کد خبر : 82920
/ 13:42
روایت شهرآرا از جزئیات درگیری مسلحانه‌ سرنشینان دو خودرو سواری در مشهد؛

گانگستر‌بازی‌ در‌ میدان‌ تلویزیون

ظهر روز گذشته درگیری مسلحانه سرنشینان دو خودرو سواری درحالی برجا گذاشت

گانگستر‌بازی‌ در‌ میدان‌ تلویزیون

محمدجواد ابوعطا- شهرآرا آنلاین ظهر روز گذشته درگیری مسلحانه سرنشینان دو خودرو سواری درحالی دو کشته برجا گذاشت که رعب‌ووحشت ناشی از این تیراندازی به‌صورت فراگیر مشهد را در شوک فرو برد و حوادث تلخ تروریستی سال گذشته تهران را در اذهان زنده کرد، اما صحبت‌های قاضی حیدری، معاون دادستان مشهد، درخصوص امنیتی‌نبودن این حادثه و احتمال درگیری میان دو گروه از خلاف‌کاران توانست التهاب ناشی از این تیراندازی را فروبنشاند.
ظهر دیروز صدای تیراندازی دور میدان جمهوری اسلامی (تلویزیون) مشهد، موجب وحشت عمومی میان سرنشینان خودروهای عبوری و شهروندان شد. دقایقی بعد مشخص شد که سرنشینان یک خودرو پژو۴٠۵ اهداف این تیراندازی بوده‌اند و خودروی سوراخ‌سوراخ‌شده است آن‌ها به‌همراه اجساد دو سرنشین در صحنه باقی مانده است.
با اعلام این درگیری عوامل انتظامی در محل حاضر شدند.بررسی‌های ابتدایی نشان داد درپی این تیراندازی دو سرنشین خودرو پژو۴٠۵ سفیدرنگ در دم کشته شده است‌‌ و ضاربان نیز که سوار خودرو سفیدرنگ پراید بوده‌‌اند، متواری شده‌اند.
﷯ 
حادثه امنیتی نبود
با انتشار شایعاتی مبنی‌بر امنیتی‌بودن این حادثه، بلافاصله قاضی حسن حیدری، معاون دادستان مشهد در جرائم امنیتی، در محل حاضر شد و به بررسی صحنه جنایت پرداخت. قاضی حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرآرا، ضمن رد هرگونه حادثه امنیتی یا تروریستی، اعلام کرد: سرنشینان این خودرو دو مرد حدوداسی و پنج ساله بوده‌اند که خودرویشان هدف اصابت گلوله قرار گرفته است و در دم کشته شده‌اند. وی افزود: نتایج بررسی‌های صورت‌گرفته برای شناسایی هویت مقتولان، نشان داد که این افراد سابقه‌دار هستند و اتهامات ضداجتماعی در پرونده خود داشته‌اند. 
معاون دادستان مشهد ادامه داد: مأموران انتظامی موفق به کشف یک قبضه سلاح وینچستر از خودرو مقتولان شدند که همین مدرک نشان از آن داشت که این افراد به‌نوعی قصد درگیری داشته‌اند. قاضی حیدری ادامه داد: با مشخص‌شدن اینکه درگیری جنبه امنیتی نداشته و احتمالا میان دو گروه خلاف‌کار رخ داده است، صحنه برای بررسی‌های بیشتر تحویل بازپرس ویژه قتل شد.
﷯ 
غافل‌گیری مقتولان
در ادامه این پرونده، قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، با حضور در صحنه به بررسی زوایای این جنایت پرداخت.
طبق گفته شاهدان، ضاربان دو نفر سوار بر خودرو پراید سفیدرنگ بوده‌اند. طبق بررسی‌ها مشخص شد که مقتولین با خودرو خود دور میدان 
جمهوری اسلامی، حدفاصل بولوار کاوه و بزرگ‌راه کلانتری توقف کرده و از خودرو پیاده شده بودند که پراید سفیدرنگی مقابل این خودرو ایستاده و یکی از سرنشینان پراید از سمت شاگرد پیاده می‌شود. فرد پیاده‌شده با یک اسلحه به‌سمت سرنشینان پژو۴٠۵ تیراندازی می‌کند و پس از آن سوار خودرو می شود و به‌سرعت متواری می‌شوند.
بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، طبق اظهارات شاهدان و نوع تیراندازی و همچنین وجود یک اسلحه کلاشنیکوف در صندلی عقب خودروی پژو، بیان کرد: مقتولان به‌نوعی غافل‌گیر شده‌اند و فرصت دفاع از خود را پیدا نکرده‌اند.
﷯ 
شناسایی هویت ضاربان
طبق بررسی‌های قاضی احمدی‌نژاد، پیکرهای مقتولان به پزشکی‌قانونی منتقل شد و بررسی هویت این افراد نشان داد که آن‌ها دارای سابقه کیفری بوده اند و اتهاماتی نظیر نزاع در پرونده خود داشته‌اند. تحقیقات قضایی برای شناسایی هویت ضاربان به‌نوعی مشت این افراد را گشود و مشخص کرد که این‌ها گروهی از افراد خلاف‌کار بوده اند و با کشته‌شدگان دارای خصومت شخصی و قبلی بوده‌اند و پیشتر نیز با یکدیگر درگیری
و نزاع خیابانی داشته‌اند. 
قاضی‌ احمدی‌نژاد درباره دیگرجزئیات این پرونده گفت: سرنخ‌های خوبی به دست آمده و هویت ضاربان نیز برای دستگاه قضا و پلیس مشخص است و باوجود تحقیقات صورت‌گرفته، به‌طور قطع‌ویقین این افراد به‌زودی دستگیر خواهند شد. 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی