کد خبر : 82804
/ 21:16
اعلام سیاست‌های جمعیتی در مراسم تحلیف رئیس جمهور

اهدای خانه‌ به والدین روس با تولد فرزند سوم

دولت فدرال روسیه، برای فرزندان بیشتر، اعطای نشان دولتی «شکوه والدین» را در نظر گرفته است و برای تولد فرزند سوم علاوه بر پرداخت وجه نقد یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌کند.

اهدای خانه‌ به والدین روس با تولد فرزند سوم

به گزارش شهرآرا آنلاین ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ۷ ماه می (روز دوشنبه) مراسم تحلیف چهارمین دوره ریاست جمهوری‌اش را به جای آورد. یکی از مهمترین مسائلی که رئیس جمهور روسیه در مراسم تحلیف خود به آن اشاره کرد، افزایش جمعیت روسیه و سیاست‌های دولت برای تشویق فرزندآوری بود.

در زیر به صحبت‌های ولادیمیر پوتین در مراسم تحلیف خود در ارتباط با افزایش جمعیت و سیاست‌های دولت برای این امر، اشاره می‌کنیم:

 

 سیاست‌های مدرن اجتماعی مشوق خانواده‌ها برای فرزندآوری 

پوتین در مراسم تحلیف خود اعلام کرد: اجرای یک سیاست مدرن اجتماعی که پاسخگوی نیازهای هر فرد و هر خانواده روسی است و در واقع به نیازهای آنها احترام گذاشته و این نیازها را درک می‌کند، تولد نوزادان در این کشور را افزایش خواهد داد.

 

 بهبود کیفیت آموزش و سلامت بهداشتی

افزایش تعداد مدارس دولتی، افزایش تعداد معلمان، تحصیل رایگان، خدمات بهداشتی رایگان، اختصاص بیمه و شرایط ایده‌آل برای کودکان از جمله اقداماتی است که دولت روسیه قصد انجام آن را از ابتدای کار خود دارد. 

 

 فراهم کردن شرایط مناسب برای فرزندآوری

فراهم کردن شرایط مناسب برای زنان خانه‌دار و شاغل، ایجاد رفاه در شأن مادران باردار و فراهم کردن شرایطی که آنها بتوانند نوزادان باهوش و بااستعداد به دنیا آورند، کمک می‌کند تا موفقیت‌های بیشتری را هر روز و هر روز در کشور روسیه به دست آورند.

 

 راهکارهای تشویقی منجر به بهبود فرزندآوری 

روسیه که در سال‌های نخست دهه ۱۹۹۰ میلادی، پس از فروپاشی شوروی سابق همواره با معضل کاهش پرشتاب جمعیت مواجه بود، با در پیش گرفتن راهکارهای تشویقی توانست این روند منفی رشد را متوقف و حتی بهبود بخشد.

 

 اعطای نشان دولتی «شکوه والدین» برای فرزندان بیشتر

دولت روسیه در برنامه ملی و مصوب «سرمایه مادری» (Mother Capital)، برای تولد فرزندان دوم و سوم، جوایز فرزندآوری برقرار کرد. دولت فدرال روسیه، برای فرزندان بیشتر، اعطای نشان دولتی «شکوه والدین» (Order of Parental Glory) را در نظر گرفته است.

 

 روز ملی حاملگی

در سال ۲۰۰۷ دولت روسیه روز ۱۲ سپتامبر را روز ملی حاملگی قرار داده است؛ مادرانی که در این روز فرزندشان به دنیا بیاید شانس برنده شدن یخچال فریزر، وجه نقد و خودرو را دارند. 

 

 پاداش ۱۰ هزار دلاری برای تولد هر فرزند

دولت روسیه برای تولد هر فرزند مبلغ ۲۵۰ هزار روبل برابر با ۱۰ هزار دلار را هدیه نقدی در نظر گرفته است. 

 

 پرداخت کمک هزینه فرزند تا سه سال نخست

خدمات پزشکی رایگان به مادران در دوران بارداری و وضع حمل و حتی تا چند سال بعد از آن، پرداخت ماهانه ۸۰ دلار کمک هزینه فرزند در سه سال نخست زندگی از دیگر تشویق‌های ملی دولت روسیه برای فرزندآوری و افزایش جمعیت است. 

 

 خانه‌ای برای فرزند سوم

دولت روسیه برای تولد فرزند دوم ۱۵ هزار دلار و برای تولد فرزند سوم علاوه بر پرداخت وجه نقد یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌کنند؛ مادری که صاحب فرزند جدید می‌شود می‌تواند ۹ هزار دلار کمک‌هزینه دریافت کند.

آناتولی‌ آنتونوف مدیر گروه جامعه‌شناسی دانشگاه دولت مسکو اعلام کرد: هم اکنون بیش از ۲۰ درصد خانوارها در روسیه مایل به آوردن فرزند سوم و چهارم هستند.

 

منبع: فارس

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی