کد خبر : 83154
/ 12:58
دعوت شهردار مشهد از شهروندان برای بازدید از نمایشگاه قرآن

بهار جان‌ها در میدان شهدای مشهد

رمضان مبارک، امسال برنامه مفصلی در عرصه میدان شهدا بعد از افطار بنام بهار جان‌ها، همراه با نمایشگاه قرآن کریم از پنجم تا پانزدهم ماه مبارک برقراراست، شهروندان همه دعوتند، بسم‌الله

بهار جان‌ها در میدان شهدای مشهد

شهردار مشهد در پست جدیدی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده از شهروندان برای بازدید از نمایشگاه قرآن که امسال با مشارکت شهرداری مشهد در عرصه میدان شهدا برگزار خواهد شد، دعوت کرده است.

به گزارش شهرآراآنلاین، تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد مقدس در پست جدیدی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده ضمن دعوت از شهروندان برای بازدید از نمایشگاه قرآن که امسال با مشارکت شهرداری مشهد در عرصه میدان شهدا برگزار خواهد شد، از مرحوم سید محمود طباطبایی نماینده دوره دوم و هفتم مجلس شورای اسلامی که روز گذشته دار فانی را وداع گفت یاد کرده و در بخشی دیگر نیز به بهانه بیست و هشتم اردیبهشت روز خیام به معماری بی‌نظیر مقبره وی اشاره کرده است .

وی در صفحه اینستاگرامش آورده است:"رمضان مبارک، امسال برنامه مفصلی در عرصه میدان شهدا بعد از افطار بنام بهار جان‌ها، همراه با نمایشگاه قرآن کریم از پنجم تا پانزدهم ماه مبارک برقراراست، شهروندان همه دعوتند، بسم‌الله..."

شهردار مشهد در پیام اینستا گرامی دیگری از مرحوم سید محمود طباطبایی یاد می‌کند و می‌گوید: ابتدا یادی کنم از مرحوم آقای سید مهدی طباطبایی انسانی با مروت و مردانگی و نیک‌اندیش برای مملکت و مردم این سرزمین، روحش شاد.

وی در بخش دیگری از پیامش آورده است:" 28 اردیبهشت را بنام خیام فرزند نامدار خراسان نام‌گذاری کرده‌اند.

آرامگاه خیام از لحاظ معماری و ساخت یکی از مهم‌ترین بناهای ساخته شده است. این بنای جادویی مبتنی بر اصول ریاضی، مثلثات خیامی و نمادهایی از نجوم با درج اشعار زیبا محاسبه، طراحی و ساخته شده و آن را به یکی از جاذبه‌های جهانی تبدیل کرده است. حیف است ما مشهدی‌ها از او یاد نکنیم، یادش می‌کنیم با صدای شاملو و شجریان عزیز و دعای آفیت برایش 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی