• خانه
  • خبرهای سایت
  • آوازه هیچ سایت هسته ای در دنیا به اندازه سایت بوشهر بلند نیست
کد خبر : 76787
/ 13:01
صالحی در عملیات گودبرداری واحد 2 نیروگاه بوشهر؛

آوازه هیچ سایت هسته ای در دنیا به اندازه سایت بوشهر بلند نیست

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: فکر نمی کنم سایت هسته ای در دنیا باشد که آوازه‌اش به اندازه سایت بوشهر بلند باشد.

آوازه هیچ سایت هسته ای در دنیا به اندازه سایت بوشهر بلند نیست

به گزارش شهر آرا آنلاین به نقل از خبرگزاری موج، علی‌اکبر صالحی در کنفرانس خبری مشترک با رئیس روس اتم ضمن خیرمقدم به رئیس روس اتم که برای اولین بار از سایت بوشهر بازدید می‌کنند گفت: فکر نمی کنم سایت هسته ای در دنیا باشد که آوازه‌اش به اندازه سایت بوشهر بلند باشد.
صالحی پروژه های جدید نیروگاه بوشهر را  را از مصادیق همکاری مثبت ایران و روسیه دانست و گفت: ما قبل از انقلاب در مدار سیاسی غرب بودیم اما هیچ کمکی به ما نکردند و شوروی و روسیه فعلی این همکاری را با ایران داشت. ورود ما به صنعت هسته ای با کمک همسایه خوب ما روسیه بوده است و عجیب است ورود ما به فن‌آوری هسته‌ای که با همکاری روسیه انجام می شود و این پیام مهمی برای غرب دارد.

امروز شاهد گودبرداری برای فونداسیون واحدهای ۲ و ۳ هستیم

وی با اشاره به روند شروع به ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر اظهار کرد: میلیون ها مترمکعب خاکبرداری انجام شده و امروز شاهد گودبرداری برای فونداسیون واحدهای ۲ و ۳ هستیم.

امیدواریم در ۷ سال آینده شاهد راه‌اندازی واحد ۲ نیروگاه بوشهر باشیم

صالحی خاطرنشان کرد: از نظر ما پروژه جلوتر از زمان خودش است و امیدواریم در ۷ سال آینده شاهد راه اندازی واحد ۲ و دو سال بعد واحد ۳ باشیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد که با توجه به توصیه مجلس شورای اسلامی برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای، ایران در بلند مدت باید به این سمت حرکت کند که البته مستلزم هزینه و بودجه هنگفتی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار است.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی در کشورمان ما نیاز داریم به سمت ساخت نیروگاه‌های کوچک برویم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی