کد خبر : 83299
/ 10:07
باغ‌موزه دفاع مقدس مشهد تنها ٢۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛

موزه‌ای به نام پروژه «باغ‌موزه»

٢١ سال از زمانی که نخستین جرقه احداث باغ موزه دفاع مقدس مشهد در ذهن مسئولان زده شد، می‌گذرد و با این حال این پروژه خاک‌خورده و قدیمی در ضلع جنوبی بوستان کوهسنگی، امروز تنها ٢۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

موزه‌ای به نام پروژه «باغ‌موزه»

بنیامین یوسف‌زاده- شهرآراآنلاین، این موضوع در حالی است که در طول چند سال اخیر بعد از تهران، کار باغ‌موزه دفاع مقدس شهرهای بزرگ کشور به جاهای خوبی رسیده و تنها در مشهد است که این طرح ملی در گیر‌و‌دار وعده‌های مدیران باقی مانده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در حاشیه تشریح ویژه برنامه‌‎های استان برای سالروز آزادسازی خرمشهر در گفت‌وگو با شهرآرا از گیر اعتباری این پروژه سخن گفت و اظهار کرد: با توجه به نرخ تورم و افزایش قیمت‌ها، کار ساخت باغ‌موزه٢۵درصدی دفاع مقدس مشهد به بیش از ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. سردار سرتیپ دوم علی‌اکبر نجاتی با اشاره به ٧٠ هزار مترمربع خاک‌برداری ساختمان اصلی باغ‌موزه دفاع مقدس استان اضافه کرد: در همین راستا در حال اجرای فونداسیون و پی‌ریزی هستیم؛ ضمن اینکه سقف ساختمان‌های مرکز اسناد و کتابخانه و همچنین ساختمان مقاومت اسلامی نیز زده شده است.

وی از بازدید قریب‌الوقوع استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد از روند اجرای این باغ‌‌موزه خبر داد و ابراز امیدواری کرد؛ با این رخداد، شاهد سرعت بخشیدن به این پروژه و محقق شدن وعده‌های دستگاه‌های مختلف در این زمینه باشیم.

سردار نجاتی در جمع خبرنگاران همچنین با اشاره به ویژه‌برنامه‌های تدارک‌دیده شده برای سالروز سوم خرداد گفت: به همین منظور یک هزار برنامه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در استان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و تجلیل از فرماندهان و رزمندگان عملیات آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین برنامه‌های روز پنجشنبه سوم خرداد در این استان است، افزود: غبارروبی مزار شهدا، حضور و سخنرانی فرماندهان نظامی در مراسم نماز جمعه شهرستان‌ها و برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی در مساجد و ادارات به همراه تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و خانواده شهدای عملیات آزاد‌سازی خرمشهر از دیگر برنامه‌های این ایام است. همچنین در این نشست فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در شمال شرق کشور و تعدادی از فرماندهان حاضر در عملیات شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر به بیان خاطرات آن روزهای یگان‌های اعزامی از خراسان پرداختند.

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی