• خانه
  • خراسان رضوی
  • راه‌اندازی کمیته «شهریاران» شهروندان معلول برای شناسایی و رفع مشکلات شهری
کد خبر : 83250
/ 13:07
با میزبانی منطقه دو شهرداری مشهد؛

راه‌اندازی کمیته «شهریاران» شهروندان معلول برای شناسایی و رفع مشکلات شهری

مشاور شهردار مشهد در امور شهروندان معلول از برگزاری سومین هم‌اندیشی مدیران شهری با افراد دارای معلولیت به میزبانی منطقه 2 شهرداری خبر داد.

راه‌اندازی کمیته «شهریاران» شهروندان معلول برای شناسایی و رفع مشکلات شهری

به گزارش شهرآراآنلاین، فرشته تنهایی با اعلام این خبر افزود: سومین هم‌اندیشی مدیران شهری و افراد دارای معلولیت با حضور کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت شهرسازی و معماری و معاون اجرائی شهرداری منطقه 2 در شهرداری این منطقه برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این جلسه مواردی از قبیل فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی جامعه از حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت، مناسب‌سازی فضاهای ورزشی و تفریحی و استفاده از هنرمندان دارای معلولیت در اجرای برنامه‌های مختلف از سوی افراد دارای معلولیت مطرح گردید.

تنهایی خاطرنشان ساخت: همچنین در این نشست هم‌اندیشی بر رفع موانع شهری و مناسب‌سازی اماکن عمومی و خصوصی، فراهم آوردن امکانات رفت و آمد سهل و آسان و رایگان، رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی از سوی سازندگان و نظارت بر حسن انجام کار با حضور نماینده افراد دارای معلولیت و همچنین استفاده از مترجم در مراسم مختلف برای برگردان سخنرانی‌ها به زبان اشاره برای افراد ناشنوا تاکید شد.

وی تصریح کرد: پیگیری مناسب‌سازی اماکن و فضاهای ورزشی برای استفاده افراد دارای معلولیت، راه‌اندازی تاکسی تلفنی افراد دارای معلولیت، مناسب‌سازی چندین دستگاه ون، مناسب‌سازی ساختمان‌های شهرداری و معابر اصلی شهر، استفاده از چند دستگاه ویلچر در فروشگاه‌های شهر ما و پیشنهاد و پیگیری تحویل زباله منازل افراد دارای معلولیت شدید از درب منزل و کمک به زیباسازی فضاهای آموزشی افراد دارای معلولیت با استفاده از گل وگیاه در دستور کار قرار دارد.

مشاور شهردار مشهد مقدس در امور معلولان گفت: بخشی از موارد مطرح شده از سوی شهروندان معلول در این نشست در خصوص بهداشت و درمان و کمک هزینه‌های پرستاری و..... به بهزیستی مربوط می‌شود که در جلسات بعدی از مسئولین بهزیستی دعوت می‌شود تا برای احترام به افراد دارای معلولیت و شنیدن حرف‌های آنان در جلسه حضور یابند .

تنهایی افزود: در نظر داریم برای مشارکت بیشتر افراد دارای معلولیت در شناسایی موانع و مشکلات شهری و در راستای مناسب‌سازی و برابرسازی فرصت‌ها در هر منطقه، این افراد در قالب کمیته شهریاران با ما بصورت داوطلبانه همکاری کنند تا دست در دست هم اصل دسترسی پذیری را برای همگان محقق سازیم و مشهد شهر همگان شود 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی