کد خبر : 74882
/ 22:30
با وجود همۀ تبلیغات، بالاخره مصرف روغن‌ حیوانی مفید است یا نه؟

یک مسئلۀ چرب‌وچیلی

ورود روغن‌های نباتی به بازار را که به‌خاطر دارید؟ روغن‌هایی که درون حلب‌های ٥ و ١٧کیلویی عرضه می‌شدند و تلاش می‌کردند به‌زور هیدروژنه شدن و ارائۀ یارانه‌ای، به‌آرامی ذائقۀ مردم را تغییر دهند ...

یک مسئلۀ چرب‌وچیلی

شهرآرا آنلاین / ورود روغن‌های نباتی به بازار را که به‌خاطر دارید؟ روغن‌هایی که درون حلب‌های ٥ و ١٧کیلویی عرضه می‌شدند و تلاش می‌کردند به‌زور هیدروژنه شدن و ارائۀ یارانه‌ای، به‌آرامی ذائقۀ مردم را تغییر دهند و با کمک تبلیغات تجاری و بهداشتی، رقیب قدیمی خود را از میدان به‌در کنند. این روغن‌ها هرچند در ابتدای امر نتوانستند تغییری در ذائقۀ نسل‌اولی‌ها یعنی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما ایجاد کنند، در ادامۀ راه به‌خوبی توانستند نسل‌دومی‌ها را با خود همراه کنند و به یک روغن‌ ترکیبی برای آن‌ها و به‌ یکه‌تاز میدان برای نسل‌سومی‌ها تبدیل شوند و تا جایی توانسته اند پیش بروند که دیگر ذائقۀ نسل‌چهارمی‌ها، روغن‌های حیوانی را نپذیرد.

همه‌چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه با افزایش بیماری‌های جسمی و روحی ازجمله بیماری‌های قلبی و عروقی، مردم و برخی متخصصان علم پزشکی، بازگشتی به گذشته و سبک زندگی قدیمی خود کردند و اصالت خیلی چیزها نظیر همین روغن‌های نباتی را زیر سؤال بردند و این آغازی شد برای بحث و مناظره‌ای بی‌نتیجه که مصرف کدام دسته از روغن‌ها مفید و مصرف کدام دسته مضر است؟ گذشته از این بحث، مصرف چربی یا روغن به‌عنوان یک مادۀ غذایی ضروری برای بدن لازم است؛ ماده‌ای که در ترمیم سلول‌ها، ساخت انواع هورمون‌ها و تأمین انرژی بدن، حرف اول را می‌زند.

هر فرد باید یک‌سوم انرژی موردنیاز بدنش را ازطریق چربی‌ها تأمین کند و ازآنجایی‌که بخش مهمی از آن را به‌صورت چربی پنهان در غذا دریافت می‌کند، نیاز زیادی هم به مصرف مستقیم چربی نیست. درضمن، هر فرد تنها مجاز است یک‌سوم چربی موردنیاز بدنش را از منابع حیوانی تأمین کند، آن‌هم به‌شرطی‌که از جایگزین‌های آن مانند گوشت قرمز و مرغ استفاده نکند.

................................................

 

یک‌ونیم برابر انرژی

104784.pngبنا به‌گفتۀ متخصصان طب‌ سنتی، روغن‌های حیوانی برای مصرف، خوب و سالم هستند و انرژی بسیار زیادی تولید می‌کنند که اگر فرد تحرک کافی نداشته باشد، یعنی کارمند یا پشت‌میزنشین یا خانه‌دار باشد، مصرف آن‌‌ها برای او چندان مناسب نخواهد بود، چراکه این روغن‌ها سبب رسوب‌گذاری در عروق شده و مشکلاتی را برای چنین فردی به‌دنبال دار‌د ولی اگر فرد ورزشکار باشد یا تحرک زیادی داشته باشد که بتواند انرژی این روغن‌ها را مهار کند، مصرف آن‌ها به‌نسبت گیاهی‌ مفیدتر است. همچنین روغن‌های حیوانی خاصیت تقویت‌کنندگی نیروی جسمانی و مغزی را دارند، یعنی مصرف آن‌ها افزون‌بر اینکه ضعف بدنی را برطرف می‌کند، انرژی‌ای قوی هم برای افرادی خواهد بود که کارهای فکری انجام می‌دهند. به بیان دیگر باید گفت مصرف این روغن‌ها یک‌ونیم برابر روغن‌های گیاهی می‌تواند برای فرد انرژی تولید کند.

 

بهترین درمان‌ چاقی

104782.pngاستخوان‌سازی، کاهش غلظت خون، کاهش چربی‌های زائد شکم، شادابی و سفیدی پوست و سم‌زدایی از بدن، از خواص روغن‌های حیوانی است، حتی تغذیۀ سلول‌های عضلۀ قلب هم از اسیدهای چربی است که تنها در این نوع روغن‌ها به‌وفور یافت می‌شود. از نظر طب سنتی، طول عمر و جوانی پایدار، محصول مصرف مداوم روغن‌های حیوانی است. در حدیثی در این‌باره از پیامبراکرم(ص) می‌خوانیم: «سن آدمی که به 50سال رسید، سزاوار نیست شب را روز کند و شکمش از روغن گاو خالی باشد.». امام‌‌جعفرصادق(ع) نیز در این‌باره فرموده‌اند: «به همان اندازه که روغن حیوانی مصرف می‌کنید، چربی از بدن شما دفع می‌شود.». به‌عبارتی و برخلاف تصور عامه، یکی از بهترین درمان‌های چاقی، مصرف مداوم همین روغن‌هاست؛ البته زیاده‌روی در خوردن آن هم مانند هرچیز دیگری مضر است.

 

گوسفندی یا گاوی؟

104781.pngاز نظر متخصصان طب سنتی، مصرف روغن‌های گوسفندی به‌علت دیرهضم و سنگین بودن، باید کمتر از روغن‌های گاوی باشد. درعوض مصرف روغن‌های گاوی بدون مشکل است؛ به‌طور مثال روغنی داریم به نام روغن شَحم گاو که به چربی اطرافِ قلوه‌گاهِ گاو گفته می‌شود و روغن بسیار لطیف و مفیدی برای انسان است. مصرف آن برای آب کردن چربی‌های زیر شکم، رشد عضلانی بدن و تناسب اندام توصیه می‌شود و منبع بسیار خوبی برای تولید انرژی و تقویت‌کنندۀ بسیار مؤثری برای سیستم دفاعی بدن است. امیرمؤمنان‌، علی(ع)، دربارۀ خواص دارویی این روغن می‌فرمایند: «پیه هم‌اندازۀ خود، بیماری را از بدن بیرون می‌برد و ‌مردم به هیچ‌چیز بهتر از روغن حیوانی و قرائت قرآن، درمان نجسته‌اند.». از این‌رو برای حفظ سلامتی و تندرستی، مصرف معتدل آن توصیه می‌شود.

 

کاربرد علمی و دارویی

104783.pngدکتر مهدی فهیمی، رئیس مؤسسۀ بین‌المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد، دربارۀ خواص روغن‌های حیوانی می‌گوید: «جهان غرب برای پیشرفت خود از برداشت هیچ نکته‌ای از شرقی‌ها خصوصاً جهان اسلام فروگذار نکرده است... و در حال حاضر آن‌ها چیزی را به خورد ما می‌دهند که توصیۀ پیشوایان ما بوده است؛ به‌طور مثال در کشور ما کسی توجهی به روغن پیه ندارد و این موضوع باعث شده است این کالای باارزش، خیلی ارزان از کشور خارج شود و درعوض کشور سوئیس از آن دارویـی به‌نام «سلدرین» آماده کند که متخصصان روماتولوژیست و ارتوپد، آن را به‌وفور برای ما تجویز می‌کنند. همۀ ما می‌دانیم که یکی از اجزای اصلی غذاهای امروزی روغن‌ها هستند و آن چیزی که بسیار دارای اهمیت است، مصرف روغن‌های حیوانی است که در طب‌ سنتی هم به آن تأکید بسیار شده است، آن‌هم به‌دلیل حجم کم و کیفیت مطلوب آن.».

 

تهیۀ روغن

104785.pngدرست‌ کردن روغن حیوانیِ خوب در خانه، کار سختی نیست ولی اگر این کار را در فضای آزاد انجام بدهید، خیلی بهتر است. نکته‌ای که در این میان نباید فراموش کرد، استفاده از ظرفی است که دو یا سه‌برابر حجم روغنتان فضا داشته باشد تا سر رفتن روغن غافلگیرتان نکند. شما می‌توانید از دنبۀ گوسفند، پیه گاو، کوهان شتر و... برای تهیۀ روغن استفاده کنید؛ برای مثال روغن شحم گاو روغن بسیار لطیفی است و زود آب می‌شود. برای اینکه این روغن نسوزد و خوب آب شود، باید همراه آن مقداری از چربی‌های قسمت‌های دیگر شکم گاو را که جزو احشا است و کمی مقاوم‌تر از روغن اطراف قلوه است، به آن اضافه کرد؛ به‌طورمثال به‌ازای هریک کیلو چربی اطراف قلوه، ٢٠٠گرم چربی احشا را با شعلۀ سوزنی کم‌کم درون ظرف، آب کنید. بعد از آب شدن، روغن را از صافی بگذرانید و در یخچال نگهداری کنید.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی