• خانه
  • ورزشی
  • دوومیدانی قهرمانی کشور در ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار نمی‌شود
کد خبر : 83914
/ 11:32

دوومیدانی قهرمانی کشور در ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار نمی‌شود

با وجود اعلام موافقت قبلی تربیت بدنی آستان قدس دوومیدانی قهرمانی کشور در ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار نمی‌شود

دوومیدانی قهرمانی کشور در  ورزشگاه  امام رضا (ع) برگزار نمی‌شود

نادر نوروزی- شهرآراآنلاین، مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور آقایان و بانوان انتخابی بازی‌های آسیایی جاکارتا2018 بنا بود از 25 تا 30خرداد در استادیوم امام‌رضا(ع) برگزار شود، اما در فاصله کمتر از دو روز مانده به آغاز این مسابقات، حالا خبر می‌رسد که این مسابقات در ورزشگاه امام‌رضا‌(ع) مشهد لغو شده است. این اتفاق برای چندمین‌بار است که دوومیدانی‌کاران با آن رو‌به‌رو می‌شوند و حالا قرار است دانشگاه فردوسی مشهد را آماده برگزاری این مسابقات کنند.

امیرعلی سعادتمند، رئیس هیئت دوومیدانی، در‌این‌باره اظهار می‌کند: درحالی‌که از قبل درخصوص برگزاری این مسابقات تمامی اقدامات و تمهیدات لازم در دیدار رئیس تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی و رئیس فدراسیون دوومیدانی در نظر گرفته شده بود، حالا به ما اعلام شده که به‌دلیل پاشیدن بذر در چمن ورزشگاه امام‌رضا(ع)، امکان برگزاری ماده‌های پرتابی در مسابقات وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه در دوومیدانی به‌ویژه در این مسابقات رکوردگیری و انتخابی ورزشکاران برای اعزام به بازی‌های آسیایی امکان برگزاری مسابقات به‌صورت تفکیک‌شده وجود ندارد، اضافه کرد: امکان برگزاری مسابقات آن‌گونه که مسئولان تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی می‌خواستند، وجود نداشت؛ لذا ما تصمیم به برگزاری این مسابقات در دانشگاه فردوسی گرفتیم.

چمن زیر کشت است!

لغو مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در استادیوم امام‌رضا(ع) درحالی رخ می‌دهد که در روز‌های قبل نیز اخباری مبنی‌بر ممنوعیت برگزاری مسابقات بانوان در این استادیوم و حذف ماده پرتاب چکش به گوش می‌رسید. همه این اتفاقات زمانی رخ داده که رئیس فدراسیون دوومیدانی و رئیس تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی در دیدار دوجانبه بر سر برگزاری این مسابقات و دیگراقدامات مشترک به گفته مدیر روابط‌عمومی تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی توافق کرده بودند.

اما مجید مولایی، مدیر روابط‌عمومی تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی، درباره لغو این مسابقات اظهار می‌کند: چمن هم‌اکنون زیر کشت است و در این بازه زمانی هیچ امکانی برای برگزاری مسابقات دوومیدانی در ماده‌های پرتابی وجود ندارد. ما اعلام‌آمادگی کردیم که حاضریم این مسابقات را رایگان برگزار کنیم، اما دوستان اصرار به برگزاری مسابقات به‌صورت تجمیع‌شده دارند.می‌توانستند ماده‌های پرتابی را در چمن‌های مجاور مجموعه برگزار کنند.

وی ادامه می‌دهد: ما فکر نمی‌کردیم موضوع تفکیک ماده‌های مسابقات از هم آن‌قدر مهم باشد، اما اگر این مسابقات هماهنگ با شرایط فعلی چمن نمی‌شد، قطعا از تمام توانمان برای برگزاری آن استفاده می‌کردیم. هنوز به ما چیزی درباره لغو مسابقات اعلام نشده است، ولی شرایط فعلی را ما از قبل به فدراسیون اعلام کرده بودیم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی