کد خبر : 82413
/ 10:31

سکه‌پلو با ماهی

سکه‌پلو با ماهی

آریا بی‌ریا- نظر شما درباره اینکه سخن‌گوی دولت گفت «بیشترین پول کشور صرف رفاه می‌شود» چیست؟
الف. وقتی دو روز تعطیل می‌شود کل جاده‌های منتهی به شمال ترافیک می‌شود. اگر رفتن به شمال نشان از رفاه بالا نیست، پس چیست؟ از طرف دیگر، وقتی عوارض خروج از کشور گران شد، کلی انتقاد صورت گرفت که نشان
می‌دهد خیلی از مردم به سفرهای خارجی می‌روند. رفاه از این بیشتر؟!
ب. آقای نوبخت گفته است: «استفاده از پیام‌رسان خارجی حق شهروندی است.» حق از این بیشتر؟! مردمان کجای دنیا حق دارند از پیام‌رسان خارجی استفاده کنند؟ مثلا در آمریکا و روسیه آیا کسی از پیام‌رسان «سروش» استفاده می‌کند؟ چرا الکی قصد دارید مؤلفه‌های رفاه را تغییر بدهید؟ همین‌ که تلگرام و اینستاگرام فیلتر نشده است خودش بالاترین سطح رفاه است. شما به‌راحتی می‌توانید عکس‌های همدیگر را لایک کنید. رفاه از این بیشتر؟!
ج. دستتان درد نکند اما رفاه از یک حدی بیشتر هم خوب نیست. کار جوهره مرد است. درست نیست صبح تا شب در منزل بنشینیم و در انتهای ماه کلی یارانه دریافت کنیم و رفاهمان کلی بالا باشد. لطفا یارانه‌مان را قطع کنید تا بیشتر از این تنبل نشویم.
د. آقای جهانگیری گفته است که چندین میلیون سکه از سوی ۶۵ هزار نفر خریداری شده است. حتی برخی افراد بیش از ٢۵ هزار سکه پیش‌خرید کرده‌اند. این اگر رفاه نیست پس چیست؟ به‌ نظر می‌رسد برخی افراد در کشور سکه‌پلو با ماهی میل می‌کنند که این‌قدر سکه خریده‌اند! رفاه از این بیشتر؟!
هـ. شاید منظورشان وزارت کار و رفاه اجتماعی بوده است. کلی حقوق به کارمندان این وزارتخانه داده می‌شود. البته احتمال‌های دیگری هم وجود دارد. شاید منظور بانک رفاه، فروشگاه رفاه یا یک چیزی توی همین مایه‌ها بوده است.

صبر درد بی‌دوا را عاقبت درمان کند
نظر شما درباره اینکه رئیس کل بانک مرکزی گفته است «مسافران برای تأمین ارز صبر کنند» چیست؟
الف. من باباطاهر هستم. با توجه به هزینه‌هایی که برای رفاه می‌شود، الان دیگر عریان نیستم و کت‌وشلوار بر تن دارم. فقط خواستم به این مسئول گرامی بگویم: بمو واجی صبوری کن صبوری/ صبوری طرفه خاکی بر سرم کرد.
ب. من چاووشی هستم. برای خرید دلار چهارهزارودویست‌تومانی به صرافی رفته بودم. هرچه ناز صرافی‌ها را می‌کشیدم آن‌ها برای فروختنش بیشتر ناز می‌کردند. آخرش همان‌جا برایشان خواندم: «تو ناز می‌کنی. من ناز می‌کشم. این منطق کیه؟» و چند روزی در این فکر بودم که پاسخ سؤالم را دریابم. الان متوجه شدم این منطق آقای سیف است. ممنون که لااقل بنده را از فکر به این سؤال بزرگ درآوردید.
ج. چندی پیش حواشی‌ای برای من ایجاد شد که منظورم از «یار» در این شعر «صبر از وصال یار من برگشتن از دلدار من» چه کسی است. خواستم بگویم منظورم از «یار» ارز مسافرتی بوده است. اشتباه برداشت نشود. ببخشید. خودم را معرفی نکردم. کوچک شما، سعدی هستم.
د. من صائب هستم. خواستم به دوستان بگویم این‌ همه غر نزنند. صبر درد بی‌دوا را عاقبت درمان کند! ضمنا آقای سیف، دستت شما درد نکند بابت سفارش. ارزهای مسافرتی‌ام رسید دستم.
هـ. حالا که همه دوستان شاعر و خواننده باکلاس و سطح بالا اینجا جمع هستند، حیفم آمد من‌ دراین‌باره چیزی نگویم. راستش را بخواهید من‌ هم این شعر «بی تو موندن لحظه جبر منه/ صبر ایوب زمون صبر منه» را درباره صبر کردن برای تهیه ارز مسافرتی خوانده بودم.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی