کد خبر : 77794
/ 08:59
استاندار از گنجاندن اعتبار مربوط به زیارت در لایحه بودجه سال ٩٧ خبرداد

بودجه به «زیارت» آمد

استاندار خراسان رضوی گفت: براساس دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبار مربوط به زیارت در لایحه بودجه سال ٩٧ گنجانده شده است.

بودجه به «زیارت» آمد

 علیرضا رشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا، با‌اشاره‌به تدوین لایحه بودجه سال ٩٧ ازسوی سازمان برنامه و بودجه و تأیید جزئیات آن در هیئت وزیران بیان کرد: برای گنجاندن بودجه زیارت در این لایحه از آقای نوبخت، معاون رئیس جمهور، دستور گرفتیم که خوشبختانه این مهم تحقق یافته است.
وی افزود: اولویت‌های استان اواسط امسال ازسوی سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی تهیه شد و در قالب چند پیشنهاد در اختیار دولت قرار گرفت تا در تدوین لایحه بودجه سال ٩٧ مدنظر قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: برخی موارد سهم درآمدی از بودجه مربوط به نفت و گاز در جمع‌بندی لایحه بودجه سال ٩٧ با پیشنهادهای ارائه‌شده از سوی سازمان برنامه و بودجه استان مغایرت داشت که درحال پیگیری هستیم تا این موضوع هم به نفع استان اصلاح شود.
رشیدیان همچنین درباره خبرهای منتشرشده در شبکه‌های مجازی مبنی‌بر احتمال ابقای وی به‌عنوان استاندار خراسان رضوی نیز گفت: بی‌اطلاع هستم. هیچ بحثی هم در این رابطه نشده است. این موضوعات را ازطریق خبرنگاران مطلع می‌شویم. وی افزود: در‌حال انجام وظایف خود هستیم و تا هر زمان که دولت تدبیر و امید صلاح بداند با قوت و قدرت به کارمان ادامه می‌دهیم. تا این لحظه اجازه نداده‌ام که در روند فعالیت‌ها خللی ایجاد شود. کارها طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته پیش می‌رود. استاندار خراسان رضوی بیان کرد: به رغم شایعات مطرح‌شده، حتی در بسیاری از کارها، همچون تدوین الزامات اجرایی برنامه ششم توسعه، زودتر از دیگر استان‌ها اقدام کردیم. درباره تعیین یارانه برای تولید و اشتغال نیز اولین استانی بودیم که پیگیری‌های لازم را انجام دادیم. وی افزود: همه کارها طبق برنامه پیگیری می‌شود اما اگر سیاست دولت بر این شد که این مسئولیت را به مدیر دیگری محول کنیم، با اطمینان خاطر این کار را انجام خواهیم داد.

تثبیت ردیف حاشیه شهر در لایحه بودجه ٩٧
جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی با چند دستورکار درباره توزیع اعتبارات ابلاغی به سازمان برنامه و بودجه، شامگاه شنبه با حضور اعضا در محل استانداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار شهرآرا، در این جلسه که به ریاست استاندار خراسان رضوی تشکیل شد، ۶۶ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان اعتبار مربوط به ردیف ارتقای شاخص‌های اقتصادی در قانون بودجه سال ٩۶ بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شد و به ٢١ پروژه اختصاص یافت.
در این جلسه همچنین، ٢۵ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به استان مربوط به باقی‌مانده پاداش پایان خدمت سال‌های ٩۵ و ٩۶ بازنشستگان بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شد. شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی مقرر کرد مطالبات بازنشستگان مربوط به مرخصی‌های استفاده‌‌نشده و سایر مزایا از سوی دستگاه‌ها تأمین اعتبار، و پرداخت شود.
دیگر دستورکار جلسه شب گذشته شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی به توزیع اعتبارات مربوط به جرائم رانندگی اختصاص داشت. بر این اساس، در مرحله نخست توزیع اعتبارات ماده ٢٣ قانون رسیدگی به جرائم رانندگی سال ٩۶، از مجموع ٢۵ میلیارد و ۴٠٠ میلیون تومان اعتبار، ٧٠ درصد به شهرداری‌ها اختصاص یافت و ٣٠ درصد نیز در اختیار دهیاری‌ها قرار گرفت.
از مجموع اعتبارات توزیع‌شده در قالب ردیف جرائم رانندگی، ٨ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان به شهرداری مشهد اختصاص یافت که باید در اجرای پروژه‌های نصب دوربین‌های نظارت تصویری، تجهیز خودروها به دوربین نظارت تصویری، اجرای طرح سامانه کاهش آلودگی هوا و نصب تجهیزات راهنمایی رانندگی صرف شود.
در قالب دیگر دستورکار جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با تصویب پیشنهادهای کارگروه‌های امور زیربنایی و شهرسازی شهرستان‌ها، برخی از مصوبات این شورا اصلاح شد.

تأثیر اعتبارات بر افزایش تولید و اشتغال
استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: تلاش شده است که در توزیع بودجه‌ها مواردی همچون تأثیر اعتبارات بر افزایش تولید و اشتغال و بهره‌گیری از مزیت‌های استان مد نظر قرار گیرد.
علیرضا رشیدیان افزود: در توزیع بودجه‌های حوزه عمرانی هم تلاش شده است پروژه‌های با پیشرفت زیاد در اولویت تخصیص اعتبار قرار گیرند، معتقدیم اگر همه بخش‌ها به صورت متوازن رشد نکنند، قطعا در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.
رضا جمشیدی، رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی، در حاشیه این جلسه به خبرنگار شهرآرا گفت که در لایحه بودجه سال ٩٧، ردیف بودجه حاشیه شهر مشهد از سوی دولت تثبیت شده است.

امیرعلی قاسمی مقدم 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی