کد خبر : 83240
/ 17:07
معاون اتحادیه لوازم خانگی فروشان مشهد:

ثبات قیمت در بازار لوازم خانگی

معاون اتحادیه لوازم خانگی فروشان با اشاره به تغییر نداشتن قیمت در بازار لوازم خانگی عنوان کرد: هیچ کدام از شرکت‌ها دستوری مبنی بر افزایش قیمت از سوی سازمان صنعت و معدن دریافت نکرده‌اند.

ثبات قیمت در بازار لوازم خانگی

فلاح- شهرآراآنلاین، غلام رضا رزقیان مقدم، از افزایش رکود در بازار با شروع ماه مبارک رمضان خبر داد وخاطر نشان کرد: بسیاری از کسبه حتی به سود قانونی خود نمی‌رسند و با توجه به این رکود هیچ افزایش قیمتی منطقی نخواهد بود.
وی یکی از علت‌های ایجاد قیمت چندگانه در بازار را اختلاف در سود دریافتی فروشندگان در کالاها دانست و افزود: بعضی از فروشندگان به دلیل نیازبه نقدینگی برای فروش سریع‌تر کالای خود، سودی کمتر از میزان قانونی از خریدار دریافت می‌کنند که این موجب ایجاد چند قیمتی در بازار می‌شود.
معاون اتحادیه لوازم خانگی فروشان مشهد برداشته شدن طرح‌های تشویقی از سوی شرکت‌ها را یکی از دلایل ایجاد تصور افزایش قیمت در بازار دانست و گفت: تا امروز هیچ کالایی با دلار ۴۲۰۰ تومان وارد بازار نشده است و تمام کالاهای وارداتی در انبار شرکت‌ها از قبل و با دلار ۳۸۰۰ تومان است.
رزقیان مقدم عنوان کرد: بیش از۷۰ درصد از خریداران لوازم خانگی زوج‌های جوان هستند و تنها ۳۰ درصد افراد عادی هستند که در حال حاظر اقدام به خرید نمی‌کنند که این موضوع  یکی از دلایل افزایش رکود است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی