کد خبر : 83344
/ 15:47
در نهمین سال فعالیت روزنامه شهرآرا صورت گرفت

افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان روزنامه شهرآرا

نمایشگاه آثار هنرمندان روزنامه شهرآرا امروز هم زمان با سالگرد آزادسازی خرمشهر و نهمین سالروز انشار این روزنامه، در نگارخانه شهر برپا شد.

افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان روزنامه شهرآرا

فلاح- شهرآراآنلاین، دبیر سرویس عکس شهرآرا با اشاره به این موضوع که آثار برگزیده در نمایشگاه از سال ۹۶ تا کنون ثبت شده عنوان کرد: در این نمایشگاه ۶۶ فرم عکس از ۱۴ عکاس و ٢٣ کاریکاتوراز ۱۰ کارتونیست به نمایش گذاشته شده است.

محسن بخشنده خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از این آثار در روزنامه و ۳۰ در صد دیگردرسایت فتوشهرو ضمائم شهرآرا کار شده است.

وی محل ثبت ۹۰ درصد از عکس‌ها را مشهد دانست و افزود: در این نمایشگاه عکس‌هایی از زلزله کلات و فریمان و همچنین دو قاب از حوادث جنگ سوریه نیز وجود دارند.

مدیر مسئول روزنامه همشهری نیز با شرکت در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه به شهرآرا برای داشتن افرادی با استعداد  تبریک گفت.

خسرو طالب‌زاده عکسی را حرفه‌ای دانست که نیاز به شرح نداشته باشد و خاطرنشان کرد: تمام عکس‌های ثبت شده در این نمایشگاه به خوبی هدف عکاس را منتقل می‌کنند و در بسیاری از این قاب‌ها عکاس وکارتونیست با ایجاد پرسش مخاطب را دعوت به تفکر می‌کند.

وی جایگاه عکس، کاریکاتور و گرافیک را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: گاهی یک عکس یا تصویر اثری می‌گذارد که ده‌ها مطلب و گزارش نمی‌توانند آن را بیان کنند.

در ادامه مراسم نایب رییس شورای شهر مشهد با تبریک سالروز فتح خرمشهر و نهمین سالگرد فعالیت روزنامه شهرآرا گفت: هر قاب دنیایی از مطلب را به بیننده منتقل می‌کند و انعکاسی از شادی‌ها وغم‌ها است که عکاسان و کارتونیست‌ها با چیره دستی به این تصاویر معنا بخشیده‌اند.

حمیدرضا موحدی‌زاده لزوم برگزاری این نمایشگاه را برقراری ارتباط با مردم دانست و عنوان کرد: ما در قبال تمام این تصاویر مسئول هستیم و برای کاهش درد و رنجی که در برخی تصاویر ثبت شده باید شهرداری و سایر دستگاه‌ها از هر قاب ایده گرفته و راهکاری برای مقابل با آن به دست آورند .

وی با ابراز امیدواری از نتیجه این نمایشگاه برای بهبود وضعیت زندگی مردم شهرگفت: در طول مدت کوتاه نوآوری‌های بسیار خوبی در روزنامه شهرآرا دیده شده که پیوست‌های این رسانه و ارتباطی که با محلات، جوان‌ها و کودکان شهر پیدا کرده است نمونه‌ای از آن است.

نایب رییس شورای شهر مشهد با اشاره پیشرفت دنیای مجازی و ساده شدن کار با  کپی اخبار خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید بیشتر به سمت تولید محتوا رفته و با رفتن به سراغ بزرگان شهر ازتجربیات آن‌ها استفاده کنند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی