کد خبر : 83897
/ 09:17

کاهش تعداد اتوبوس ها در روزهای تعطیل

«قرار بود اتوبوس‌رانی در روزهای تعطیل که مترو دیرتر سرویس‌دهی دارد خط١٠ را به جبران آن تقویت کند. اما هنوز این موضوع عملی نشده است! ٢۵دقیقه انتظار سخت است، اما سخت‌تر اینکه شهر پر از خودروهای تک‌سرنشین شده است».

کاهش تعداد اتوبوس ها در روزهای تعطیل

سعیده‌ آل‌ابراهیم-شهرآراآنلاین، سخن‌گوی سازمان اتوبوس‌رانی مشهد در پاسخ به این پیامک اظهارکرد: با توجه به کاهش تقاضای مسافر در روزهای تعطیل، بخشی از ناوگان سازمان اتوبوس‌رانی نیز از چرخه فعالیت سرویس‌دهی خارج می‌شود.

عباس اتحادی با اشاره به اینکه سرفاصله زمانی خط١٠ در روزهای تعطیل ٢۵دقیقه است، افزود: تاکنون وعده‌ای برای تقویت خط١٠ در روزهای تعطیل از سوی سازمان اتوبوس‌رانی اعلام نشده است.وی گفت: تعداد ناوگان قطارشهری نیز در روزهای تعطیل کاهش و سرفاصله آن افزایش می‌یابد و علت آن تقاضای پایین مسافر است.اتحادی بیان کرد: این موضوع مختص خطوط کم‌تردد نیست و خطوط پرتردد را نیز شامل می‌شود، به طور مثال خط یک بی‌آرتی که پرمسافرترین و پرترددترین خطوط است و روزانه بین ١٠٠هزار تا ١١٠هزار مسافر را جا‌به‌جا می‌کند،

  در روزهای تعطیل -به غیر از ایام تعطیل مناسبتی خاص مانند شب‌های قدر- کاهش مسافر دارد.مدیر روابط عمومی سازمان اتوبوس‌رانی مشهد ادامه داد: خدمات‌دهی در روزهای خاص کاهش نمی‌یابد بلکه سرویس‌دهی افزایش می‌یابد، اما در روزهای تعطیلی که حجم تردد مسافران به حرم مطهر رضوی کمتر است، سرویس‌دهی نیز کاهش می‌یابد.وی تأکید کرد: همواره میزان عرضه و تقاضا با یکدیگر سنجیده و خدمات‌ بر این اساس ارائه می‌شود.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی