کد خبر : 83359
/ 08:53
هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه قرآن و عترت، ۵٠٠ رخداد قرآنی در ١٠ روز برگزار می‌شود

میدان شهدا، قلب قرآنی شهر

همایش تجلیل از خادمان قرآن‌کریم و افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد عصر پنجشنبه با حضور علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد، سید سعید سرابی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی و جمع دیگری از مسئولان در تالار شهر مشهد برگزار شد.

میدان شهدا، قلب قرآنی شهر

به‌گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، با گرامیداشت یاد و خاطره سالروز آزادسازی خرمشهر و رزمندگان دفاع مقدس در افتتاحیه نمایشگاه قرآن و عترت اظهارکرد: یکی از مشخصات بارز همه شهدا و سرداران انس عجیبی بود که با قرآن داشتند. کمتر پیدا می‌شد که در جیب رزمنده‌ها قرآن نباشد. آن انسان‌های قرآنی در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس توانستند از خود قوت و قدرتی بروز دهند و قدرت‌های بزرگ را مغلوب کنند. ملت، کشور، رهبری و نظام مقدس ما برگرفته از آموزه‌های قرآنی است. امیدوار هستم که نمایشگاه قرآن بتواند موجب استحکام رابطه جوانان با قرآن و جذب مخاطبان هرچه بیشتر به مفاهیم قرآنی شود.

انتقال نمایشگاه به میدان شهدا
قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد، ضمن غیرمترقبه خواندن انتقال سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد به میدان‌شهدا گفت: طبق آمار به‌دست آمده، در سال‌های گذشته استقبال درخوری از نمایشگاه، نشده‌بود و ما احساس کردیم اگر این نمایشگاه در مکانی وسیع‌تر و نزدیک‌تر به مردم برگزار شود، اتفاق بهتری رخ خواهد داد. وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند کتاب و قرآن باید دائمی باشد، بنابراین ‌خواستیم ارزیابی کنیم که برپایی نمایشگاه در مرکز شهر مناسب است یا خیر.

مشهد قطب فعالیت‌های قرآنی
سید سعید سرابی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، نیز با بیان این موضوع که مشهد مقدس از دیرباز قطب اصلی و مهم فعالیت‌های قرآنی بوده است، تصریح کرد: اگر مشهد و استان خراسان رضوی را پایتخت قرآنی جهان اسلام بدانیم، حرف گزافی نیست.
سرابی، در مورد انتقال نمایشگاه به میدان شهدا نیز بیان‌کرد: با ذکاوت و هوشمندی شهردار و اعضای شورای شهر، درکی از این ظرفیت قرآنی وجود دارد و این مزیت شهر مشهد که عرصه فعالیت‌های قرآنی است، به خوبی درک شده است. به ابتکار و پیشنهاد شهرداری امسال نمایشگاه را در عرصه میدان شهدا برگزار می‌کنیم. میدان شهدایی که کانون اصلی جریان انقلاب اسلامی، برخاسته از قرآن کریم است. با این ابتکار، قرآن به جریان انقلاب در مشهد گره خورد.

کاستی ها را رفع می‌کنیم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی ادامه داد: اولین سال است که تجربه برگزاری نمایشگاه قرآن را در میدان شهدا داریم، بنابراین در این‌باره کاستی‌هایی وجود دارد و امیدواریم با حسن همکاری و همراهی‌های خوب استاندار، شورای شهر، شهردار و دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی، سال‌های بعد این کاستی‌ها و کمبودها کمتر شود. وی درادامه تصریح کرد: امسال این نمایشگاه در مساحت چهار هزار و ۵٠٠ مترمربع با ۵٠٠ رخداد و فعالیت قرآنی در٢۵٠ غرفه و در٢۴ بخش نمایشگاهی برگزار می‌شود.در پایان این مراسم از سید علی مؤمنیان، سعید بیژنی، انسیه بذرافشان، حسین آمنا، سیدعلی پورحسینی، علیرضا بهدانی و حسین علمی که همگی از خادمان قرآن کریم هستند، تقدیر و تجلیل شد.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی