• خانه
  • حوادث
  • چهارشنبه آخر سال در مشهد با ۳۹ مورد حریق / ۱۵۰۹ مصدوم و ۴ فوت در کشور
کد خبر : 81308
/ 23:36
این خبر در حال تکمیل است؛

چهارشنبه آخر سال در مشهد با ۳۹ مورد حریق / ۱۵۰۹ مصدوم و ۴ فوت در کشور

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت : از بعدازظهر امروز تا کنون (ساعت ۲۰ شامگاه سه‌شنبه ) ۳۵ مورد حوادث مرتبط با چهارشنبه پایان سال در این کلانشهر رخ داده است.

چهارشنبه آخر سال در مشهد با ۳۹ مورد حریق /  ۱۵۰۹ مصدوم و ۴ فوت در کشور

به گزارش شهرآرا آنلاین ؛ آتشپاد حسن جعفری شامگاه سه شنبه با اشاره به برقراری ۱۸۲۹ تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ طی ۷ ساعت گذشته، افزود : آتش گرفتن یک اصله درخت ، یک حلقه لاستیک، یک باب مغازه از جمله این حوادث بود.

وی بیان کرد: ۱۷ مورد از این حوادث نیز مربوط به آتش گرفتن ضایعات بود که در خیابانهای سطح شهر رخ داد.

آتشپاد جعفری ادامه داد : همچنین عصر امروز هنگام برگشتن خودروی آتش نشانی از عملیات در بلوار توس این خودرو با پرتاب نارنجک دست ساز دچار آسیب شد.

 

چهارشنبه آخر سال در مشهد با ۳۹ مورد حریق
معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت : شب چهارشنبه آخر سال تا این لحظه ( ۲۳ شامگاه سه شنبه ) در این کلانشهر با ۳۹ مورد آتش سوزی سپری شد.
آتشپاد دوم " مهدی رضایی " شامگاه سه شنبه در شرح جزئیات این خبر افزود: تعداد آتش سوزی و عملیات چهارشنبه آخر سال تا همین لحظه ( ۲۳ شامگاه سه شنبه ) ۳۹ مورد بوده است .
وی افزود : ۳۳ مورد از این عملیات مربوط به مهار آتش ضایعات و لاستیک در خیابانها بود که با سرعت عمل آتش نشانان از گسترش آنها جلوگیری شد.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد ادامه داد: همچنین از ساعت ۱۴:۲۲ بعدازظهر امروز دو اصله درخت در سطح شهر بر اثر پرتاب ترقه و روشن کردن آتش شعله ور شده بود که با تلاش آتش نشانان این موارد نیز مهار شد.
وی گفت: پرتاب کردن نارنجک دستی به سمت خودروی آتش نشانی در بلوار توس مشهد از دیگر حوادث امروز بود که تنها منجر به وارد آمدن خسارت جزئی به این خودرو شد.
آتشپاد دوم رضایی افزود: از ساعت ۱۶ عصر امروز تا اطلاع ثانوی ۴۵۰ آتش نشان در سطح شهر مشهد و ۴۹ ایستگاه آتش نشانی در حال آماده باش هستند.
یکی از مهمترین حوادث امشب انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی بود که در پی این حادثه ۳ جوان مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

 

آسیب چند کودک در مشهد

در ادامه اتفاقات امشب تاکنون یک سوختگی پشت گوش کودک ۸ ساله و اصابت ترقه و جراحت سر و صورت به یک کودک ۵ ساله گزارش شده است.
همچنین یک نوجوان ۱۶ ساله از ناحیه صورت و یک کودک ۸ ساله از ناحیه دست راست دچار جراحت شدند.

 

حمله به خبرنگاران و امدادگران/ حال یک مصدوم وخیم است
در اثر انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی در بولوار سرافرازان مشهد ۵ نفر مجروح شدند.
دقایقی پیش یک انفجار مواد محترقه در سرافراز ۳۶ گزارش شده که احتمالا ۵ مصدوم داشته است، برای این حادثه ۳ دستگاه آمبولانس در محل حاضر شده که طبق گزارش‌ها حال مصدومان مناسب نیست.
معاون دادستان مشهد با حضور در محل حادثه انفجار سرافرازان:
چند جوان و نوجوان در حال ساخت موادمحترقه بوده‌اند که ناگهان انفجار رخ می‌دهد و سه نفر از این افراد مصدوم شدند و به بیمارستان منتقل شدند که وضعیت یکی از مصدومان وخیم گزارش شده است و دو نفر از این افراد نیز دستگیر شدند.
در این حادثه موج انفجار موجب ریختن شیشه‌های ساختمان و ترس شهروندان شد. در این میان یکی از مصدومان به خبرنگاران، عوامل امدادی و خودروهای عبوری نیز حمله کرد و صدماتی به این افراد رساند.

 

جدیدترین آمار مصدومین چهارشنبه سوری در کشور/ ۱۵۰۹ مصدوم در کشور و ۳۹۷ مصدوم در تهران

سرپرست سازمان اورژانس کشور:

از اول اسفند تاکنون ۱۷۷۹ نفر در کشور دچار مصدومیت شدند که ۳۴ نفر دچار قطع عضو و ۵۸۵ نفر از ناحیه چشم دچار جراحت شدند همچنین ۴۳۸ نفر از عابرین، آسیب دیدند.

امروز و تا این لحظه ۱۵۰۹ نفر در کل کشور دچار آسیب های ناشی از شب چهارشنبه آخر سال شدند که ۲۷۷ نفر دچار سوختگی درجه دو و سه و ۲۱ نفر قطع عضو شدند.

در تهران و در روز جاری تا ساعت ۲۳ امشب، ۳۹۷ نفر دچار آسیب های ناشی از شب چهارشنبه آخر سال شدند که ۱۰۵ نفر دچار سوختگی درجه دو و سه و ۴ نفر قطع عضو شدند.

امروز و تا کنون ۱۳۵ نفر از عابرین در تهران به طور ناخواسته، از حوادث شب چهارشنبه آخر سال آسیب دیدند.

تا کنون ۴ نفر بر اثر این حوادث در کشور فوت کردند.

بيشترين استان‌هايی كه درگير هستند تهران، آذربايجان غربي و آذربايجان شرقی است.

 

 آماده‌باش مأمورین نیروی انتظامی در شب چهارشنبه‌سوری

113570.jpg113569.jpg113568.jpg113567.jpg

 

کشف نارنجک‌های دست‌ساز توسط مامورین کلانتری نجفی

113572.jpg

113571.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی