• خانه
  • اجتماعی
  • یک گام دیگر به سوی شهر بدون معتاد؛ شهردار: مراکزی را برای فروش محصولات تولیدشده معتادان بهبوده‌یافته در مشهد راه‌اندازی می‌کنیم
کد خبر : 83819
/ 08:58

یک گام دیگر به سوی شهر بدون معتاد؛ شهردار: مراکزی را برای فروش محصولات تولیدشده معتادان بهبوده‌یافته در مشهد راه‌اندازی می‌کنیم

باید قضیه معتادان را در شهر حل کنیم. به شهرداری اجازه دهید وارد این موضوع شود و شهر بدون معتاد را کلید بزند تا حداقل فرزندان ما اعتیاد را در شهر حس نکنند.» این بخشی از صحبت‌های شهردار مشهد در واپسین روزهای فروردین در بیست‌و‌یکمین جلسه شورای شهر بود.

یک گام دیگر به سوی شهر بدون معتاد؛ شهردار: مراکزی را برای فروش محصولات تولیدشده معتادان بهبوده‌یافته در مشهد راه‌اندازی می‌کنیم

«باید قضیه معتادان را در شهر حل کنیم. به شهرداری اجازه دهید وارد این موضوع شود و شهر بدون معتاد را کلید بزند تا حداقل فرزندان ما اعتیاد را در شهر حس نکنند.» این بخشی از صحبت‌های شهردار مشهد در واپسین روزهای فروردین در بیست‌و‌یکمین جلسه شورای شهر بود و حالا زمزمه‌های برداشتن قدم‌هایی برای تحقق این مهم با همکاری هر چه بیشتر شهرداری و بهزیستی به گوش می‌رسد.
روز گذشته و در حالی که تنها چند هفته از اولین جلسه شهردار مشهد با حسن اعتمادی، مدیر مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی معتادان مشهد می‌گذشت، قاسم تقی‌زاده خامسی این‌بار همراه با مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی راهی جاده کلات شد و چند ساعتی را صرف بازدید از مرکز ترک اعتیاد ماده ١۶‌‌خلق‌آباد مشهد کرد که نتیجه این بازدید از مرکزی که اکنون ١٣٩‌نفر معتاد با پرونده، در آن مراحل درمان خود را طی می‌کنند، به مذاکراتی برای بهبود وضعیت اشتغال معتادان بهبودیافته منجر شد.
تقی‌زاده خامسی در جریان این بازدید پای صحبت‌ها و درد‌دل‌های معتادان این مرکز ترک اعتیاد نشست و آن‌ها از مشکلاتشان گفتند که عمده‌ترین آن بحث اشتغال بود، ‌یکی از نبود شغل و بیکاری گفت و دیگری معتقد بود که به دلیل نبود شغل، چرخه اعتیاد، آن‌ها را دوباره روانه همین مراکز ترک اعتیاد می‌کند.
در این میان شهردار هم نکات قابل توجهی را بیان کرد و از آمادگی مدیریت شهری درباره ایجاد مراکزی برای فروش تولیدات بهبودیافتگان گفت.او با مسئولان مرکز ترک اعتیاد خلق‌‌آباد هم به گفت‌وگو نشست. درخواست آنان نیز در رابطه با ورود شهرداری برای ایجاد اشتغال برای بهبودیافتگان این مراکز بود که تقی‌زاده خامسی در پاسخ گفت: شهرداری نمی‌تواند برای این افراد اشتغال ایجاد کند اما پیشنهاد می‌کنم در مراکز نگهداری و درمان بهبود معتادان کارگاه‌هایی به صورت متمرکز ایجاد شود و ما نیز آمادگی داریم با هماهنگی بهزیستی مراکزی را برای فروش محصولات تولیدی این افراد در شهر ایجاد کنیم.
شهردار مشهد در ادامه این را هم اضافه کرد که با تبلیغات می‌توان شهروندان را برای حضور در این مراکز و خرید محصولات آنان تشویق و ترغیب کنیم.
او همچنین ساعتی بعد از این بازدید گزارش مختصری هم از این بازدید در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد، این بازدید را گامی برای پیگیری شعار «شهر بدون معتاد» دانست و نوشت: «چرخه نگهداری معتادان معیوب است؛ معتاد وقتی بیکار و بدون خانواده رها می‌شود، هر چقدر هم که خودش نخواهد، دوباره گرفتار خواهد شد؛ آنچه به مسئولان ذیربط پیشنهاد کردم، ایجاد کار برای دوران بعد از ترک است که باید با همت شهروندانی که همیشه دنبال کار خیر هستند، فضاهایی ایجاد کنیم که آن‌ها محصول تولید کنند و ما هم آمادگی داریم در معرض فروش بگذاریم». فروشگاه‌هایی خاص، کار آن‌ها را در معرض فروش بگذاریم.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی