کد خبر : 83810
/ 12:55
لذت تماشای بازیهای تیم ملی در کنار خانواده

7بوستان به وقت مسکو

شمارش معکوس برای آغاز بازی های جام جهانی شروع شده است! جمعه همین هفته ایران در اولین بازی خود به مصاف مراکش می‌رود

7بوستان به وقت مسکو

سرباز| طاری بخش – شهرآراآنلاین،  فقط سه روز دیگر تا آغاز بزرگ‌ترین ماراتن فوتبال جهان2018در روسیه باقی مانده است، ماراتنی که قرار است تیم فوتبال کشورمان نیز در آن حضور داشته باشد و برای صعود از گروه خود باید مقابل تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال قرار بگیرد. این‌روزها نیز تب‌وتاب هواداران فوتبال اوج گرفته و شمارش معکوس برای آغاز بازی‌های جام‌جهانی شروع شده است و دراین‌بین وعده پخش بازی‌های جام‌جهانی در پارک‌ها و سینماهای مشهد و برخی شهرهای دیگر گویا در حال عملیاتی‌شدن است. 

ایرانی‌ها از قدیم‌الایام همواره به فوتبال علاقه خاصی داشتند و دیدن این ورزش گروهی در جمع، برایشان خالی از لطف نبوده است. جام‌جهانی فوتبال هم از این قاعده مستثنا نیست و همیشه ایرانی‌ها برای دیدن بازی‌های جام‌جهانی در کنار هم به تماشای این بازی مفرح نشسته‌اند. از حضور در محافل خصوصی و قهوه‌خانه‌ها گرفته تا این روزها که در برخی از پارک‌ها و فضاهای عمومی هم این ورزش دیدنی دنبال می‌شود. ازآنجایی‌که ورود بانوان به ورزشگاه‌ها ممنوع اعلام شده، حالا چندسالی است که بحث دیدن فوتبال در سالن‌های سینمایی و پارک‌ها مطرح شده است تا خانواده‌ها بتوانند در فضایی خارج از ورزشگاه و در محیطی فرهنگی در کنار هم به دیدن فوتبال بنشینند که این اتفاق با نزدیک‌شدن به جام‌جهانی روسیه و حضور تیم ملی فوتبال ایران امروز جدی‌تر دنبال می‌شود.

برای نخستین‌بار هنگام برگزاری فوتبال جام‌جهانی2010 بود که پای بازی‌های فوتبال به سینماهای ایران و پارک‌ها باز شد که اتفاقا با استقبال بسیار خوبی هم روبه‌رو شد و بسیاری از مردم طعم لذت دیدن بازی دسته‌جمعی را تجربه کردند؛ بنابراین پخش بازی‌های فوتبال علاوه برهیجان ذاتی‌اش فضایی مفرح و شاد را نیز برای مردم در پارک‌ها و سینما‌های کشور به وجود آورد. همین چند روز پیش بود که سرهنگ آقابیگی، رئیس پلیس مشهد، در گفت‌وگویی که با شهرآرا داشت، از مخالفت‌نداشتن پلیس با اکران بازی‌های فوتبال جام‌جهانی در اماکن عمومی همچون سینماها خبر داد و حالا نیز در فاصله چند روز باقی‌مانده تا شروع بازی‌های جام‌جهانی روسیه، گویا مسئولان شهری مشهد نیز به‌دنبال ایجاد شورونشاط اجتماعی در بین مردم با پخش این مسابقات در پارک‌ها هستند.

 وعده‌ای که محقق شد

دیدن مسابقات فوتبال به‌ویژه از نوع جام‌جهانی‌اش برای هر کسی لذت‌بخش است و لذت‌بخش‌تر اینکه این بازی‌ها را در کنار خانواده و بقیه همشهریان خود به تماشا بنشینند. حالا نیز علاوه‌براینکه برخی سینماهای سطح مشهد برای پخش بازی‌های جام‌جهانی اعلام‌آمادگی کردند و به‌دنبال دریافت مجوزهای خود هستند، شهرداری مشهد نیز به‌منظور ایجاد نشاط اجتماعی و تفریحات سالم برای جوانان درصدد است تا خاطره خوشی را در ذهن مشهدی‌ها از جام‌جهانی باقی بگذارد و بتواند بازی‌های مهم به‌ویژه بازی‌های ایران را به‌صورت مستقیم در تمام سطح شهر مشهد پخش کند.تقی‌زاده‌خامسی، شهردار مشهد، نیز چند روز قبل خبر پخش بازی‌های جام‌جهانی را که تیم ایران در آن به‌مصاف رقبا خواهد رفت، در برخی از مکان‌های بزرگ و عمومی شهر وعده داده بود و حالا این وعده رنگ حقیقت به خود گرفته است.

پخش جام‌جهانی در 7 نقطه شهر

حسن نوری، معاون سلامت و تربیت‌بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، دراین‌باره با بیان اینکه لذت تماشای بازی‌های تیم ملی در کنار خانواده دوچندان می‌شود، می‌گوید: با برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای که از مدت‌ها قبل صورت گرفت، قرارشد تا هفت نقطه از شهر مشهد به‌منظور پخش مسابقات جام‌جهانی تعیین شود.

وی با بیان اینکه این اقدام برای اولین‌بار است که در شهر مشهد صورت می‌گیرد، اظهار می‌‌کند: قرار است که پخش مسابقات را در بوستان‌های چهل‌بازه، کوهسنگی و بهار بر روی تلویزیون‌های وسیع در ابعاد 70مترمربع پوشش دهیم و در تلاش هستیم تا بتوانیم در بوستان بزرگ ملت نیز این مسابقات را پخش کنیم.

نوری در ادامه از سه نقطه دیگر شهر که برای پخش مسابقات جام‌جهانی در مشهد در نظر گرفته شده، یاد می‌کند و می‌گوید: در بوستان‌های وفا، امت و حجاب نیز قرار است مسابقات به شیوه ویدئوپروژکشون و در ابعاد 90مترمربع به‌صورت مستقیم پخش شود. به گفته وی قرار است بازی‌های ایران به‌صورت ویژه و بقیه بازی‌های مهم از این طریق پوشش داده شود و درمعرض دید عموم شهروندان قرار گیرد. این مکان‌ها بوستان چهل‌بازه در نزدیکی میدان نمایشگاه بین‌المللی مشهد در بولوار امام‌علی(ع)، پارک کوهسنگی در خیابان کوهسنگی، پارک ملت در ابتدای بولوار وکیل‌آباد، بوستان وفا در حدفاصل بولوار پیروزی و بولوار شهید فکوری، بوستان امت در تقاطع بولوار امت و مفتح و پارک حجاب در بولوار هدایت است.

اشتراک گذاری
نظرات شما
احسان
12:06 1 0 پاســخ به ایــن نظــر

سلام اگر اینطوریه پس چرا سینما سیمرغ بلیط میفروشه 20 تومن روز بازی خریدم 20 هزارتومن الان شما میگین تو این پارکا بازی رو میزارن برای بازی با اسپانیا آیا واقعا عملی میشه یا باز بهانه میارن حداقل از شبکه استانی یک اعلام کنین که همه خبردار بشیم ممنون

احسان
15:27 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

سلام چی شد جواب ندادین از آخر بازی رو تو پارکا نشون میدن یا نه

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی