• خانه
  • خبرهای سایت
  • صدور 28 میلیارد و 500 میلیون دلار کالای غیرنفتی در 8 ماه گذشته
کد خبر : 77926
/ 17:19

صدور 28 میلیارد و 500 میلیون دلار کالای غیرنفتی در 8 ماه گذشته

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات غیرنفتی کشور در هشت ‌ماه گذشته 28 میلیاردو 500 میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش یافته است.

صدور 28 میلیارد و 500 میلیون دلار کالای غیرنفتی در 8 ماه گذشته

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا محمدرضا مودودی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه لرستان در جمع خبرنگان افزود: سازمان توسعه تجارت، جای دادن پایدار مشوق ها در بودجه سالانه کشور را در دستور کار دارد و در این زمینه برنامه ریزی خوبی داشته است.
وی ایجاد همگرایی بین شرکت ‌ها و ظرفیت ‌سازی تولید را از دیگر اقدامات این سازمان
دانست و گفت: در قالب بسته حمایتی و تشویقی صادرات غیرنفتی از منابع صندوق توسعه ملی رقمی برابر با 23هزار میلیارد ریال با نرخ بهره 11 درصد در اختیار صادرکننده‌ ها قرار گرفت و مقرر شد بانک‌ های عامل نیز 23هزار میلیارد ریال با نرخ 13.5 درصد برای این امر اختصاص دهند.
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه درمجموع 46هزارمیلیارد ریال از سوی صندوق توسعه ملی و بانک ‌های عامل در قالب بسته تشویقی صادرات غیرنفتی اختصاص پیدا کرده، افزود: 2 ردیف بودجه از جمله یکهزار میلیارد ریال برای واحدهای تولیدی صادراتی و یکهزارو 200 میلیارد ریال برای مشوق ‌های غیرمستقیم در قالب حمل ‌ونقل، حضور در نمایشگاه‌ های بین‌ المللی، ثبت برند، آموزش، اطلاع‌ رسانی و تبلیغات پیش‌بینی شده است.
مودودی با تاکید بر اینکه این مبالغ به رغم تخصیص یافتن هنوز تأمین منابع نشده اند، اظهار کرد: امیدواریم طی سه تا چهار ماه آخر بتوانیم آن را تأمین اعتبار کنیم.
وی بیان کرد: یکی از علت‌ های افت صادرات در چند ماه نخست امسال کاهش تولید بود لذا ظرفیت‌ سازی یکی از ضرورت ‌های اساسی در کشور است و باید بتوانیم با نگاه به صادرات تولید داشته باشیم.
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: باید برند و ظرفیت های ایران در سطح بین ‌المللی معرفی شوند.
وی افزود: در بسیاری از صنایع ازجمله 'های تک' قابلیت رقابت با دنیا را داریم و باید این ظرفیت ‌ها را به نحو مطلوبی معرفی کنیم.
آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه لرستان روز چهارشنبه در سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد برگزار شد و در پایان این مراسم از هشت واحد تولیدی در بخش صنعت، پنج واحد تولیدی در بخش معدن و سه واحد تولیدی در بخش کشاورزی با اهدای لوح، تجلیل به عمل آمد.  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی