کد خبر : 83506
/ 09:31
اظهارات معاون استاندار درباره از ردیف‌های اعتباری فراموش‌شده

فصول بی‌‌وصول

«بی‌مایه فطیر است» شاید یکی از پرکاربردترین ضرب‌المثل‌های این روزهای جامعه ما باشد که نمود واقعی آن را در زندگی مردم از یک طرف و دخل و خرج دستگاه‌های اجرایی برای رتق و فتق امور‌جاری کشور از طرف دیگر بتوان تجسم کرد.

فصول بی‌‌وصول

یوسف زاده-شهرآراآنلاین،بی‌شک به غیر از همت و مدیریت یک مجموعه و نهاد، منابع اعتباری هستند که برای پیشبرد اهداف تعیین‌شده حرف اول را می‌زنند و در این میان مدیری که درجذب اعتبارات قانونی و حقوق حقه مجموعه تابعه‌اش بلغزد، نمی‌تواند سکان‌دار شایسته‌ای برای اداره یک دستگاه به حساب بیاید. اهمیت این موضوع تا آنجایی است که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جلسه کارگروه تخصصی امور‌اجتماعی و فرهنگی استان یک سوزن به خودش زد و یک جوالدوز به برخی مدیران که به جز اعتبارات مصوب و ملموسی که برای هر سازمان وجود دارد، ردیف‌هایی در هر مجموعه می‌توان احصا و احیا کرد که به چشم خیلی از مسئولان نمی‌آید.

سیدجواد حسینی‌گفت‌:که مدیران کل و رؤسای سازمان‌های استان باید دستشان را در دست کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بگذارند تا با ذره‌بین آن‌ها، ده‌ها ردیف اعتباری فراموش‌شده دستگاه خود را، احیا کنند.

وی همچنین در این جلسه که با حضور مدیران کل و کارشناسان دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد، گفت: در برنامه‌های استان پیگیر ارتقای فرهنگ عمومی و سرمایه اجتماعی هستیم و رویکرد اصلی در این باره افزایش نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی است.

حسینی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان باید هرچه سریع‌تر برنامه‌های خود را در باره افزایش اعتماد عمومی و نشاط اجتماعی تدوین کنند، افزود: فعالیت‌های اعتمادساز و افزایش‌دهنده نشاط اجتماعی می‌تواند در قالب یک بسته، از سوی دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهیه شود.

معاون استاندار با تأکید بر اینکه رویه مدیریت فرهنگی استناد به اسناد بالادستی و فتاوای مقام معظم رهبری است، بیان کرد: حوزه فرهنگ یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌ها در عرصه تصمیم‌گیری است و بدون شک در این حوزه به انسجام بیشتر دستگاه‌های فرهنگی نیاز داریم. شورای فرهنگ عمومی و همچنین کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی برای ایجاد یکپارچگی وتناسب در عرصه فرهنگ به وحدت رویه از طریق این دو ساختار نیاز دارد.

 حسینی همچنین درباره اعتباری که امسال برای موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی کنار گذاشته شده است، گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به آسیب‌های اجتماعی دارد.امسال ۴۵٠ میلیارد تومان اعتبار برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اختصاص‌یافته است.  

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی