• خانه
  • خبرهای سایت
  • آخرین پیگیری‌های ایران درمورد چرایی شلیک پلیس آمریکا به شهروند ایرانی _آمریکایی
کد خبر : 77910
/ 10:44

آخرین پیگیری‌های ایران درمورد چرایی شلیک پلیس آمریکا به شهروند ایرانی _آمریکایی

مدیرکل اداره ‌آمریکای وزارت امور خارجه، آخرین پیگیری‌های ایران در مورد علت و ابعاد کشته شدن «بیژن قیصر» شهروند ایرانی – آمریکایی که توسط پلیس آمریکا مورد هدف قرار گرفته است را تشریح کرد.

آخرین پیگیری‌های ایران درمورد چرایی شلیک پلیس آمریکا به شهروند ایرانی _آمریکایی

به گزارش شهرآراانلاین به نقل از ایسنا، محمد کشاورز زاده با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض خود را در این زمینه از طریق سفارت سوئیس در تهران به دولت آمریکا در قالب یک یادداشت رسمی اعلام کرده است و دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا نیز پیگیر این موضوع است، اظهار کرد: اما تاکنون نتیجه پیگیری‌ها در مورد این موضوع از سوی دولت آمریکا به ما اعلام نشده است.

به گزارش ایسنا،  طبق اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها ، خودروی بیژن قیصر جوان 25 ساله ایرانی و آمریکایی و اهل شهر«مک‌لین» در شمال ویرجینیا ، عصر روز  17 نوامبر 2017 در نزدیکی بزرگراه جورج واشنگتن در شهر الکساندریا در ایالت ویرجینیا  مورد  حمله پلیس آمریکا قرار گرفت. او پس از گذشت 10 روز از حادثه شلیک گلوله پلیس به خودروی وی که به مجروح شدنش از ناحیه سر منجر شده بود، جان خود را از دست داد.
 در همان زمان خانواده وی با انتشار بیانیه‌ای در روزنامه واشنگتن پست اعلام کردند : بیژن قیصر هدف سه گلوله پلیس از ناحیه سر قرار گرفته بود و هنگام وقوع این حادثه مسلح نبوده است.
همچنین دو شاهد ماجرا به واشنگتن پست گفتند که پلیس پس از نزدیک شدن به خودروی این قربانی از فاصله بسیار نزدیک شروع به شلیک گلوله  به وی کرد. مقامات آمریکا تاکنون توضیحی درباره این اقدام افسران پلیس آمریکا نداده‌اند.
 خانواده وی با تاکید بر اینکه قربانی در خودروی خود هیچ سلاحی حمل نمی‌کرده است، گفتند که دلیل قتل پسرشان باید مشخص شود. هرچند هیچ دلیل قانع کننده‌ای نمی تواند این اقدام افسران پلیس را توجیه کند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی پلیس ویرجینیا پس از وقوع این حادثه تحقیقاتی را درباره آن آغاز کرد اما پس از مدتی  پرونده را به اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) سپرد. اف‌بی‌آی نیز در گزارشی  مرگ بیژن قیصر را تایید کرد.
تعداد افسرانی که در این حادثه دخیل بودند، دلیل شلیک گلوله آنها و جزئیات دیگر آن هنوز مشخص نشده است. همچنین مشخص نیست که آیا یک یا دو افسر به سمت قربانی شلیک کرده‌اند و اینکه دادستانی آمریکا این شلیک گلوله را قانونی اعلام خواهد کرد یا نه.
خانواده قربانی همچنین در بیانیه خود یادآور شده‌اند که وی اولین نسل از اتباع ایرانی متولد شده در آمریکا است که هیچ سابقه جرم نداشته و شهروندی آرام تلقی می شده که تهدیدی علیه هیچ‌کس نبوده است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی