• خانه
  • ورزشی
  • مجوز پخش بازی‌های «سپک‌تاکرا»داده شده است
کد خبر : 83879
/ 11:10

مجوز پخش بازی‌های «سپک‌تاکرا»داده شده است

مربی مشهدی تیم ملی بانوان خبر داد: مجوز پخش بازی‌های «سپک‌تاکرا»داده شده است

مجوز پخش بازی‌های «سپک‌تاکرا»داده شده است

مژده رنگیان- شهرآراآنلاین، اردوی مشترک تیم سپک‌تاکرای خراسان رضوی با تیم گلستان که توانسته است عنوان قهرمانی کشور را به دست آورد، از 21تا 25خردادماه در سالن شهید رجب محمدزاده مشهد آغاز شد. تیم سپک‌تاکرای بانوان خراسان رضوی با هدف آمادگی حضور در لیگ جوانان و لیگ بزرگ‌سالان در این اردو حاضر شده است، زیرا تیرماه امسال مشهد میزبان مسابقات لیگ جوانان دختر در این رشته خواهد بود که نماینده خراسان رضوی نیز در این رویداد به‌همراه 9 بازیکن دیگر حضور داشته و طی سه روز رقابت قهرمان لیگ مشخص خواهد شد. 

بهناز احمدنیا، ملی‌پوش سابق و مربی تیم ملی سپک‌تاکرا که هدایت تیم دختران استان را درحال‌حاضر برعهده دارد، درباره شرایط سپک‌تاکرای بانوان استان اظهار کرد: در ماه‌های گذشته رقابت کشوری یا بین‌المللی در سپک‌تاکرا برگزار نشد، اما نسبت به دیگررشته‌ها، تنهاتیمی هستیم که تمریناتمان را قطع نکردیم و بازیکنان آمادگی خود را حفظ کردند. حالا هم که به کورس مسابقات نزدیک می‌شویم، تمرینات را بیشتر کرده و برای آمادگی بیشتر تصمیم به برگزاری اردوی مشترک کردیم.

وی ادامه داد: تیم گرگان تیم قدرتمندی است که عنوان قهرمانی کشور را به دست آورد. در این اردو پنج نفر از بازیکنان تیم گنبد که سابقه چندین سال عضویت در تیم ملی و قهرمانی پیاپی در لیگ برتر ایران را دارند، حضور دارند که در کنار 10 بازیکن تیم جوانان و بزرگ‌سالان خراسانی فرصت خوبی برای کسب تجربه و آمادگی بیشتر است و قطعا در عملکرد بازیکنان در لیگ اهمیت زیادی خواهد داشت.

سرمربی تیم سپک‌تاکرای بانوان استان درباره محل تمرین تیم بانوان این رشته خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما با مشکل محل تمرین روبه‌رو نبودیم و با حمایت هیئت استان تمرینات خود را در سالن‌های سطح شهر برگزار می‌کنیم. برای حضور در لیگ نیز با حمایت مالی هیئت، تیم‌ها راهی رقابت‌ها می‌شوند، زیرا متأسفانه در این رشته اسپانسر وجود ندارد و اگر باشد، به صورت مقطعی و موقتی است.

وی همچنین گفت: نبود حامی مالی در ورزش بانوان به عدم پخش مسابقات و پوشش رسانه‌ای بازمی‌گردد، اما امسال مسابقات بانوان نسبت به سال‌های دیگر تفاوت بزرگی کرده و مجوز پخش مسابقات صادر شده است. بانوان ورزشکار در این رشته لباسی کاملا پوشیده دارند و مشکلی از بابت پوشش رسانه‌ها وجود ندارد. امیدواریم پخش این مسابقات از صداوسیما و عکس‌های آن در رسانه‌ها، باعث آشنایی بیشتر مردم با این رشته و جذب حامیان مالی شود.

سرمربی تیم سپک‌تاکرای بانوان خراسان رضوی با بیان اینکه تیم جوانان استان در لیگ کشور که تیرماه برگزار می‌شود حضور خواهد داشت، گفت: تیم خراسان در چندین سال گذشته همیشه روی سکو بوده است، اما متأسفانه موفق نشده‌ایم به فینال راه پیدا کنیم. امسال هدف ما این است راهی فینال شویم و مدعی کسب عنوان قهرمانی هستیم.

احمدنیا افزود: لیگ جوانان با حضور بازیکنان زیر 18 سال برگزار می‌شود و مسابقات در بخش رگو دنبال خواهد شد که پنج بازیکن خراسانی در ترکیب تیم حضور دارند که دو نفر از آن‌ها ملی‌پوش هستند. اما لیگ بزرگ‌سالان که با فاصله یک ماه از لیگ جوانان برگزار می‌شود، مسابقات در دو بخش رگو و دبل پیگیری می‌شود که در هر دو بخش، خراسان تیم خواهد داشت.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی