کد خبر : 83920
/ 12:31

فوتسال بر مدار هیجان

جایزه شهرداری وعدم دریافت ورودی از تیم ها، جام رمضان امسال مشهد را پس از سال ها دوباره داغ و دیدنی کرده است

فوتسال بر مدار هیجان

جوادطاری بخش – شهرآراآنلاین، هرچه به پایان ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم، حساسیت و جذابیت مسابقات فوتسال جام رمضان که امسال با شکل‌وشمایل جدیدی در مشهد درحال برگزاری است‌، به‌شدت افزایش پیدا می‌کند. طی سال‌های گذشته، مسابقات فوتسال جام رمضان اگرچه در سالن‌های دیگر هم برگزار می‌شد، اما مهم‌ترین آن در سالن شهید بهشتی مشهد بود که آن‌هم به‌صورت سال‌درمیان برگزار می‌شد و برگزاری آن با مشکلات بسیار زیادی همراه بود، اما امسال با تدبیری که شهرداری مشهد و تربیت‌بدنی همگانی این حوزه اندیشید، مسابقات فوتسال جام رمضان در سطح بسیار بالایی برگزار شد و حالا قرار است فینال این مسابقات نیز به‌صورت ویژه برگزار شود.

مسابقات منظم با حضور 224 تیم

برخلاف سال‌های گذشته که مسابقات فوتسال در سالن‌های مختلف و با مدیریت‌های مختلف برگزار می‌شد و تیم‌های حاضر در رقابت‌ها از نبود برنامه‌ریزی دقیق و نظم مسابقات و همچنین دریافت ورودی‌های سنگین و جوایز نه‌چندان‌ارزشمند گلایه‌مند بودند، امسال اما با تجمیع مسابقات فوتسال جام رمضان، این رقابت‌ها در هفت سالن و به‌صورت منطقه‌ای در مشهد آغاز شد که البته پایلوت اصلی آن در سالن شهید بهشتی است.

مسابقاتی که در بخش غرب مشهد در سالن‌های بهشت در منطقه طلاب، شهید مغنیه در منطقه گاراژدارها و ترمینال و یاس در منطقه طلاب، در بخش مرکزی مشهد در سالن بزرگ شهید بهشتی و در بخش شرق هم در سالن‌های سرافرازان در منطقه پیروزی، گلسا در منطقه وکیل‌آباد و شهدای شهرداری در منطقه قاسم‌آباد و الهیه برگزار شد.

مجتبی منتظری رییس شورای اجتماعی محلات شهرداری  مشهد درباره این رقابتها گفت: مسابقات با حضور 224 تیم برگزار شد؛ به‌این‌شکل که در هر سالن 32 تیم در هشت گروه چهارتیمی طی دو مرحله مقدماتی و حذفی باهم به رقابت پرداختند که درنهایت از چهار سالن پنج تیم برتر و از سه سالن چهار تیم برتر درمجموع 32 تیم به مرحله بعدی این مسابقات راه پیدا کردند که رقابت‌های خود را در این مرحله آغاز کردند.

در مرحله اول این بازی‌ها 336 بازی در مرحله مقدماتی و 112 بازی در مرحله حذفی برگزار شد که درنهایت تیم‌های پرواز (سالن خاتم)، محله ثامن شهید رجایی، محله شهید رستمی، کانون وکلا۲ و محله پروین اعتصامی از سالن بهشت، تیم‌های محله بهارستان1، شهرداری ثامن، محله هنرستان، برگ سبز و بهمن مشهد از سالن سرافرازان، تیم‌های محله امامیه1، کت‌وشلوار یاسین، علم و ورزش و محله بهاران از سالن شهدای شهرداری، تیم‌های دانش ورزش، بسیج شهدای شهرداری، محله 10دی و محله بهشت از سالن شهید مغنیه صعود کردند. همچنین تیم‌های مدافع حرم، آرتین، بانک ملی، محله هنرور و محله ذوالفقار از سالن گلسا، تیم‌های سازمان مپ، شهید شهریاری، آکادمی طیبی، انوارالصادق و محله طبرسی‌شمالی از سالن یاس و تیم‌های محله مفتح (صداقت)، محله طلاب (فرش‌آرا)، کارواش سهیل (محله پیروزی) و استودیو معتمدی از سالن شهید بهشتی به مرحله دوم این رقابت‌ها راه پیدا کردند که تا فردا باهم به رقابت می‌پردازند و درنهایت فینال این مسابقات قرار است عصر شنبه آینده  برگزار شود.

ویژگی‌های بارز مسابقات

نکته بارز در برگزاری مسابقات امسال فوتسال جام رمضان حضور بیش از پنج‌هزار نفر اعم از بازیکن، مربی‌، داور، پزشک‌یار و سایر عوامل برگزاری مسابقات در این بازی‌هاست که جایزه درنظر‌گرفته‌شده ازسوی شهرداری مشهد برای تیم‌های اول تا سوم این مسابقات انگیزه‌ای وافر را برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات ایجاد کرده است. این‌طور که برای این مسابقات جایزه تعیین شده است، تیم قهرمان این رقابت‌ها در پایان 60میلیون تومان، تیم دوم 40میلیون تومان و تیم سوم 20میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می‌کند که این میزان جایزه در برگزاری چنین‌مسابقاتی در کل دوران بازی‌های جام رمضان در رشته‌های مختلف بی‌نظیر بوده است.

شهر مشهد با توجه به توانایی‌های بالای ورزشی که دارد، در ماه مبارک رمضان، محل برگزاری مسابقات مختلف ورزشی است. هر چند برگزاری این مسابقات به‌دلیل نداشتن اسپانسر چندان قوی هر سال با افت فاحشی روبه‌رو می‌شود و از کیفیت آن در برخی رشته‌ها کاسته می‌شود، اما بااین‌حال باز هم دارای جذابیت‌های خاص خودش است. حالا سالن شهید بهشتی مشهد مهم‌ترین محل برای برگزاری مسابقات ورزشی در مشهد به‌شمار می‌رود.

بزرگ‌ترین سالن ورزشی این شهر در ماه مبارک رمضان علاوه‌بر اینکه پذیرای ورزشکاران زیادی برای برگزاری مسابقاتشان بود، بعد از سال‌ها دوباره توانست تماشاگران بسیار زیادی را در ساعات بعد از افطار به این سالن بکشاند، به‌طوری‌که تابه‌اینجای برگزاری مسابقات بیش از 30هزار نفر از این مسابقات به‌صورت مستقیم فقط در سالن شهید بهشتی دیدن کردند که همین امر شورونشاط و هیجان وافری در بین آن‌ها ایجاد کرد. ویژگی دیگری که برگزاری مسابقات امسال نسبت به سایر دوره‌ها داشت، دریافت‌نکردن حق ورودی برای تیم‌های شرکت‌کننده و همان‌طور که نوشتیم جایزه میلیونی برای تیم‌های برتر آن بود که همین موضوع نیز هیجان مسابقات را بسیار بالا برده بود.

هیجان بالای میهمانان مهاجر

در بین تیم‌های حاضر در این دوره مسابقات فوتسال جام رمضان که توسط شهرداری مشهد درحال برگزاری است، حضور تیمی از مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد نیز حسابی بر گرمای این مسابقات افزوده است. این تیم که در بین نفرات خود برخی بازیکنان ملی‌پوش افغانستانی را نیز جای داده است، تابه‌اینجای مسابقات خیلی خوب پیشرفت کرده است و با شکست تمامی رقبای خود یکی از بخت‌های مهم قهرمانی این دوره از مسابقات به‌شمار می‌آید.

نکته جالب‌تر درباره این تیم، حضور پرتعداد تماشاگران افغانستانی در زمان برگزاری بازی‌های این تیم در سالن شهید بهشتی است که به‌طورمتوسط در هر بازی این تیم بیش از دوهزار نفر برای تشویق تیمشان به سالن می‌آیند و با نظم و ترتیب خاصی به تشویق تیمشان می‌پردازند.

توجه ویژه شهرداری و شورا به ورزش

شهرداری مشهد و شورای شهر مشهد با برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقاتی با این سطح و کیفیت نشان داده است که به موضوع ورزش اهمیت زیادی می‌دهد و توجه کاملی به این مقوله که در کنار آن باعث ترویج ورزش در بین مردم و ایجاد شورونشاط اجتماعی بین همشهریان می‌شود، دارد. در روزهای پایانی این مسابقات محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، و احسان اصولی، عضو این شورا، به‌همراه برخی دیگر از مسئولان شهرداری به سالن شهید بهشتی آمدند تا از نزدیک در جریان برگزاری این مسابقات قرار بگیرند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی