کد خبر : 80897
/ 16:13
در نشست هم‌اندیشی «نقش زنان در توسعه کشور» مطرح شد؛

نرخ مشارکت زنان در ایران فقط ١٣.۵ درصد

کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند اینکه تنها درباره تبعیض جنسیتی صحبت کنیم، مشکلی را حل نمی‌کند و نیازمند انجام اقدامات عملی، هم‌ از‌سوی زنان و هم از‌سوی مردان هستیم. تحقق این امر با ارائه اطلاعات به جامعه و به‌ویژه زنان میسر می‌شود. در‌همین‌راستا شاخه جوانان و کمیته بانوان حزب ندای ایرانیان، نشست هم‌اندیشی «نقش زنان در توسعه کشور» را برگزار و ابعاد این موضوع را بررسی کرد.

نرخ مشارکت زنان در ایران فقط ١٣.۵ درصد

سعیده‌ آل‌ابراهیم-شهرآراآنلاین، زنان، فرقی ندارد شاغل یا خانه‌دار باشند، در‌هر‌دو‌صورت تبعیض جنسیتی را کم یا زیاد تجربه کرده‌اند، موضوعی که مدت‌هاست ورد زبان‌ افراد زیادی در سراسر دنیاست.
کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند اینکه تنها درباره تبعیض جنسیتی صحبت کنیم، مشکلی را حل نمی‌کند و نیازمند انجام اقدامات عملی، هم‌ از‌سوی زنان و هم از‌سوی مردان هستیم. تحقق این امر با ارائه اطلاعات به جامعه و به‌ویژه زنان میسر می‌شود. در‌همین‌راستا شاخه جوانان و کمیته بانوان حزب ندای ایرانیان، نشست هم‌اندیشی «نقش زنان در توسعه کشور» را برگزار و ابعاد این موضوع را بررسی کرد.
آزاده آرین، مشاور مؤسسه فرهنگی شهرآرا، با اشاره به اینکه کسی منکر نقش زنان در توسعه نیست، اظهار کرد: نصف جمعیت هر جامعه‌ای را زنان تشکیل می‌دهند، اما به لحاظ کاری، این وضعیت به چه صورت است؟ بر‌طبق آمار دنیا، دو‌سوم یا ۶٧‌درصد ساعات کاری به زنان اختصاص داده شده است؛ یعنی از هر سه‌ساعت کار، دو ساعت را زنان و یک ساعت را مردان انجام می‌دهند.
وی افزود: به لحاظ سهم کاری و اشتغال از هر ١٠‌نفر، یک نفر زن و به لحاظ سهم مالکیتی از هر ١٠٠سهم مالکیتی، یک سهم برای زنان در‌نظر گرفته شده است که این اتفاق منصفانه نیست.
آرین بیان کرد: باید گفت که اگر نابرابری و تبعیض اتفاق افتاده است، قسمت عمده آن مربوط‌به خود زنان است. خانمی که در جامعه دارای حاشیه امنیت مالی و اقتصادی است، چقدر سعی می‌کند در جامعه نقش فعال کاری داشته باشد؟ بسیاری از زنان با‌ داشتن تحصیلات و شرایط اجتماعی مناسب و بااینکه امکان کار‌کردن در سطوح مختلف مدیریتی را دارند، فقط به‌دلیل اینکه حاشیه امنیت مالی دارند، ترجیح می‌دهند فعالیت اقتصادی و اجتماعی نداشته باشند.
وی ادامه اداد: چرا در سیستم فرهنگی ما کارکردن را جوهره مرد می‌دانند، نه انسان؟ حتی این مسئله در فرهنگ شفاهی و قدیمی ما به‌صورت اصطلاح «کار جوهر مرد است» وجود دارد.
آرین اظهار کرد: نکته بعدی، این است که میزان کاری‌ که زنان در سیستم کاری تقبل می‌کنند، با مردان چقدر متفاوت است؟ زنان در محیط کار، از خودشان مایه نمی‌گذارند و صِرف پر‌کردن ساعات کاری در محیط حضور دارند.
در‌صورتی‌که کار بیشتری به آن‌ها اختصاص داده شود که مجبور باشند ساعات بیشتری را در محیط کار بمانند، عملا عنوان می‌کنند که موظف به این کار نیستند. اما مردان اشتیاق و نیاز بیشتری به پیشرفت، ارتقای شغلی و تغییر نشان می‌دهند و مسئولیت‌های زیادی را قبول می‌کنند.

دقت کاری زنان بیشتر است
وی اضافه کرد: اما در سیستم‌های دولتی و خصوصی ظرافت و دقت کاری زنان بیشتر است و برای انجام کارها به زنان بیشتر می‌توان اعتماد کرد. اولویت‌دادن به کار برای مردان بسیار راحت است، اما معمولا کار برای زنان در اولویت‌های سوم یا چهارم قرار می‌گیرد که این یک ضعف است.
مشاور مؤسسه فرهنگی شهرآرا گفت: مجموعه این عوامل موجب می‌شود زنان، امکان ارتقای شغلی، پیشرفت در کار و دستیابی به سطوح بالای مدیریتی را کمتر برای خودشان متصور شوند.
وی اظهار کرد: تقریبا در تمام دنیا در شرایط کار مساوی زنان و مردان سطوح درآمدی متفاوتی را شاهد هستیم. به‌طور متوسط در کشورهای توسعه‌یافته به‌ازای هر یک ساعت کار، درآمد متوسط مرد، یک‌دلار و برای زن ٨٨سنت است. اما در کشورهای در‌حال‌توسعه اختلاف بیشتر است و درآمد زنان حتی به یک‌سوم مردان می‌رسد.
آرین اظهار کرد: در بعد توسعه‌نیافتگی و حرکت به‌سمت توسعه، به مشارکت زنان نیاز است، اما سه موضوع فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، نیمی از جامعه را از مشارکت منع می‌کند. محدودیت‌های سیستم اشتغال برای زنان که ازطرف اجتماع به جامعه زنان تحمیل می‌شود، با قانون رفع نمی‌شود و به مسائل فرهنگی برمی‌گردد.
وی اضافه کرد: مطابق قانون اساسی، حق اشتغال و شرایط مساوی برای همه افراد وجود دارد، اما گاهی مسائل عرفی موجب می‌شود زنان از حضور در جایگاه شغلی منع شوند؛ البته این مسئله با ظهور نسل جدید در‌حال حل‌شدن است؛ زیرا نسل جدید محدودیت‌های اجتماعی را کم‌رنگ می‌کنند.
آرین اظهار کرد: در جوامع سنتی، زنان بیشتر در خانه اشتغال داشتند و به‌صورت غیرمستقیم کار مولد انجام می‌دادند، اما در جوامع مدرن، زنان تمایل دارند از مزایای مدرنیته و سنت استفاده کنند. زمانی‌که مظاهر مدرنیته وارد زندگی بشر امروز می‌شود، به‌دلیل حذف نیروی مولد داخل خانه، نیروی مولد باید برای جامعه ارزش افزوده تولید کند.
وی افزود: اختلاف سطح دستمزد زنان و مردان در جوامع در‌حال‌توسعه در‌حال اصلاح است، اما دورنمایی وجود ندارد که چه زمانی این مسئله حل می‌شود.

وجود نگاهی مردانه در ایران طی ٧٠ سال اخیر
مریم علیزاده، مدیر پارلمانی شهرداری مشهد، نیز در این جلسه اظهار کرد: اگر جامعه انسانی را متشکل از زن و مرد، و انسان را محور توسعه بدانیم، آیا قبول می‌کنیم که ۵٠‌درصد جامعه برای صددرصد جامعه تصمیم‌ بگیرد و مدیریت کند؟ طی ٧٠‌سال اخیر، نگاهی کاملا مردانه در کشور ما حاکم بوده است. در بُعد مدیریتی ٨.٢‌درصد مدیریت دراختیار زنان است، در‌حالی‌که ۶٢‌درصد ورودی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.
وی اضافه کرد: چرا در توسعه در جهان رده‌٧٠ را داریم؟ به‌دلیل اینکه باورها غلط است . در صدر اسلام، زمانی‌که دختران را زنده‌ به گور می‌کردند، پیامبر(ص) از زنان بیعت گرفتند و این یعنی همان مشارکت اجتماعی.
علیزاده بیان کرد: یکی از گره‌های کور کشورهای توسعه‌نیافته، آن است که افراد نمی‌توانند در آن گفت‌وگو کنند، در‌حالی‌که زنان می‌توانند کودکانی تربیت کنند که توانایی گفت‌وگو داشته باشند. زمانی‌که بتوانیم تیزی‌های جامعه را صیقل دهیم، در مسیر توسعه حرکت ‌می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه در اولین گام باید نگاه‌ها و باورها تغییر کند نه اینکه از فرهنگ غرب الگو برداریم، ادامه داد: زنان، عاملان انتقال ارزش، هنجار، فرهنگ، سنت و آداب و رسوم هستند، اما باید حاشیه امن داشته باشند. ما همواره زنان را به‌دلیل این نقش‌ها در پستو نگه‌داشته‌ایم.
مدیر پارلمانی شهرداری مشهد با بیان اینکه باید کار جمعی را به کار فردی ترجیح دهیم، افزود: الگوهای رفتاری نیز باید تغییر کند. باید توسعه را در بعد اقتصادی، مادی، فرهنگی و رفتاری پیش ببریم. باید صبر اجتماعی نیز افزایش یابد و یاد بگیریم به یکدیگر رواداری کنیم.

نرخ مشارکت زنان در ایران ۵/١٣ درصد است
وی یادآور شد: در کشورهای توسعه‌یافته، کشوری نداریم که نرخ مشارکت زنان در آن کمتر از ۴٠‌درصد باشد، اما در کشور ما این نرخ ١٣.۵‌درصد است. توازن بین نرخ مشارکت بین زنان و مردان به‌شدت کُند حرکت می‌کند. با این نرخ مشارکت، زنان می‌توانند نسلی نوآور و نقدپذیر تربیت کنند؟
علیزاده با اشاره به اینکه باید زیست اجتماعی عادلانه شود و ابتدا به طرف مقابل حق بدهیم، بعد به خودمان، اظهار کرد: باید ساختار جذب نیروهای مدیریتی و اقداماتی که برای تفکیک جنسیتی تلاش می‌کنند، اصلاح شود؛ زیرا جداسازی زن و مرد به‌جز در موارد خاص به‌ضرر هر دو جنس است.

زندگی ما کمی شده است، نه کیفی
علیزاده با اشاره به اینکه «زندگی ما کمی شده است تا کیفی»، اظهار کرد: این امر صادراتی یا وارداتی نیست که بتوانیم آن را به کشور بیاوریم. زنان نقشی اساسی در این بحث دارند و کودکانی را می‌توانند تربیت کنند که نقاد باشند و اهل گفت‌وگو. یکی از گره‌های کور کشور‌های توسعه نیافته این است که افراد نمی‌توانند گفت‌وگو کنند. ما اگر بتوانیم خراش‌ها و تیزی‌های جامعه‌مان را صیقل دهیم، آنجاست که می‌توانیم ادعا کنیم در راه توسعه قدم برداشته‌ایم. اما فقط حرف خودمان را می‌زنیم و منِ خانم ادعا می‌کنم که حق من ضایع شده است. بستر برای حضور زنان در بعضی جاها آماده است و ما تحصیلات کافی داشته‌ایم اما سطح آگاهی‌مان را یا نگه داشته‌اند یا خودمان در آن مقطع مانده‌ایم.
مدیر پارلمانی شهرداری مشهد گفت: در اولین گام باید نگاه‌هایمان را تغییر دهیم. این موضوع به این معنی نیست که از فرهنگ غرب پیروی کنیم. بحث کیفی هر جامعه‌ به هنجار‌ها و ارزش‌های آن جامعه بازمی‌گردد. ما نمی‌توانیم از یک کشور اروپایی الگو برداریم زیرا هنجار‌های ما ملی و مذهبی است. پس ما باید به خودمان برگردیم و ازخودمان شروع کنیم.
مدیر پارلمانی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: نبود توازن بین فرهنگ و اقتصاد باعث می‌شود که فناوری بسیار سریع پیش رود اما از لحاظ فرهنگی عقب بمانیم. باید به سمتی برویم که این توازن را بالا ببریم. با بالا بردن نرخ ورودی دانشگاه‌ها و گرفتن پست‌های میانی، این توازن اتفاق نمی‌افتد.
علیزاده مطرح کرد: این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که ما نگاه انسانی، اخلاقی چه زن و چه مرد به جامعه داشته باشیم. هنگامی که زنان هم در سیاست‌گذاری‌های کلان و قانون‌های بالادستی و مربوط به زنان نقش داشته باشند، اختیار وجود داشته باشد و نه اجبار، آنجاست که می‌توانیم به سمت توسعه پیش‌رویم.

زنان باید به حقوق شهروندی خود واقف باشند
مدیر پارلمانی شهرداری مشهد با بیان اینکه «در این زمینه راهکار‌ها و پیشنهادهایی وجود دارد»، گفت: باید زیست اجتماعی‌مان را عادلانه کنیم، اینکه اول به طرف مقابل حق بدهیم بعد به خودمان و همه چیز را از نگاه خود نبینیم. مورد دوم اصلاح ساختار جذب نیرو‌های مدیریتی است. اینکه آقایان همیشه در صدر جدول برای پست گرفتن هستند باید تغییر کند.
وی ادامه داد: پیشنهاد سوم اصلاح اقدامات تلاش در تفکیک جنسیتی در حوزه‌های عمومی است. جداسازی جز در موارد خاص به ضرر هردو جنس است. پیشنهاد چهارم این است که اگر بخواهیم جامعه‌ پویایی داشته باشیم، نگاه ما باید عادلانه باشد، حرفی که حضرت علی(ع) بارها فرموده است. مورد پنج این است که باید آگاه سازی و توانمند سازی کنیم. با گفت‌وگو تمام مسائل حل می‌شود. زنان جدا از نگاه مادرانه‌ای که دارند باید به حقوق شهروندی خود واقف باشند.
علیزاده تأکید کرد: ما باید به زندگی‌ای که با محوریت انسانیت و اخلاق باشد بازگردیم. بسیار راحت است که ما انسانیت را ملاک قرار دهیم نه جنسیت را. باید ببینیم آنچه برای دیگری می‌پسندیم برای خودمان هم می‌پسندیم؟ با رفتار و کارمان باید وجدان راحتی داشته باشیم؛ این یعنی توسعه.
وی با اشاره به اینکه «خلأ بزرگی اتفاق افتاده است که جلساتی با نام نقش زنان در توسعه ‌برگزار می‌کنند»، ادامه داد: چرا عناوین نقش مردان در توسعه را نداریم؟ این موضوع جای سؤال دارد. باید تمام تلاشمان این باشد که با محوریت انسان و انسانیت زندگی کنیم.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی