کد خبر : 75322
/ 20:04

چیزی که عوض داره گله نداره!

به‌تازگی ضرغامی، رئیس سابق صداوسیما، گفته است: «۹۰درصد سریال‌های شبکه‌های پرطرفدار ماهواره‌ای، همان دوبله‌های پخش‌شده در سیمای ایران است.».

چیزی که عوض داره گله نداره!

نویسنده: ارژنگ حاتمی

طنز سرسره شهرآرا آنلاین / به‌تازگی ضرغامی، رئیس سابق صداوسیما، گفته است: «۹۰درصد سریال‌های شبکه‌های پرطرفدار ماهواره‌ای، همان دوبله‌های پخش‌شده در سیمای ایران است.». در همین‌خصوص برخی از کارشناسان ستون «سرسره» نظرات خود را مطرح کردند.

کارشناس اول: باتوجه‌به اینکه به‌قول آقای ضرغامی ۹۰درصد سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای، همان برنامه‌های خودمان است، پیشنهاد می‌شود به‌جای واژۀ نامأنوس «شبکه‌های ماهواره‌ای» بگوییم: «صدا‌وسیما ۲».

کارشناس دوم: ۹۰درصد سریال‌های ماهواره‌ای همان دوبله‌های پخش‌شده در سیمای ایران است؟ راستش را بگویید. صدا‌وسیما سریال‌های درپیت ترکیه‌ای را از کدام شبکه و چه‌ساعتی پخش می‌کند که ما نمی‌بینیم؟

کارشناس سوم: پس ۹۰درصد برنامه‌های ماهواره بسیار پرمحتوا و داری بار بالای آموزشی هستند؟ یعنی بقیۀ برنامه‌های بدشان ۱۰درصدی که بیشتر نیست. از این صحبت آقای ضرغامی می‌توان نتیجه گرفت که گویا ماهواره آن‌قدرها هم بد نیست.

کارشناس چهارم: برای آنکه حال شبکه‌های ماهواره‌ای گرفته شود، پیشنهاد می‌شود ما هم برنامه‌هایشان را برداریم و بعداز کمی حذف و اضافات در شبکه‌های خودمان پخش کنیم؛ اگر هم شاکی شدند بگوییم: «چیزی که عوض داره گله نداره.».

کارشناس پنجم: پس می‌توان نتیجه گرفت آن‌دسته از افرادی که ماهواره تماشا می‌کنند، درحقیقت با برنامه‌های صداوسیما مشکلی ندارند و به‌دنبال دیدن برنامه‌های جدیدتری هم نیستند، بلکه مشکلشان این است که از کوتاهی قد و کچلی و چاقی و لاغری و برخی چیزهای دیگر رنج می‌برند و برای مشاهدۀ این تبلیغات است که ماهواره خریده‌اند و استفاده می‌کنند. اگر بشود ما نیز در صداوسیما این‌قدر برنامه‌محور نباشیم و کمی تبلیغات پخش کنیم، مطمئناً کسی نمی‌رود دیش بخرد.

کارشناس ششم: الان صحبت‌های آقای ضرغامی تعریف از برنامه‌های صداوسیما بود یا انتقاد از برنامه‌های صداوسیما؟

..........................................

 

آقای کی‌روش! جوگیر نشو!

آقای کی‌روش! حالا تیم را جام‌جهانی بُردی که بُردی، دیگر این همه جنجال ندارد که. با این همه بازیکن خوبی که داریم اکبرآقا میثاقیان و حتی داش‌علی منصوریان هم می‌توانستند تیم را ببرند جام‌جهانی.

آقای کی‌روش! ما نمی‌دانیم چرا این‌همه روی آمار گل‌نخوردن تیم‌ملی تأکید داری؟ گل نخوردیم که نخوردیم، چه اهمیتی دارد؟ مثلا اگر ۱۷بازی دیگر هم گل نخوریم، به ما کاپ جام‌جهانی و کارت‌صدآفرین می‌دهند؟!

آقای کی‌روش! این همه مُدعی نباش. آخر چرا توقع داری وقتی از کرۀجنوبی برمی‌گردی مسئول‌های‌ورزشی برای استقبالتان بیایند؟ مگر شما چه گلی بر سر فوتبال ما زده‌ای؟ اگر تیم را بردی جام‌جهانی، وظیفه‌ات را انجام داده‌ای، پولت را هم گرفته‌ای. یعنی واقعاً شما توقع داشتی مسئولین ورزشی ما با این همه دغدغه، این همه راه را تا فرودگاه بیایند؟ لابد توقع داشتی با شما عکس سلفی هم بگیرند؟

آقای کی‌روش! حالا یک‌عادل و چندتا هوادار دور و برت را گرفته‌اند جوگیر نشو. الان «کچلیک» هم کلی طرفدار دارد؛ اصلا بهتر است محبوبیت خودت را با امیرعباس مقایسه کنی، بعد اگر افسردگی نگرفتی بازهم بیا از مسئولان ورزشی گلایه کن.

آقای کی‌روش! شما به چه حقی برمی‌داری در پاسخ به این سؤال: «مرحلۀ دوم جام‌جهانی؟» می‌گویی: «خوابش رو ببینین.». اصلا شما در چه جایگاهی هستی که درمورد خواب‌های ما هم تعیین‌تکلیف کنی؟

آقای کی‌روش! می‌خواهی یک‌کاری کنیم خودت خواب جام‌جهانی را ببینی؟ می‌خواهی همان‌کاری که در جام جهانی ۹۸ با وِیِرا کردیم، با تو هم بکنیم؟ چیزی که زیاد است سرمربی؛ نهایتش این است که یکی از این لپ‌لپ‌ها می‌خریم و یک‌عدد مربی از داخلش درمی‌آوریم؛ به‌همین راحتی!

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی