• خانه
  • خراسان رضوی
  • تردد خودروهای سنگین و خسارت سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری
کد خبر : 83310
/ 12:33
در جلسه هم‌اندیشی شهردار منطقه 4 مشهد با مسوولان سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد مطرح شد؛

تردد خودروهای سنگین و خسارت سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری

جلسه هم‌اندیشی شهردار و مسوولان شهرداری منطقه 4 مشهد، معاون اجرایی و جمعی از مسوولان سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در منطقه چهار برگزار شد

تردد خودروهای سنگین و خسارت سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری

به گزارش شهرآراآنلاین، غلامرضا غلامی شهردار منطقه 4 مشهد گفت: با توجه به بازگشایی جمعه بازار شهید شوشتری در انتهای بولوار پنجتن و تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین در مسیر جمعه بازار و لزوم توقف تردد خودروها در روزهای جمعه، باید از طریق همکاری با سازمان مدیریت حمل و نقل و بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد برنامه مشترکی در این زمینه اجرا گردد.

وی به توقف برخی خودروهای سنگین و حمل فاضلاب‌های شهری در حاشیه معابر طبرسی شمالی و پنجتن اشاره کرد و افزود: این امر علاوه بر مشکلات ترافیکی، مخاطرات زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان ایجاد کرده که نیازمند بررسی و پیگیری جدی است.

غلامی ادامه داد: منطقه 4 مشهد نیازمند احداث توقفگاه و پارکینگ ویژه خودروهای سنگین در محدوده بولوار پنجتن و بولوار طبرسی شمالی با توجه به نوع بافت شهری آن است.

شهردار منطقه 4 مشهد به برخورد با تخلیه خاک و نخاله در اراضی رها شده منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: جلسات زیادی برای رفع این معضل با سازمان‌های ذیربط برگزار شد و در این خصوص نسبت به متخلفان اعمال قانون صورت گرفته است.

غلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح تفصیلی مناطق در حال به روزرسانی است بهتر است مکانی برای احداث پارکینگ و توقفگاه خودروهای سنگین در محدوده شهرداری منطقه چهار در نظر گرفته شود.

در ادامه اسدالله ابراهیم‌زاده، معاون اجرایی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد نیز در این جلسه گفت: سازمان حمل و نقل بار دورن شهری و حومه شهرداری مشهد، از سال 91 آغاز به کار کرده و مدیریت حمل و نقل بار در مشهد و حومه را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه این سازمان در کل کشور پیشرو بوده است، در خصوص مجوزهای لازم برای ارائه خدمات حمل و نقل بار اظهار کرد: سه مجوز شامل مجوز فعالیت برای ناوگان (خودرو، موتور سیکلت)، مجوز فعالیت شرکت و مجوز اشتغال برای افراد، جهت فعالیت در زمینه حمل بار باید از این سازمان اخذ شود.

ابراهیم‌زاده پارک و توقف ماشین‌های سنگین در حاشیه معابر را برابر قانون ممنوع دانست و اذعان داشت: 5 توقفگاه برای خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سطح شهر احداث شده و 14 توقفگاه بخش خصوصی نیز با مجوز لازم فعالیت دارند.

معاون اجرایی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد یادآور شد: به دلیل تردد خودروهای سنگین در معابر، سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت های شهری خسارت وارد می شود.

ابراهیم زاده در پایان از شهرداری منطقه 4 مشهد درخواست کرد اگر زمینی برای احداث پارکینگ خودروهای سنگین دارند در اختیار این سازمان قرار دهند و سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه آمادگی حمایت از سرمایه گذاران در این زمینه را نیز دارند.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی