» باشید!

خانه تکانی پاییزه در پاستور

مجتبی نخعی راد- این میزها «فانی» است و به کسی وفا نمی‌کند، به‌خصوص اگر «فانی» باشید! اخیرا مورد داشتیم قبل از اینکه مجلس صندلی‌ زیر پای وزیر را بکشد، خودش گفته راضی به زحمت شما نیستیم، بلند شده رفته! خیلی شیک و مجلسی، این تغییرات جدید کابینه هم بعضا از این دست است. کلی هم حکایت و نکات آموزنده دارد:
ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است، مگر اینکه خودش قبلا مرده باشد! چون دولت سرش شلوغ بوده این چند سال فرصت خانه‌تکانی نداشته، بنابراین خانه تکانی پاییزه در پاستور را در دستورکار قرار داده است. دیر است، ولی چه اشکالی دارد؟ به قول علی دایی: وزیر ورزش سه سال دیر استعفا کرد!
به هرحال این‌جوری که از قضیه صندوق ذخیره فرهنگیان و استیضاح وزیر بوهای ناخوشایند به مشام می‌رسید، چه بهتر که روغن ریخته نذر امامزاده شود و برای این پیش‌گیری از وقوع حاثه، عبارت باکلاس «ترمیم کابینه» استفاده شود. البته روغن ریخته از نوع پالم باشد بهتر است که برای سلامت مردم هم مفید باشد.
با اینکه وضعیت معیشت و مشکلات اقتصادی مردم مسئله روز است، ولی وقتی زورتان به وزرای «اس و قس‌دار» کابینه نمی‌رسد، بهتر است به در بگویید که دیوار حساب کار دستش بیاید. این‌طوری شد که آن‌ها که باید می‌رفتند، هستند. آن‌ها که داشتند می‌رفتند، استعفا داده شدند!
با اینکه پس از این سه تغییر، جناب نوبخت اطمینان داده‌اند« فعلا تغییرات دیگری در کابینه رخ نخواهد داد» ولی تجربه ثابت کرده است وقتی پای قید «فعلا» وسط می‌آید، خیلی اتفاقات ممکن است، در آینده نزدیک پیش بیاید و چه بسا مانند اصطلاح «شیب ملایم» درخصوص افزایش قیمت‌ها، در عمل نتایج دیگری داشته باشد. بنابراین به وزرایی که جای پایشان خیلی محکم نیست، توصیه می‌کنیم چمدان‌هایشان دم دست باشد تا هر وقت یهو استعفا داده شدند، دست‌پاچه نشوند.

آموزش تهیه اسکناس واقعی با طعم یورو
سلام، به برنامه «پول‌سازی سرسره» خوش آمدید، عده زیادی از شما بینندگان عزیز از ما درخواست کرده بودید که روش یک‌شبه پول‌دارشدن را آموزش دهیم، بنابراین ما در این برنامه به شما آموزش تهیه اسکناس واقعی با طعم یورو را می‌دهیم.
البته چون فرصت برنامه محدود است، برای آموزش کامل می‌توانید بسته‌های آموزشی ما را تهیه کنید، قیمت این بسته آموزشی در بازار خیلی زیاد میلیون تومان است، ولی ما آن را فقط ٢٩٩هزار تومان تقدیم می‌کنیم! یک پیامک بفرستید، همکاران ما بسته را دودستی درب منزل تقدیم
می‌کنند.
مواد لازم: اسکناس یورو واقعی چند بسته، آدم ساده‌لوح به میزان لازم، آشپز خارجی، قابلمه، آب، دستکش، کاغذ آماده، پودر و مواد شیمیایی مخصوص.
ابتدا یوروهای واقعی را با وعده سرمایه‌گذاری از افراد ساده ‌لوح دریافت و سپس در قابلمه ریخته، با مواد شیمیایی مخلوط و اسکناس‌های بیشتری تولید می‌کنید. عده‌ای از بینندگان عزیز ممکن است بپرسند: مگه داریم؟ مگه می‌شه؟
جواب این است: بله، داریم، می‌شه، اخیرا مورد داشتیم در استان فارس که «٢کلاهبردار خارجی از یک ایرانی ٢٠٠هزار دلار وجه نقد برای سرمایه‌گذاری گرفتند و پس از آن، این مبلغ را از طریق چاپ اسکناس تقلبی و انجام تغییرات شیمیایی و ادغام پول‌های اصلی و جعلی و تبدیل همه وجوه به پول‌های واقعی، تبدیل به ٨٠٠هزار دلار کرده بودند!» علم جعل اسکناس در حد کیمیاگری پیشرفت کرده!

مایه مسرت ماست
بله آقا، معلوم است که مسائل حاشیه‌ای انتخابات آمریکا مایه مسرت ماست. این را نشریات آمریکایی هم نمی‌گفتند خودمان می‌دانستیم.
این سریال «خانه پوشالی» را هم با زحمت دوستان تلویزیون با حداقل سانسور هر شب نگاه می‌کنیم و باز هم مایه مسرت ماست. واقعا دست گلتان درد نکند، فکرش را بکنید مثلا اگر استاد «مهدی فخیم‌زاده» یا استاد «سیروس مقدم» می‌خواستند یک سریال برای نشان دادند پشت پرده سیاست‌های آمریکا بسازند چقدر هزینه حیف می‌شد و دست آخر چی از آب در می‌آمد؟ معلوم است که مایه مسرت ماست!

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی