کد خبر : 82572
/ 11:48

گرفتن عوارض برای خروج از مشهد

آقای سیف گفته است: «مردم ایران بیش از حد معمول سفر خارجی می‎روند، این سفرها باید متعادل شود.» در همین راستا و ضمن تأیید صحبت‌های آقای سیف، باید بیان کنیم که:...

گرفتن عوارض برای خروج از مشهد

ارژنگ حاتمی- خوشحال می‌شویم که بالاخره مقصر گرانی دلار پیدا شد. آقای سیف گفته است: «مردم ایران بیش از حد معمول سفر خارجی می‎روند، این سفرها باید متعادل شود.» در همین راستا و ضمن تأیید صحبت‌های آقای سیف، باید بیان کنیم که: «چه کاری است آخر؟ مگر نمی‌گویید هیچ‌جا خانه آدم نمی‌شود، بنشینید در خانه‌هایتان و از برنامه‌های صدا‌و‌سیما لذت ببرید، این همه هزینه می‌کنید و مسافرت می‌روید که چه بشود؟».
پیش از این و برای ایجاد تعادل در سفرهای خارجی، در ابتدا گفته شد یارانه آن‌هایی که زیاد به سفر خارجی می‌روند قطع می‌شود، بعد هم عوارض خروج از کشور گران شد، اما هیچ‌کدام از این دو راهکار نتوانست مؤثر واقع شود تا بالاخره تدبیر آقای سیف جواب داد و با نفروختن ارز در صرافی‌ها حال مسافران را گرفت. در همین راستا تشکر می‌کنیم از آقای سیف که راهی بسیار منطقی برای متعادل کردن این سفرها به ذهنشان رسیده است.
البته به‌نظر می‌رسد پروژه متعادل‌سازی سفرها به شدت در دستور کار مسئولان قرار گرفته است و اصلا محدود به سفرهای خارجی نمی‌شود. در ابتدا با پایین آوردن کیفیت خودروها خواستند از حجم مسافرت به شمال بکاهند که موفقیت‌آمیز نبود. سپس تصمیم گرفتند از خودروهایی که به شمال می‌روند ٢٠هزار تومان عوارض بگیرند، که بعد با خودشان فکر کردند و به این نتیجه رسیدند کسی که با پراید و مانند آن در این جاده‌های خطرناک به سمت شمال می‌رود چیزی برای از‌دست‌دادن ندارد و عمرا این ٢٠هزار تومان باعث کاهش مسافرت شود. ‌در نتیجه بی‌خیال این ٢٠هزار تومان شدند.
در انتها و از آنجا که مردم مشهد هم زیاد به طرقبه و شاندیز می‌روند، برای متعادل کردن این سفرها، پیشنهاد می‌شود برای خروج از مشهد، عوارض ۶٠٠-۵٠٠هزار تومانی بگذاریم که مردم برای خوردن دوتا بستنی و یک کاسه آش فرت و فرت به طرقبه و شاندیز نروند. می‌خوای بستنی بخوری، همین‌جا بخور. طرقبه می‌روی چه‌کار؟
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی