کد خبر : 81167
/ 08:40
خبرنگاران روزنامه مردم مشهد در جشنواره ابوذر درخشیدند؛

٧جایزه برای روزنامه شهرآرا

دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در حالی به کار خود پایان داد، که خبرنگاران شهرآرا در بیشتر بخش‌های آن حائز رتبه‌های برتر شدند. از ٢١ اثر منتخب این جشنواره در بخش‌های مختلف، ۶ اثر به روزنامه شهرآرا تعلق داشت.

٧جایزه برای روزنامه شهرآرا

مهدویان- دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در حالی به کار خود پایان داد، که خبرنگاران شهرآرا در بیشتر بخش‌های آن حائز رتبه‌های برتر شدند. در همین راستا از ٢١ اثر منتخب این جشنواره در بخش‌های مختلف، ۶ اثر به روزنامه شهرآرا تعلق داشت و به همین واسطه از مدیرعامل این مؤسسه نیز به دلیل تعدد جوایز روزنامه مردم مشهد تقدیر و تجلیل شد.
به گزارش شهرآرا، در همین راستا در بخش مصاحبه این جشنواره، هادی ذالکی برای گفت‌‌وگویی با عنوان «نمی‌دانند چه می‌خواهند» از روزنامه شهرآرا و محمدرضا فیضی برای گفت‌وگوی «آن‌قدر درخت کاشته‌ام که حسابش را ندارم» از همین روزنامه به‌عنوان نفرات اول و سوم انتخاب شدند. در این بخش از جشنواره، اثری برای جایگاه دوم نبود.
بخش یادداشت این جشنواره با نام ایمان صلواتی برای یادداشت «کریسمس ایرانی» از هفته‌نامه پیام ترشیز، ابوالفضل لعل بهادر برای یادداشت «گنجی به نام جنگ» از دوهفته‌نامه هزاردستان به‌عنوان برگزیدگان اول و دوم مزین شد. این بخش عنوان سوم نداشت اما شبنم کرمی، برای یادداشت «سایه تأخر فرهنگی بر قوانین رانندگی» از روزنامه شهرآرا، شایسته تقدیر اعلام شد.
همچنین در بخش گزارش این جشنواره، مقام اول به مسعود سلطانی برای گزارش «مرگ مغزی در صفر مرزی» از روزنامه شهرآرا رسید و محدثه شوشتری هم از همین روزنامه، برای گزارش «حسرت تحصیل» جایگاه دوم را کسب کرد. مهدی عسکری، خبرنگار روزنامه خراسان هم برای گزارش «من به دنبال این درجه‌ها بودم» مقام سوم را به دست آورد.در بخش عکس، میثم دهقانی در موضوع انقلاب اسلامی به‌عنوان نفر اول و همچنین امین الرعایا از خبرگزاری ایرنا و محمدعلی رضایی از قدس آنلاین به‌صورت مشترک در موضوعات تولید ملی و انقلاب اسلامی در جایگاه سوم پذیرفته شدند. سید رضا مهری برای گزارش تصویری با موضوع شهر و شهروندی مقام دوم جشنواره را کسب کرد.همچنین آثار چندرسانه‌ای رسیده به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آثار اصحاب رسانه در بخش‌های گزارش رادیویی و مستند گزارشی معرفی شدند.
در بخش گزارش رادیویی مرضیه رحیمی برای گزارشی با موضوع ازدواج بالاسر حضرت و مجله تلویزیونی‌گرا با موضوع انقلاب اسلامی، به‌عنوان آثار برتر معرفی شدند. همچنین در بخش مستند محسن اسلام زاده با مستند گزارشی «سبکی برای سازندگی» به‌عنوان کارگردان اثر برتر معرفی شد.
همچنین جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره به مجموعه نقاشی‌های کودک و محرم کار حسین سیامکی به دلیل نوآوری و تولید اثر خلاقانه و گزارش مستند موشن گرافی «دورریز غذا» اثر حمید مداحی از روزنامه شهرآرا به خاطر قالب غیر‌کلیشه‌ای و نوین تعلق گرفت.
در پایان بخش جوایز این جشنواره از هادی حاجتمند، کارگردان فیلم «اشنوگل» و مجید خرمی، مدیرمسئول روزنامه «شهرآرا» تقدیر به عمل آمد.
رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: فعال کردن اتوبوس مطالبه‌گری رسانه‌ها از مسئولان جزو برنامه‌های بسیج رسانه است.
عباس محمدیان با اشاره به همکاری خوب شهرداری مشهد در اجرای چنین جشنواره‌ای افزود: موضوعات انقلابی‌گری، اقتصاد مقاومتی و حقوق شهروندی برای دومین دوره جشنواره ابوذر انتخاب شد و هم‌زمان با اختتامیه این رویداد دبیرخانه دائمی آن تشکیل شد. سیدناصر نعمتی، دبیر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر، نیز در این مراسم گفت: در این دوره تعداد هزار و ۳۴۳ اثر شامل ۶۷۲ گزارش، ۳۴۲ مصاحبه، ۱۳۲ خبر، ۳۷ عکس و ۱۱۶ چند رسانه‌ای به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و در پایان ۲۱ برگزیده آن در ۵ بخش معرفی شدند و آثار برگزیدگان برای داوری در مرحله کشوری به تهران ارسال می‌شود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی