• خانه
  • خبرهای سایت
  • پیش نویس لایحه بودجه سال 97 تقدیم هیات وزیران شد
کد خبر : 76999
/ 11:51
نوبخت در نشست خبری:

پیش نویس لایحه بودجه سال 97 تقدیم هیات وزیران شد

سخنگوی دولت گفت: پيش نويس لايحه بودجه 97 امروز به هيئت وزيران ارسال شده است و بررسی آن از هفته آينده در دولت آغاز می‌شود.

پیش نویس لایحه بودجه سال 97 تقدیم هیات وزیران شد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز سه‌شنبه (16 آبان) در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: پيش نويس لايحه بودجه 97 امروز به هيئت وزيران ارسال شده است و بررسی آن از هفته آينده در دولت آغاز می‌شود.

نوبخت ادامه داد: پيش بينى می‌شود تا 15 آذر كه مهلت قانونى ارائه بودجه است اين لايحه به مجلس ارائه شود.

وی افزود: البته با توجه به اینکه 15 آذر ماه تعطيل است، دولت تلاش می‌کند در نخستين روز فعاليت مجلس ، اين لايحه را تقدیم کند. 

نوبخت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره اینکه آیا باوجود اعمال تحریم ها علیه ایران، امکان فسخ قرارداد از سوی شرکت توتال وجود دارد یا خیر؟ تصریح کرد: یکی از نقاط قوت قرارداد توتال این است كه حتی در شرايط غيرمعمول و وضع تحريم عليه ايران، امکان استيفاى حقوق کشورمان وجود دارد و مشكلى در اين زمينه نیست.

سخنگوی دولت ادامه داد: سران قوا هفته گذشته درباره وضعیت سپرده گذاران موسسات مالی غیر مجاز جلسه اى را برگزار کردند و تصمیمات مهمى را در آن جلسه بیان شد، همچنین کارگروهى متشکل از نمایندگان سه قوه پیگیرى‌های لازم را در این باره انجام می‌دهند.

وی افزود: پرداخت یارانه هر سال با توجه به بودجه است و امسال 48 هزار میلیارد تومان طبق پیوست تبصره 14 در نظر گرفته شده است؛ اگر تکلیف قانونی این باشد که دولت به نهاد‌های حمایتی (کمیته امداد و بهزیستی) یارانه دهد، قوه مجریه مکلف به اجرای قانون است.

معاون رئیس جمهور درباره اعزام زائر به حج عمره، اشهار کرد: اظهار نظر در مورد درباره حج عمره زود است.

نوبخت همچنین درباره حذف دلار از مبادلات تجارى، گفت: ايران در سال‌های اخیر براى حذف دلار از مبادلات تجارى گام برداشته، اكنون مبادلات براساس يورو انجام می‌شود.

وی به سفر آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران اشاره کرد و ادامه داد: سفر آمانو به تهران، تایید بر صحت اقدامات ایران در چارچوب برجام است و او پایبندى به تعهدات ایران در برجام را اعلام کرد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی