• خانه
  • خراسان رضوی
  • آمادگی برای گسترش تعاملات و انتقال تجربه و دانش فنی مدیریت شهری مشهد به شهر کوفه
کد خبر : 82805
/ 09:44
در نشست رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با فرماندار و رئیس شورای شهر کوفه مطرح شد؛

آمادگی برای گسترش تعاملات و انتقال تجربه و دانش فنی مدیریت شهری مشهد به شهر کوفه

در نشست رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با فرماندار و رئیس شورای شهر کوفه، آمادگی برای گسترش تعاملات و انتقال تجربه و دانش فنی مدیریت شهری مشهد به شهر کوفه مطرح شد.

آمادگی برای گسترش تعاملات و انتقال تجربه و دانش فنی مدیریت شهری مشهد به شهر کوفه

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ظهر دیروز رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با فرماندار و رئیس شورای شهر کوفه عراق دیدار و گفتگو کرد.
 
در ابتدای این جلسه، احسان اصولی با اشاره به سبقه تاریخی ارتباط دو کشور ایران و عراق، اظهارکرد: ارتباط عمیقی میان ملت هر دو کشور، بویژه در ایام مناسبت های دینی همچون اربعین برقرار است؛ امیدواریم بواسطه این مراودت و مشارکت بین این دو شهر، زمینه توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها و ارتباطات میان زائرین و دلدادگان اهل بیت(ع) در ایران و عراق فراهم آید.
 
 
·         ارائه خدمات به زائران اربعین با بسیج تمامی توان مردمی  دلدادگان در مشهد
اصولی با بیان اینکه در کشور عراق و شهر نجف مستحدثاتی وجود دارد که در تملک شهرداری مشهد بوده و در ایام راهپیمایی اربعین، در کنار سایر امکانات ایجاد شده در اختیار دلباختگان و شیفتگان حسینی(ع) قرار میگیرد، افزود: در ایام اربعین حسینی به جهت علاقه همه شیعیان برای خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع)بشکلی  مردم محور حضور خواهیم داشت.
وی در ادامه به حضور پررنگ زائران عراقی در مشهدالرضا(ع) اشاره کرد و گفتاین حضور نیازمند ساماندهی شدن است و اقدامات موثری در جهت رضایت هرچه بیشتر این زائران باید انجام داد.
 
·         تفاهمنامه مشترک میان شهرداری مشهد و کوفه برای ساماندهی زائران عراقی منعقد شود
اصولی تصریح کرد: تفاهمنامه مشترکی می‌توان میان شهرهای عراق و شهرداری مشهد منقعد نمود که برمبنای آن سفر زائران عراقی از مبداء ساماندهی شود تا از مطلوبیت و انسجام بیشتری برخوردار گردد.
 
وی با بیان اینکه چنین تفاهمنامه‌ای سبب افزایش رضایت زائران امام رضا(ع) می‌شود، خاطرنشان کرد: مشهد از ظرفیت‌های گردشگری و تفریحی بسیاری برخوردار بوده که با تحقق این مهم، می‌توان از این پتانسیل‌ها به نحو شایسته‌تری بهره برد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری از آمادگی مدیریت گردشگری و زیارت شهرداری مشهد برای انعقاد این تفاهمنامه و همکاری با شهر کوفه عراق خبرداد و گفتمراودات بین دو شهر بواسطه این تفاهمنامه تعریف می‌شود و شکل سازمان‌یافته‌تری به خود خواهد گرفت.
 
اصولی افزود: زائری که با اعتبارسنجی وارد کشور شود، قطعا سفر لذتبخش‌تری را تجربه می‌کند.
 
در ادامه این نشست، حمزه العلیاوی، فرماندار شهر کوفه عراق ضمن تشکر از شورای شهر مشهد بابت برگزاری این نشست، اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران پیوسته پشتیبانی های بسیاری از مردم عراق داشته و مردم کشورما هیچگاه این حمایت‌ها فراموش نخواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب به زائران حسینی(ع) برای ما از اهمیت والایی برخوردار است، گفت: از همین‌رو، آمادگی داریم تا در هر حوزه‌ای با مجموعه مدیریت شهری مشهد همکاری داشته باشیم.
 
العلیاوی در ادامه تصریح کرد: شهرداری مشهد در بحث زیبایی منظر شهری زحمات بسیاری کشیده که تحسین برانگیز بوده و نظافت و چشم‌نوازی این شهر، زبانزد تمامی زائران عراقی است.
 
وی شهرداری مشهدمقدس مجموعه‌ای موفق در زمینه مدیریت شهر دانست و گفت: هرساله اقدام نو و بدیعی را در این شهر شاهدیم؛ آماده هستیم تا در قالب همکاری مشترک میان شهرداری های مشهد و کوفه برای ارائه خدمات در حوزه هایی همچون نظافت، فضای سبز، خدمات شهری و ... از توانایی های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شهرداری مشهد استفاده کنیم.
 
فرماندار شهر کوفه با بیان اینکه این شهر در ماه های محرم و صفر توفیق میزبانی بسیاری از زائران و شیفتگان اهل‌بیت(ع) را داراست، اظهارکرد: امیدواریم شاهد افزایش برگزاری جلساتی از این دست باشیم و آمادگی داریم تا در راستای تقویت شهر کوفه، یکی از مناطق شهرداری مشهد پیشتبانی این شهر را قبول نماید.
 
العلیاوی در پایان از آمادگی شهر کوفه برای همکاری با ایران و شهر مشهد در تمامی زمینه‌ها همچون اقتصادی، سرمایه‌گذاری، کشاورزی، صنعت و ... خبرداد.
رئیس شورای شهر کوفه نیز با تاکید بر گسترش مناسبات و تعاملات میان دو شهر مشهد و کوفه، اظهارکرد: این همکاری باید مستمر و پیوسته باشد و شهر کوفه نیاز شدیدی به تجربیات شهر مشهد دارد.
 
وی تصریح کرد، این مشارکت می‌تواند در زمینه های مختلفی اعم از بازسازی شهر کوفه، زیباسازی شهر و پارک‌ها و ... باشد و امیدواریم این دیدارها بیش از پیش شود.
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی