• خانه
  • یادداشت
  • برای همۀ مجاوران و زائران شهر بهشت
کد خبر : 75310
/ 08:33
سرپرست شهرداری مشهد/ محمد آذری

برای همۀ مجاوران و زائران شهر بهشت

برای همۀ مجاوران و زائران شهر بهشت

امروز در نظام‌های متکی به آرای مردم شوراها نماد مشارکت مردم در ادارۀ شهر و روستای خود به شمار می‌روند. در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مردم‌سالاری دینی در آن به عالی‌ترین نحو دیده شده باید تشکیل شوراها را از اصول مترقی و خوب قانون اساسی کشور دانست.
شهر در نگاه نخست از مجموعۀ انسان‌ها، خانه‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌هایی تشکیل شده است که درکنار هم منظم قرار گرفته‌ و به‌صورت مسالمت‌آمیز در تعامل‌اند؛ اما پشت پرده، عده‌ای در تلاش‌اند که شهروندان در این آرامش، بدون آنکه متوجه شوند، زندگی کنند. این افراد همان اعضای شورای شهر و مدیران و کارکنان یا همان قهرمانان خدمت بی‌منت در شهرداری هستند که فارغ از هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی‌ای، رفاه حداکثری، شادابی و نشاط، امید و زندگی را از صمیم قلب برای همۀ مجاوران و زائران شهر بهشت می‌خواهند و در مسیر تحقق آن، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
از سال‌١٣٧٧ تا به امروز بیش‌از ١٩‌سال از عمر نظام شورایی در شهرها و روستاهای کشور می‌گذرد و تجارب ارزنده و گران‌قدری در این مدت به دست آمده است. شاید در گذشته زیاد به انتخابات شورا توجه نمی‌شد، اما امروز مردم می‌دانند که شوراهای شهر و روستا در سرنوشت و زندگی آن‌ها نقشی مهم و تعیین‌کننده‌ دارند و بر همین اساس در انتخابات سال‌٩۶ برای انتخاب اعضای پنجمین دورۀ شورای اسلامی شاهد حضور پررنگ و گستردۀ آن‌ها بودیم.
اکنون که چهار دوره از عمر شورای اسلامی شهر سپری شده است باید به این نکته اذعان کرد که افراد مختلفی که با سلیقه و انتخاب مردم در ادوار مختلف عضو شورای شهر بوده‌اند با تلاش‌های صادقانه و خدمات گسترده علی‌رغم فراز‌و‌نشیب‌هایی که همواره وجود داشته است روندی رو به جلو و رویکردی توسعه‌ای برای شهر در پیش گرفته‌اند که باید خدمات همۀ آن‌ها و شهرداران و مدیران سابق ارج نهاده شود. مردم در هر دوره بر‌اساس قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌توانند هر طیف و جریان مرتبط با نظام را برای ادارۀ شهر خود برگزینند.
برای انتخابات شورای پنجم، مردم شهر مقدس مشهد به جریانی رأی دادند، تا بر‌اساس شعار این جریان، طی چهار سال آینده، مشهد شهر امید و زندگی باشد. در‌واقع امروز همگان باید به رأی مردم احترام
بگذاریم و بدانیم شورای شهر پنجم مشهد متعلق‌به همۀ مردم با هر گرایش سیاسی است و به‌راستی این جمله حضرت امام‌(ره) فصل‌الخطاب است که می‌فرمایند: «میزان رأی ملت است.».بدون شک این امید و زندگی نیازمند تسریع هرچه بیشتر امور شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد است و شورای پنجم شهر مشهد با درک این مهم، در اولین جلسۀ رسمی خود بدون فوت وقت، شهردار جدید و همچنین کمیسیون‌های
تخصصی مورد‌نیاز مدیریت شهری را انتخاب کرده است؛ امری که نشان‌دهندۀ هماهنگی و همدلی اعضا و اهمیت مدیریت زمان و حس مسئولیت‌پذیری در‌قبال مدیریت شهری و شهروندان شهر مقدس مشهد است تا با برنامه‌ریزی دقیق هرچه سریع‌تر و با صلابت بیشتر به‌سوی پیشرفت این شهر گام برداشته شود.
کلام آخر اینکه امروز همۀ کارکنان شهرداری مشهد به‌دنبال پیشرفت سریع شهر خود هستند و به خدمتگزاری به زائران و مجاوران شهر امام هشتم‌(ع) عشق می‌ورزند و خادمی امام مهربانی‌ها را برای خود توفیقی بزرگ از جانب خداوند متعال می‌دانند.
قطعاً روحیۀ همدلی و مسئولیت‌پذیری اعضای شورای شهر در سراسر ابر‌سازمان شهرداری مشهد، بیش‌از گذشته، تسری خواهد یافت تا همۀ مدیران و کارکنان شهرداری مستقر در ستاد، سازمان‌ها و مناطق، آمادۀ خدمتی بی‌منت و صادقانه برای رسیدن به اهداف عالی مدیریت شهری در افق‌١۴٠٠ باشند.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی