• خانه
  • بین الملل
  • دمشق: زمانی رقه را آزاد شده می‌دانیم که ارتش سوریه وارد آن شود
کد خبر : 76536
/ 16:32

دمشق: زمانی رقه را آزاد شده می‌دانیم که ارتش سوریه وارد آن شود

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه اعلام کرد، دولت سوریه تنها شهری را که نیروهای ارتش سوریه وارد آن بشوند و پرچم عراق بر فراز ساختمان‌های آن به اهتزاز درآیند، "اراضی آزاد شده" تلقی می‌کند.

دمشق: زمانی رقه را آزاد شده می‌دانیم که ارتش سوریه وارد آن شود

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایسنا، محمد رامز ترجمان، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که دولت سوریه تنها اراضی‌ای را که نیروهای ارتش سوریه وارد آن بشوند و پرچم ملی این کشور را بر فراز ساختمان‌های آن شهر برافراشته سازند، "منطقه آزادشده" می‌داند.

وی در این گفت‌وگوی ویژه تصریح کرد که آنچه در رقه رخ می‌دهد و همچنین خروج اعضای گروه تروریستی داعش از این شهر، امری مثبت است اما ضروری است که نیروهای سوریه وارد این شهر شوند و داعش یا هر کدام از سازمان‌ها یا گروه‌های تروریستی دیگر از آن خارج شوند.

ترجمان در ادامه افزود که دمشق هیچ شهری را آزاد شده به شمار نمی‌آورد مگر اینکه نیروهای سوریه وارد این شهر شوند و پرچم ملی بر فراز این شهر برافراشته شود و این امر در مورد موقعیت‌های جغرافیایی سوریه صدق می‌کند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه همچنین تصریح کرد که کسانی وجود دارند که به دنبال از بین بردن پیروزی رقه هستند و طرحی که از سوی عربستان، آمریکا یا دیگر کشورها مبنی بر بازسازی شهر رقه یا مکان‌های دیگر مطرح شد، خارج از اراده دولت سوریه است.

وی هچنین ورود نیروهای نظامی ترکیه به شهر ادلب و حضور نظامیان آمریکایی در "التنف" و برخی مناطق مرزی را "تجاوزی آشکار" توصیف کرد که حاکمیت سوریه، قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض می‌کند.

ترجمان همچنین خاطرنشان کرد که دولت سوریه باید به روشی مناسب به این مساله واکنش نشان دهد.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در آخر اظهار داشت: ورود یگان‌های ترکیه به ادلب خارج از چارچوب توافقات نشست آستانه است.

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی