کد خبر : 83210
/ 12:01
وقتی دانش‌آموزان یک مدرسه به یاد «محمدحسین»، لباس رئال‌مادرید پوشیدند

همه‌چیز درباره یک اختتامیه خاص ورزشی

محمد‌حسین عاشق فوتبال بود و از همه بیشتر تیم رئال‌مادرید را دوست داشت و همواره در زمان‌های ورزش با لباس این تیم در مدرسه حاضر می‌شد

همه‌چیز درباره  یک اختتامیه خاص ورزشی

به گزارش شهرآراآنلاین، المپیاد درون‌مدرسه‌ای یکی از اقدامات خوب وزارت آموزش‌وپرورش برای افزایش فعالیت‌های حرکتی دانش‌آموزان و توسعه درس تربیت‌بدنی در مدارس و کیفیت‌بخشی به این درس است که حالا چهارمین سال برگزاری‌اش را پشت‌سر می‌گذارد. مسابقاتی که شوروشوق فراوانی در دل بچه‌ها به راه انداخته و این فرصت را برای دانش‌آموزان فراهم کرده تا یک فضای رقابتی شاد را تجربه کنند. حالا با نزدیک‌شدن به روزهای پایانی سال تحصیلی اختتامیه مسابقات هم در مدارس مختلف برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها دیروز در دبستان پسرانه شیخ‌الاسلامی در ناحیه4 آموزش‌وپرورش برگزار شد.

این مدرسه که در بولوار ارشاد مشهد قرار دارد، همان جایی است که محمد‌حسین ازغدی در آن تحصیل می‌کرد؛ کودکی که تا ماه گذشته یکی از 500دانش‌آموز این مدرسه بود، اما در جریان حادثه‌ای دلخراش که غم و بهتش همچنان دل همه مشهدی‌ها را خراش می‌دهد، به دست مردی دیوصفت به قتل رسید.

مراسم اختتامیه این مدرسه با سایر نقاط کمی متفاوت بود و دلیل آن نیز حضور محمدحسین ازغدی -دانش‌آموز فوت‌شده در حادثه تاکسی‌تلفنی اخیر- در این مدرسه و عضویتش در تیم فوتبال این مدرسه بود که باعث شدتوسط احسان رحیمی و سمانه معراجی دو مربی ورزشی این مدرسه ، مراسم نکوداشتی هم برای این‌ دانش‌آموز فقید برگزار شود. محمدحسین که در کلاس چهارم این مدرسه تحصیل می‌کرد، یکی از دانش‌آموزان کوشا بود که به گفته دوستان و معلمانش در ورزش و خصوصا فوتبال بسیار فعال بود و در تیم مدرسه شیخ‌الاسلامی نیز عضویت داشت.

این‌طور که هم‌کلاسی‌ها و مربیانش در این مراسم می‌گفتند، محمد‌حسین عاشق فوتبال بود و از همه بیشتر تیم رئال‌مادرید را دوست داشت و همواره در زمان‌های ورزش با لباس این تیم در مدرسه حاضر می‌شد. به‌همین‌خاطر در اختتامیه المپیاد این مدرسه که میهمانانی ازجمله شهناز رمارم عضو شورای شهر مشهد، محسن ترکی و محسن قهرمانی داوران بازنشسته و رضا سخندان کمک‌داور بین‌المللی فوتبال حضور داشتند، دانش‌آموزان حاضر در مراسم به یاد هم‌شاگردی حالا دیگر سابق خود، لباس تیم رئال‌مادرید را پوشیده بودند.

در این مراسم پدر و عموی این دانش‌آموز فقید نیز لحظاتی به مدرسه فرزندشان آمدند که به‌شدت مراسم را تحت‌تأثیر خود قرار داد. محسن ترکی بعد از دیدار با پدر محمد‌حسین ازغدی، با گریه شروع به صحبت کرد و گفت: من واقعا از این اتفاق متأثر هستم. این‌طور که پیگیری کردم، محمدحسین با توجه به علاقه‌ای که به فوتبال داشت، می‌توانست در آینده یکی از مستعدین خوب این رشته باشد، اما متأسفانه اتفاقی که نباید رخ می‌داد افتاد و محمد‌حسین را از پیش ما برد.

رضا سخندان نیز که با بغض صحبت می‌کرد، ضمن تسلیت به خانواده این دانش‌آموز ورزشکار فقید اظهار کرد: باید همه مسئولان کمک کنند تا دیگر شاهد چنین‌اتفاقات تلخی در جامعه نباشیم. وی ادامه داد: هم‌کلاسی‌های محمدحسین و دبیرانش در مدرسه همه اذعان داشتند که او به فوتبال علاقه زیادی داشت، دوست داشتم او حالا زنده می‌بود؛ هرچند همین حالا هم در کنار هم‌کلاسی‌هایش هست. سخندان در پایان صحبت‌هایش یکی از لباس‌هایش را که با آن در جام‌جهانی برزیل حضور داشت، به خانواده محمدحسین اهدا کرد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی