• خانه
  • خبرهای سایت
  • کشورهای اسلامی روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند/ مراودات اقتصادی با آمریکا به حداقل کاهش یابد
کد خبر : 77864
/ 11:58
235 نماینده مجلس در بیانیه ای خواستار شدند:

کشورهای اسلامی روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند/ مراودات اقتصادی با آمریکا به حداقل کاهش یابد

235 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای از همه کشورهای اسلامی خواستند که در اسرع وقت روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند و مراودات اقتصادی خود با آمریکا را به حداقل کاهش دهند.

کشورهای اسلامی روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند/ مراودات اقتصادی با آمریکا به حداقل کاهش یابد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس در این بیانیه همچنین از پارلمان های کشورهای اسلامی خواستند که دولت های خود را در اصلاح مسیر متناسب با مطالبات امت اسلامی هدایت کنند.
مجلسی ها در این بیانیه که محمدحسین فرهنگی عضو هیات رییسه مجلس آن را در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس قرائت کرد، یادآور شدند: بیت المقدس قبله اول مسلمانان و مام مقدس برای همه امت اسلامی است.
در این بیانیه نمایندگان مجلس تصریح کردند: متاسفانه اخیرا رییس جمهوری تاجر مسلک ایالات متحده آمریکا آن را به عنوان پایتخت ر‍ژیم جعلی صهیونیستی اعلام کرده و اتفاقا همین اقدام رییس جمهوری آمریکا خود روشن ترین دلیل بر بی هویتی و ساختگی بودن ر‍ژیم صهیونیستی است که مجبور است یک به اصلاح بر قدرت با استفاده از عنصر زور و بدون توجه به سایر ابعاد موضوع سرزمین مسلمانان را به عنوان پایتخت آن رژیم اعلام کند.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: از طرف دیگر امروز باید خالصانه ترین سلام های خود را تقدیم روح مطهر امام عظیم القدرمان کنیم که ماهیت این رژیم فاقد هویت را به خوبی شناخته و معرفی کرده بودند که با اسرائیل، منطقه روی صلح و آرامش را نخواهد دید و ساده اندیشانی که در دهه 90 میلادی جشن و پایکوبی ایجاد روند صلح در خاورمیانه را با موفقیت های اسلو یک و دو شادمانه برگزار کردند امروز دریافته اند که ایالات متحده آمریکا حتی به قراردادها و موافقت نامه های نیم بند خود نیز اعتنایی نکرده و آخر میخ را بر تابوت روند به اصطلاح صلح در خاورمیانه کوبیده است.
نمایندگان مجلس در بخش دیگری از این بیانیه خاطرنشان کردند: ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب چنین تصمیمات سخیفی را از سر عجز اتخاذ می کند، بدانند امت اسلامی در برابر این اقدامات جنایت بار سکوت نمی کند و آمریکا مسئول عواقب این تصمیم خود است.
مجلسی ها در این بیانیه از همه کشورهای اسلامی خواستند که در اسرع وقت روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند و مراودات اقتصادی خود با آمریکا را به حداقل کاهش دهند و پارلمان های کشورهای اسلامی دولت های خود را در اصلاح مسیر متناسب با مطالبات امت اسلامی هدایت کنند.
در این بیانیه تاکید شده است: بی تردید دولت و ملت ایران به پیروی از امام و رهبری همواره پشتیبان آرمان های مقدس انقلاب اسلامی از جمله مبارزه با رژیم صهیونیستی به رغم همه اختلافات جناحی و سیاسی، یک صدا و متحد هستند.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد.
ترامپ در این سخنان از وزارت خارجه این کشور خواست که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا را از تل آویو به بیت المقدس آغاز کند و سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی