کد خبر : 72681
/ 23:48

چک و خنثی‌سازی شبکه‌های اجتماعی

آقای بازیکن سابق، جادوگر بودی واسه خودت بودی، این‌جوری نیست که یک کامنت در اینستاگرام درمورد وضعیت آب و هوای خوزستان بگذاری و در بری جناب آقای علی کریمی!

چک و خنثی‌سازی شبکه‌های اجتماعی

مجتبی نخعی راد- فکر کرده‌اید مسئولان سازمان محیط زیست این‌قدر برای رفع مشکلات مردم خوزستان گرفتارند که فرصت نمی‌کنند این انتقادات را ببینند؟ خیر، چشمان بیدار سازمان حفاظت محیط زیست می‌بینند و برای شما جوابیه عریض و طویل صادر می‌کنند. درستش هم همین است، در همین راستا پیشنهاد می‌شود:
در روابط عمومی‌های تمام ارگان‌های دولتی یک «گروه چک و خنثی‌سازی شبکه‌های اجتماعی» تشکیل شود که به‌صورت شبانه‌روزی تمام شبکه‌های اجتماعی را رصد کرده و به محض انتقاد، فورا وارد عمل شده و با صدور بیانیه، آن را در نطفه خفه کنند.
در طرح «حبس برای سوال» که برخی نمایندگان مجلس زحمت آن را می‌کشند، یک بند هم درخصوص «حبس برای کامنت اینستاگرام» در نظر گرفته شود تا دیگر شاهد چنین گستاخی‌هایی نباشیم.
مدیران اینستاگرام ملزم شوند برای هر جوابیه، جایی مناسب در همان پست انتقادکننده در نظر بگیرند. در روزهای تعطیل، به دلیل نبودن مسئولان سر کار و عدم امکان استفاده از اینترنت مفتی اداره برای رصد اینستاگرام، انتشار هر گونه انتقاد در فضای مجازی ممنوع شود.

اینستاگرام؛ فرصت‌ها و تهدیدها
این همه ما درمورد اهمیت اینستاگرام و رصد آن توضیح دادیم، یک وقت خدای نکرده مانند داستان «تبریک اینستاگرامی رئیس جمهور به کمانداران مدال‌آور در جام جهانی آمریکا» در تله نیفتید و بعدا معلوم شود ای بابا، چه کشکی، چه دوغی، کدام جام جهانی؟ یک جشنواره ساده که جام جهانی حساب نمی‌شود.
این سوال که ورزشکارانی که به دلیل مشکلات ویزای آمریکا، یک روز پس از شروع به مسابقات می‌رسند اصلا چرا باید اعزام شوند را نباید بپرسید، چون به من و شما مربوط نیست! بین خودمان باشد وقتی فدراسیون تیر و کمان بودجه اعزام به مسابقات را گرفته، خرج نکند؟ جواب آیندگان که می‌پرسند یک سفر مفتی به آمریکا را به همین راحتی از دست دادید، چطور می‌خواستند بدهند؟
ما اگر جای مسئولان بودیم یک همایش با عنوان «اینستاگرام؛ فرصت‌ها و تهدیدها» با حضور استادان و سخنرانان داخلی و خارجی با یک ناهار مفصل برگزار می‌کردیم که این سوتی‌ها اتفاق نیفتد. ما نگران خودتان هستیم، این همه بیست و چهار ساعته سرتان در شبکه‌های اجتماعی است و دنبال سوژه برای تبریک یا تسلیت هستید، گردن‌درد نشوید! کمی به فضای واقعی هم نگاه کنید، حیف است، از این همه تلاش و خدمت‌رسانی خسته می‌شوید که هیچ، خدای نکرده چشمان قشنگتان ضعیف می‌شود.

خرج سلامت از جیب اینترنت
قدیمی‌ها که می‌گفتند «گنه کرد به بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری» اگر می‌دانستند این جمله این همه نمونه عینی پیدا می‌کند، احتمالا علاوه بر آهنگران، گردن تمام صنعتگران دیگر شوشتر را هم می‌زدند تا ضرب‌المثلشان آموزنده‌تر شود!
داستان «گنجاندن بندی در بودجه سال۹۶ برای افزایش هزارتومانی قیمت هر گیگابیت اینترنت برای هزینه در اجرای طرح پزشک خانواده» هم همین است، قبلا از سیگار و دخانیات مالیات می‌گرفتند و خرج درمان و آموزش می‌کردند، الان به روز شده و از کاربران اینترنت خرج سلامت را می‌گیرند. اگر از فردا دیدیم از افزایش تعرفه پیامک برای تعریض جاده‌ها، از قبض آب برای یارانه بنزین هواپیماها و از لبنیات برای نوسازی بافت‌های فرسوده مالیات می‌‌گیرند، تعجب نمی‌کنیم! این‌ها به کنار، اگر از فردا فرزندمان مشغول دانلود سنگین بود و مچش را گرفتیم که «آهای بچه، چه می‌کنی؟ این گیگ‌هایی که می‌سوزانی، پول‌ خورده است.» برگشت و جوابمان را داد که «برای کمک به بهداشت و سلامت جامعه دانلود می‌کنم» چه جوابی بدهیم؟ آیا مسئولان رسیدگی می‌کنند؟
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی