• خانه
  • خبرهای سایت
  • روحانی در تماس تلفنی رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس:
کد خبر : 77855
/ 19:47
در کنار ملت فلسطین خواهیم ماند

روحانی در تماس تلفنی رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس:

رئیس جمهور گفت: ما به ملت فلسطین به خاطر مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی افتخار می‌کنیم و مطمئنیم انتفاضه جدید مسیر خود را ادامه می‌دهد.

روحانی در تماس تلفنی رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس:

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در تماس تلفنی رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با وی، تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین و امت اسلامی بی تردید با وحدت، مقاومت و ایستادگی خود، این طرح آمریکایی – صهیونیستی را با شکست مواجه خواهند کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه "جمهوری اسلامی ایران این اقدام آمریکا را بشدت محکوم می‌کند"، گفت: این اقدام ناصحیح، ماهیت آمریکا و رژیم صهیونیستی را بیش از پیش نزد جهانیان آشکارتر کرد و نشان داد که آن‌ها به هیچ عنوان نمی‌خواهند حقوق ملت فلسطین را به رسمیت بشناسند.

روحانی، مقاومت و ایستادگی در برابر این تصمیم اهانت آمیز آمریکا را یکی از آزمون‌های بسیار مهم برای ملت فلسطین و همه مسلمانان برشمرد و گفت: در این شرایط و در گام نخست، همه جریان‌های فلسطینی باید با وحدت خود پاسخ قاطعی به رژیم صهیونیستی و آمریکا بدهند و در گام دوم نیز دنیای اسلام باید با صدای واحد و متحد، در برابر این طرح شوم بایستد.

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت‌های اسلامی در جلسه روز چهارشنبه سران کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه، بی تردید با صدای رسا اعتراض خود را به گوش جهانیان خواهند رساند.

روحانی با بیان اینکه ایران اسلامی همانند گذشته در کنار ملت فلسطین می‌ماند، به گزارش رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از انتفاضه جدید علیه رژیم صهیونیستی و شهادت چهار فلسطینی و مجروح شدن بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر اشاره و گفت: ما به ملت بزرگ فلسطین به خاطر مقاومت، جهاد، ایستادگی و ایثارشان در برابر دشمن صهیونیستی افتخار می‌کنیم و مطمئنیم انتفاضه جدید مسیر صحیح خود را برای احقاق حقوق ملت فلسطین ادامه می‌دهد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از مواضع استوار و اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت فلسطین و قدس شریف، تصریح کرد: از نگاه ملت فلسطین، جمهوری اسلامی ایران یک ستون نیرومند و مقاوم در حمایت از تحقق آرمان‌های ملت فلسطین است.

اسماعیل هنیه، تصمیم ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره قدس شریف را تعدی و تجاوز آشکار به حقوق همه امت اسلامی دانست و تاکید کرد که ملت فلسطین با مقاومت خود هرگز به اسرائیل و آمریکا اجازه تحقق این تصمیم را نخواهد داد چرا که قدس شریف به فلسطین و جهان اسلام تعلق دارد.

وی با اشاره به آغاز انتفاضه جدید ملت فلسطین به دنبال تصمیم اهانت آمیز دولت آمریکا گفت: این انتفاضه که تاکنون چهار شهید و یکهزار و ۵۰۰ مجروح داده است، با قدرت ادامه می‌یابد و ما مصمم هستیم طرح آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را با شکست مواجه کنیم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین از همه دولت‌های اسلامی خواست در نشست سران کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی در ترکیه، با تصمیمات قاطع خود از ملت فلسطین و قدس شریف پشتیبانی کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی