کد خبر : 82948
/ 09:15
شهرآرا مطالبه مردمی برای ماه مبارک رمضان را پیگیری می‌کند؛

افطاری‌های دورهمی در شب‌های رمضان

«کاش در ماه مبارک رمضان نیز فضایی مانند خیابان غذا که در ایام نوروز در مشهد فعال بود، برپا می‌شد، زیرا تجربه جدیدی برای مشهدی‌ها بود و در ماه رمضان نیز صرف افطار در بیرون از منزل و با اطرافیان حال و هوای دیگری دارد و تصور می‌کنم مردم نیز استقبال می‌کنند. لطفا در این‌باره از مسئولان پیگیر باشید»

افطاری‌های دورهمی در شب‌های رمضان

سعیده‌ آل‌ابراهیم- «کاش در ماه مبارک رمضان نیز فضایی مانند خیابان غذا که در ایام نوروز در مشهد فعال بود، برپا می‌شد، زیرا تجربه جدیدی برای مشهدی‌ها بود و در ماه رمضان نیز صرف افطار در بیرون از منزل و با اطرافیان حال و هوای دیگری دارد و تصور می‌کنم مردم نیز استقبال می‌کنند. لطفا در این‌باره از مسئولان پیگیر باشید»، «سلام. امسال شهرداری به‌حق نوروز و بهار خوبی برای زائران و مجاوران رقم زد. امیدوارم در ماه مبارک رمضان هم همین شکوه و شادابی چند برابر دیده شود.»
شهرآرا این موضوع را که یکی از دغدغه های شهروندان است بررسی می کند.

جشنواره بزرگ تخفیف
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد در پاسخ به این خواسته شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا، با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان یک جشنواره بزرگ با عنوان «مشهدی شو» خواهیم داشت، گفت: در زمان قدیم مردم قصد قربت ١٠روزه می‌کردند و به مشهد می‌آمدند تا نماز و روزه خود را نیز بجا آورند، می‌خواهیم مردم را دعوت کنیم تا دوباره به همین شکل در ماه‌رمضان به مشهد بیایند.
نرگس شالچیان افزود: در همین راستا جشنواره بزرگ تخفیفات در مراکز خرید، اقامتی و... را با همکاری اتاق‌اصناف اجرا می‌کنیم. همچنین در کنار آن، برنامه‌های دیگری متناسب با حال و هوای رمضان در مشهد برای زائران و مجاوران ترتیب داده‌ایم.
وی با اشاره به برگزاری مراسم‌های آیینی، کتابت قرآن و سخنرانی در قالب برنامه‌های مختلف، اضافه کرد: خیابانی با نام «شب‌های رمضان» داریم که مراسم افطاری‌خوانی و سحری‌خوانی در آن برگزار می‌شود. در ایام ماه مبارک، فضایی با نام افطاری‌های دورهمی راه‌اندازی می‌کنیم تا افراد افطاری را در کنار یکدیگر صرف کنند و به همین ترتیب فاصله افطار تا سحر، فضایی پویا و زنده داشته باشیم.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های دیگر در این ماه، راه‌اندازی «خیابان دسر» است که افراد در فاصله افطار تا سحر می‌توانند صرف انواع نوشیدنی و دسرها را در آن تجربه کنند.مدیرگردشگری و امور زائران شهرداری مشهد درباره محل برگزاری خیابان دسر، گفت: اکنون سه مکان برای راه‌اندازی این خیابان در نظرگرفته شده‌است و پس از جلسه با شهردار مکان قطعی آن تصویب و اعلام خواهد شد.

در امتداد خیابان غذا
وی افزود: برنامه‌های متنوعی در شورای تصمیم‌گیری جشنواره‌های گردشگری طراحی شده است که متناسب با حضور افراد و شرایط مذهبی و تفریحی است بنابراین تصمیم بر این است در این ماه خیابانی به نام «قدیما مشهد» صرفا به مراسم این ماه و عرضه انواع نوشیدنی و دسر بپردازد.
شالچیان گفت: افراد هرآنچه که تمایل دارند برای افطار صرف می‌کنند و بعد ازآن با سلیقه خودشان می‌توانند انواع دسر را در این خیابان تجربه کنند. خواهان این هستیم تا نشاطی که به این صورت به مردم منتقل شده را احیا کنیم.وی با بیان اینکه خیابان دسر در امتداد خیابان غذاست، اضافه کرد: هدف، ارزیابی این طرح به صورت منفرد نیز هست تا در مناسبت‌های آینده بهتر و کامل‌تر تصمیم‌گیری شود، همچنین از خیابان غذا طرح پژوهشی کاملی به دست آمده است که در صورت تمایل در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

خیابان دسر تا نیمه رمضان
مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: هدف این است که خیابان دسر هم با انجام یک کار پژوهشی مورد ارزیابی قرار گیرد تا در آینده، بهتر، کم‌خطاتر و با شناخت بهتر از مخاطبان در مناسبت‌های مختلف گام برداریم.
شالچیان اظهارکرد: یک تیم از طریق اتاق اصناف مشغول فعالیت‌های بازرگانی در این‌باره هستند، اما هنوز مکان دقیق خیابان معرفی نشده است و از روز یکشنبه فراخوان آن صورت می‌گیرد؛ البته از طریق اتحادیه‌ها و اتاق اصناف، همه مشاغل مرتبط در جریان برگزاری این خیابان هستند، اما خبر نهایی باید به آن‌ها اعلام شود.مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد افزود: قرار این است که «خیابان دسر» تا نیمه ماه مبارک رمضان فعال باشد و در روز تولد امام حسن‌مجتبی(ع) فعالیت این خیابان خاتمه یابد.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی