• خانه
  • اقتصادی
  • ۴۰ درصد از تخلفات ثبت شده اصناف مربوط به گران‌فروشی است
کد خبر : 83293
/ 14:57

۴۰ درصد از تخلفات ثبت شده اصناف مربوط به گران‌فروشی است

مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد گفت: از ۵۰۶ فرم گزارش بازرسی تنظیم شده در حوزه کالای اساسی در ده روز ۲۰۵ مورد آن مربوط به گران‌فروشی بوده است.

۴۰ درصد از تخلفات ثبت شده اصناف مربوط به گران‌فروشی است

فلاح-شهرآراآنلاین، امیر دلداری با اشاره به آغاز بازرسی ویژه طرح ضیافت از ۱۵ اردیبهشت برای نظارت بر بازار کالاهای اساسی و سلامت و امنیت غذایی در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: این طرح در دوفاز برنامه ریزی شده است که فاز اول از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت به مدت ده روز و فاز دوم از ۲۵ اردیبهشت تا ۲۵ خرداد به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

وی علت بیشترین تخلفات ثبت شده را گران‌فروشی دانست و افزود: در فاز اول ۵۰۶ فرم گزارش بازرسی تنظیم شد که علت ۲۰۵ مورد آن گران‌فروشی بود و پس از ثبت تخلف به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد همچنین خاطر نشان کرد: دیگر تخلفات ثبت شده در زمینه کم فروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه در نانوایی‌ها عدم درج قیمت کالا و نصب نرخ‌نامه بوده است اما بیشترین آمار مربوط به گران فروشی بوده است.

دلداری با اشاره به شروع فاز دوم از ۲۵ اردیبهشت عنوان کرد: ۳۰ تیم بازرسی به همراه کارشناسان اتحادیه صنفی در سطح شهر مشغول به نظارت بر کالاهای اساسی در حوزه عرضه ، سلامت و امنیت غذایی هستند.

وی همچنین از برنامه انجام ۸۸ گشت مشترک به همراه سازمان بهداشت، دامپزشکی و تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: تا امروز ۳۰ گشت مشترک در حوزه عرضه ، سلامت و امنیت غذایی کالاهای اساسی صورت گرفته است.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد گفت : سازمان  بازرسی و نظارت اصناف مشهد به همراه دیگر مسئولین این حوزه با تلاش شبانه روزی سعی برای ایجاد بازاری امن و سالم برای مردم در ماه مبارک رمضان دارد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی