• خانه
  • یادداشت
  • ٢٢ بهمن روز اتحاد و همدلی
کد خبر : 80326
/ 08:31
محمدرحیم نوروزیان

٢٢ بهمن روز اتحاد و همدلی

ملت بزرگ ایران از اقشار و اصناف مختلف و سلایق سیاسی متفاوت سال‌هاست که روز ٢٢ بهمن را به نمادی از همدلی، اتحاد، دشمن‌شناسی، موقع‌شناسی، قدردانی و نهایتا تولی و تبری درکشور تبدیل کرده‌اند.

٢٢ بهمن روز اتحاد و همدلی

امسال نیز برغم فضاسازی و تبلیغات ناجوانمردانه و موذیانه دشمنان که با فرصت‌طلبی از برخی اغتشاشات سازمان یافته اخیر برای کم‌رنگ کردن حضور مردم صورت گرفت، ملت فهیم و هوشمند ایران تماشایی‌تر از هر‌سال و هر‌زمان ضرورت حضور یکپارچه را تشخیص دادند و با حضور گسترده باز هم نشان دادند که به‌خوبی اهمیت و حساسیت شرایط را درک کرده‌اند و عکس‌العمل مناسب و مقتضی را به موقع به اجرا می‌گذارند.
اما چند نکته که بایستی هم‌زمان با قدرشناسی از حرکت ارزنده ملت بدان توجه شود؛ خطاب به برنامه‌ریزان و دست‌اندرکاران این مناسبت است. ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های آنان لازم است مشفقانه تذکر داده شود که مراقب باشید در چنین روزهایی که ملی است و با حضور همه سلایق سیاسی کشور است، تریبون و جهت برنامه به سمت سلیقه و جناح خاص و یا علیه جریانی دیگر سوق داده نشود.
دوم، مسئولان در همه قوا نبایستی این حضورگسترده را به معنی تأیید صددرصدی برنامه‌ها و اقدامات خود فرض کنند و عملکرد خود را خالی از نقص و عیب و نقد تلقی کنند و این حضور گسترده را توجیه‌گر اشکالات بدانند و تأکید می‌کنم در همه اجزا و ارکان نظام باید چنین نگاهی وجود داشته باشد. عده‌ای تنها دولت را سیبل نکنند و مخاطب همه‌چیز و همه‌کس را فقط قوه مجریه ندانند. ما اشکالاتی در همه بخش‌های حاکمیت داریم که اولا حتما باید آن‌ها را بپذیریم و درثانی حتما باید آن‌ها را اصلاح کنیم.
سوم، رسانه‌ها و اهالی فکر و قلم باید دقت بیشتری کرده، مراقبت باشند که در این برهه و شرایط، سیاه‌نمایی، بی‌اعتمادی عمومی، اختلاف و انشقاق بین مردم با مردم، مردم با مسئولان و درگیرکردن نیروهای سیاسی با هم، یأس و نومیدی و در یک کلام، تحلیل و نابودی سرمایه‌های اجتماعی، در رأس برنامه‌های دشمنان این کشور قرار دارد. لذا انتظار هوشیاری و هوشمندی بیشتر و جهت‌دهی مناسب و خنثی‌سازی نقشه بدخواهان از این بزرگواران کمی بیشتر است. به‌ویژه رسانه ملی نیازمند بازنگری اساسی و اصلاح جدی برخی رویه‌هاست.
این‌جانب، به‌عنوان خادمی ناچیز در شهر مقدس مشهد، هرچند خود را کوچک‌تر از آن می‌دانم که در حد تشکر از این حرکت بزرگ و امیدبخش مردم در ٢٢ بهمن باشم، اما ناگزیر از قدرشناسی و قدردانی هستم و به سهم خود این حماسه حضور هوشمندانه و حداکثری را که براساس برآوردها، حدود ۵٠ درصد بیش از سال قبل بوده است، تبریک می‌گویم و ضمن شکر به درگاه الهی و سپاس بیکران از مردم فهیم مشهد، امیدوارم در خدمت‌گزاری به این ملت خوب، شایستگی و لیاقت بیشتر و بهتری داشته باشم.
معاون استاندار و فرماندار مشهد، محمدرحیم نوروزیان
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی