کد خبر : 83913
/ 11:07
مهدی غیبی

استارتاپ مانا با رعایت اصول

جمع‌شدن افراد گرد هم برای انجام یک مأموریت خاص یا رسیدن به یک هدف مشخص، یک گروه را تشکیل می‌دهد. به طور معمول این جمع‌شدن ریشه آشنایی و رفاقت دارد و همین رفاقت در بیشتر مواقع باعث می‌شود بسیاری از مواردی که باید به آن توجه شود جدی گرفته نشود که در آینده همین موارد مشکل‌ساز می‌شود.

استارتاپ مانا با رعایت اصول

استارتاپ‌ها نیز به عنوان گروه‌هایی از جامعه دچار این مشکل هستند چه بسا استارتاپ‌ها به دلیل آنکه هسته اصلی تشکیل‌دهنده را افرادی شامل می‌شوند که در بازه سنی جوان و پر از شور و هیجان هستند و اوج رفاقت‌ها و صمیمیت‌ها در رابطه‌شان موج می‌زند، این موضوع تشدیدتر شده و رخ می‌دهد. استارتاپ‌هایی که بسیاری از مسائل مهم را نادیده گرفته و آن‌ها را با این تفکر که تا آخر عمر در عین رفاقت قرار است همکاری داشته باشند، نادیده می‌گیرد. اما متأسفانه در اکثر این نوع روابط گروهی، به دلیل شفافیت نداشتن در مسائل مالی و روابط کاری، مهم شدن مسائل مالی، سختی مسیر بزرگ شدن استارتاپ و فشارهای روحی زیاد، رگه‌هایی از اختلاف در بین اعضا شروع می‌شود. این امر باعث می‌شود تا اتفاقاتی که تا به امروز به چشم نمی‌آمده و به حساب رفاقت ابتدای کار گذاشته شده‌بود حالا ملاک تعیین‌کننده ادامه یا فعالیت نداشتن باشد. حتما نمونه‌های بسیاری را در ذهن خود دارید که با چنین مشکلی روبه‌رو شده‌اند و باعث شده است تا بهترین ایده‌ها و بهترین گروه‌ها با مسائل بسیار جزئی اما ریشه‌دار فعالیت خود را به اتمام برسانند و اطرافیان را بسیار شگفت‌زده کنند.
پیشنهاد می‌شود قبل از شروع هر کار جدی مواضع، محدوده‌ها و امتیازات هر فرد در تیم را مشخص کنید. بسیار راحت است که شما بین خود و افراد تیم بتوانید قراردادهای حقوقی تنظیم کنید. کافی‌است آنچه که متعهد می‌شوید یا به آن می‌خواهید رجوع کنید، مکتوب کرده و به امضای یک شاهد غیر از خودتان برسانید همین امر باعث می‌شود تا شما بسیاری از مشکلات و اختلافات را تجربه نکنید و در موقع لزوم بتوانید با مراجعه به تفاهمات و مستندات امضای رد و بدل شده بین خودتان مشکل را حل و فصل کنید.
اما این موضوع روی دیگری نیز دارد و آن مباحث قانونی و حقوقی است. متأسفانه قوانین برای موضوع استارتاپ‌ها بسیار عقب افتاده است و ما در بسیاری از موارد هنوز با مجهولات زیادی روبه رو هستیم. شاید بزرگ‌ترین مجهول و آنچه که این روزها همه استارتاپ‌ها با آن مواجه هستند، موضوع مالکیت معنوی است که برای آن قانونگذار فکر جدی و خط‌کشی مناسبی انجام نداده است یا موضوعاتی از جمله قرارداد محرمانگی که سراسر ایراد و ابهام و مشکل است.
متأسفانه نبود قوانین روزآمد که کارآمدی داشته باشد، باعث شده است حجم بسیاری از اختلاف‌ها به وجود آید. بسیاری از قوانین مربوط به حوزه‌های شرکت‌داری است این درحالی‌است که استارتاپ‌ها عموما بعد از رسیدن به محصول نهایی شکلی حقوقی به خود می‌دهند و این موضوع ممکن است که بیش از یک یا دو سال به‌طول بینجامد.
بنابراین ضروری‌است که با توجه به رشد سریع فضاهای کسب و کار کوچک، حوزه حقوقی آن نیز به همان میزان رشد کند و خلأهای قانونی موجود نیز پر شود شاید وقت آن رسیده است تا با جدیت بیشتر به موضوعات استارتاپی و به‌ویژه موضوعات حقوقی آن نگاه کنیم چرا که متأسفانه هر روز بر میزان افزوده می‌شود. شکایات و نارضایتی‌ها در این حوزه افزوده می‌شود.
مهدی غیبی، مشاور و مربی کسب و کار
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی