کد خبر : 83903
/ 09:37

تاکسی های اینترنتی بدون مجوز شهر، دریک قدمی توقیف

فقط دو شرکت از چهار شرکت فعال حمل و نقل اینترنتی در مشهد اقدام به دریافت پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های خود کرده‌اند، از سوی دیگر اما رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در راستای برخورد با این شرکت‌ها از اعمال قانون تاکسی‌های اینترنتی بدون مجوز از روز گذشته خبر داد.

تاکسی های اینترنتی بدون مجوز شهر، دریک قدمی توقیف

ششم خرداد بود که مطلبی با عنوان «ضرب‌الاجل دو هفته‌ای برای تاکسی‌های اینترنتی» در روزنامه شهرآرا منتشر شد که در آن مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری مشهد با اعلام این خبر گفته بود که پس از این مهلت مقرر، از فعالیت شرکت‌های اینترنتی حمل و نقل بدون مجوز جلوگیری می‌شود. با پایان شمارش معکوس و گذشت سه روز از آخرین مهلت تاکسی‌های اینترنتی برای دریافت مجوز فعالیت، حالا به گفته سیدمهدی علوی‌مقدم فقط دو شرکت از چهار شرکت فعال در این حوزه در مشهد اقدام به دریافت پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های خود کرده‌اند، از سوی دیگر اما رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در راستای برخورد با این شرکت‌ها از اعمال قانون تاکسی‌های اینترنتی بدون مجوز از روز گذشته خبر داد.
مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری در گفت‌وگو با شهرآرا، با بیان اینکه این شرکت‌ها تا ٢٠‌خرداد امسال مهلت داشتند تا مجوزهای لازم را دریافت کنند، گفت:ناوگان هیچ یک از شرکت‌های تاکسی اینترنتی تاکنون نسبت به دریافت مجوز اقدام نکرده‌اند و در این راستا از روز دوشنبه و پس از پایان مهلت مقرر، ضوابط و اقدامات قانونی برای برخورد با ناوگان این شرکت‌ها آغاز شده است.
سیدمهدی علوی‌مقدم با اشاره به آیین‌نامه قانون تخلفات راهنمای و رانندگی، درباره نحوه برخورد با ناوگان این شرکت‌ها افزود: علاوه بر پلیس راهور کارشناسان حوزه نظارت و بازرسی‌ نیز در برخورد با این رانندگان اقدام کرده‌اند. در مرحله نخست به گرفتن تعهد در راستای دریافت مجوز بسنده می‌کنند ولی در مراحل بعدی اقدامات شدیدتری مانند ارسال پرونده به هیئت انضباطی و ... صورت می‌گیرد.
وی از مکاتبات قانونی برای پلمب شرکت‌های بدون مجوز خبر داد و اظهار کرد: به دلیل نبود اطلاعاتی که باید از سوی شرکت‌های اینترنتی به سازمان تاکسی‌رانی ارائه می‌شد، آمار دقیقی از تعداد ناوگان آن‌ها در دسترس نیست با این‌حال، پیش‌بینی می‌شود که بیش از ٨‌هزار نفر در این قالب فعال باشند.
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی نیز با بیان اینکه ارائه‌دهندگان خدمات باید برابر ضوابط تعیین شده کارت و مجوز تردد داشته باشد، افزود: مسافرکشی یکی از عناوین مطرح شده در قانون است که مشمول نظارت و اعمال قانون مجریان قانون می‌باشد
سرهنگ هادی حاجی‌زاده به پایان مهلت ارائه شده برای مجوزدار‌کردن شرکت‌های تاکسی اینترنتی اشاره کرد و گفت که این شرکت‌ها پیش از این باید به اخذ مجوزهای قانونی اقدام می‌کردند. او با تأکید بر ‌نگاه ارشادی پلیس در گام نخست با رانندگان این شرکت‌ها افزود: انتظار داریم هر چه سریع‌تر مجوزهای لازم از سوی این شرکت‌ها گرفته شود.
تغییرات ایجادشده در سیستم حمل‌ونقل عمومی مشهد با داغ شدن بازار تاکسی‌های اینترنتی واکنش‌هایی را در زمینه نبود نظارت بر ‌آن‌ها به دنبال داشت و همین امر ضرورت پیش می‌کند. ساماندهی این تاکسی‌ها را بیش از پیش می کند.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی