کد خبر : 83681
/ 10:52

شب قدر است، بیا قدر بدانیم کمی

دوباره شب قدر آمد، شبی که فضلیت آن بهتر از هزار شب است.

شب قدر است، بیا قدر بدانیم کمی

امیرعلی قاسمس مقدم-شهرآراآنلاین، دوباره شب قدر آمد، شبی که فضلیت آن بهتر از هزار شب است. روزه‌دارانی که در روزهای داغ خردادی جان و دل خود را صیقل داده‌اند، در این شب‌ها دست تضرع به‌سمت درگاه الهی دراز می‌کنند و با ندای «الهی العفو» به امید آمرزش گناهان خویش در انتظار نوشته‌شدن سرنوشت یک‌ساله خود هستند.در شهر مشهد نیز که در لیالی قدر میزبان زائران بارگاه رضوی است، برنامه‌های متعددی ازسوی مدیریت شهری و آستان قدس رضوی برای بهره‌مندی زائران و مجاوران در این ایام پرفضیلت، چیده شده است.درهمین‌ارتباط مدیریت شهری مشهد برای برگزاری هرچه‌باشکوه‌تر ویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر در بوستان‌ها و فرهنگ‌سراهای شهر، برنامه‌های متنوعی دارد و به گفته مدیر امور اجتماعی و هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، هم‌زمان با شب‌های قدر حدود ١٠٠‌ویژه‌برنامه در بوستان‌ها، مساجد و فرهنگ‌سراهای شهر برگزار می‌شود.
رضا دانای‌سیج در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا بیان کرد: بخشی از ویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر، با مشارکت مساجد و مراکز فرهنگی و بخشی نیز با همکاری شهرداری‌های مناطق و فرهنگ‌سراها تدارک دیده شده است.
وی ادامه داد: مهم‌ترین ویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر در بوستان‌های بهار واقع‌در ابتدای خیابان خواجه‌ربیع، کوهسنگی واقع‌در انتهای خیابان کوهسنگی، وفا واقع‌در بولوار دلاوران و پارک ملت اجرا می‌شود. دانای‌سیج بیان کرد: با توجه به هم‌زمانی شب‌های قدر با ایام ارتحال امام خمینی(ره) سعی کرده‌ایم که ویژه‌برنامه‌ها، رنگ‌وبوی حضرت امام(ره) را نیز داشته باشد. در قالب برنامه‌های مدیریت شهری ویژه شب‌های قدر، نمایشگاه «از غدیر تا قدر» نیز در منطقه ثامن درحال برگزاری است و در این نمایشگاه که در فضایی به مساحت چهارهزار مترمربع دایر شده، با بهره‌گیری از هنرهای تجسمی و جلوه‌های صوتی و تصویری، گوشه‌ای از وقایع تاریخی و سیره زندگانی حضرت‌علی(ع) در معرض دید عموم قرار گرفته است.
همچنین آستان قدس رضوی برای شب‌های قدر در صحن‌و‌سرای قدسی امام‌رضا(ع) برنامه‌های متعددی را برای مجاوران، زائران داخلی و خارجی و تمامی عاشقان اهل‌بیت در سراسر کشور با استفاده از فرستنده‌های رادیویی، تلویزیونی و اینترنت ترتیب داده است.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با اشاره به جزئیات ویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر در حرم رضوی، اظهار کرد: آﺳﺘﺎن ﻗﺪس رﺿﻮی ﺑﻪ‌دلیل ﺣﻀﻮر چشمگیر زاﺋﺮان در این ایام ویژه‌برنامه‌های متعددی را تدارک دیده است که به‌صورت شبانه‌روزی و در قالب‌های مختلف در حرم رضوی برگزار می‌کند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین ﺳﯿﺪﺟﻼلﺣﺴﯿﻨﻲ با اشاره به اینکه باشکوه‌ترین محافل لیالی قدر در جوار بارگاه ملک پاسبان حضرت امام‌رضا(ع) برگزار می‌شود، افزود: ﻃﺒﻖ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﯾﺰی انجام‌ﺷﺪه، ﻣﺮاﺳﻢ ﻟﯿﺎﻟﯽ ﻗﺪر از ﺳﺎﻋﺖ٢١ ﺑﺎ ﻗﺮاﺋﺖ دﻋﺎی ﺟﻮﺷﻦ‌ﮐﺒﯿﺮ ﺗﻮﺳﻂ ذاﮐﺮان و مداحان اهل‌بیت(ع) آﻏﺎز ﻣﯽﺷﻮد و سعی خواهیم کرد ﻣﺮاﺳﻢ را ﺗﺎ ﺳﺎﻋﺖ١ ﺑﺎﻣﺪاد ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎن ﺑﺮﺳﺎﻧﯿﻢ ﺗﺎ زاﺋﺮان ﺑﺎرﮔﺎه ﻣﻨﻮر رﺿﻮی ﺑﻪ ﺳﻔﺮه‌های ﺳﺤﺮی ﺧﻮد ﺑﺮﺳﻨﺪ.
وی افزود: اﯾﻦ وﯾﮋه‌ﺑﺮنامه‌ها ﺑﻪ ﻃﻮر زﻧﺪه از ﺷﺒﮑﻪ ﺧﺮاﺳﺎن رﺿﻮی و شبکه‌های مختلف درون‌ﻣﺮزی و ﺑﺮون‌ﻣﺮزی ﭘﺨﺶ می‌شود. کتاب منتخب ادعیه و اعمال شب‌های قدر به تعداد لازم تهیه شده است که در این شب‌های عزیز دردسترس زائران و مجاوران قرار می‌گیرد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی