• خانه
  • خبرهای سایت
  • دو طرح مجلس به دلیل ایرادات شورای نگهبان از دستور کار صحن خارج شد
کد خبر : 77912
/ 10:53
در جلسه امروز؛

دو طرح مجلس به دلیل ایرادات شورای نگهبان از دستور کار صحن خارج شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رفع ایرادات شورای نگهبان، دو طرح مربوط به اصلاح قانون مقررات استخدامی سپاه و استفساریه ماده ۵۹ قانون برنامه پنجم توسعه را از دستور کار صحن خارج کردند.

دو طرح مجلس به دلیل ایرادات شورای نگهبان از دستور کار صحن خارج شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی طرح استفساریه ماده ۵۹ قانون برنامه پنج ساله توسعه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

شورای نگهبان در ایراد خود به این طرح اعلام کرده بود طبق اصل ۷۳ قانون اساسی، طرح فوق‌الذکر تفسیر نیست، بلکه قانونگذاری است؛ به همین دلیل نمایندگان با حذف این طرح از دستور کار مجلس موافقت کردند.

در ادامه رفع ایراد شورای نگهبان به طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ قانون مقررات استخدامی سپاه در دستور کار مجلس قرار گرفت؛ این طرح نیز به دلیل اینکه در ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عیناً ذکر شده است، جهت جلوگیری از قانونگذرای جدید، از دستور کار مجلس حذف شد.

در ادامه بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی در دستور کار مجلس قرار گرفت؛ با نظر رئیس‌ مجلس به دلیل عدم رفع ایرادات شورای نگهبان، این طرح نیز به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی