کد خبر : 83933
/ 14:28
به همت شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛

نماز عید فطر پس از 50 سال در بنای تاریخی «مصلی» برگزار می‌شود

رییس شورای شهر مشهد مقدس گفت: به همت شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، پس از حدود 50 سال نماز عید فطر در بنای تاریخی-فرهنگی «مصلی» برگزار می‌شود.

نماز عید فطر پس از 50 سال در بنای تاریخی «مصلی» برگزار می‌شود

به گزارش شهرآراآنلاین،محمدرضا حیدری، در برنامه فرهنگی «آوای غدیر» که به همت منطقه 6 شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی استان، همزمان با ماه مبارک رمضان، در مجموعه تاریخی مصلی در حال برگزاری است، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی بعنوان مجموعه‌ای که میراث‌دار بناهای تاریخی و فرهنگی شهر است، از ظرفیت‌های بالایی برخوردار بوده و در کنار آن، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری نیز توانمندی‌هایی دارد که با هم‌افزایی و همکاری این دو مجموعه می‌توان از مکان های اینچنینی به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی افزود: شورای پنجم و مجموعه مدیریت شهری شهر مشهد از روزهای آغازین فعالیت خود اعلام کرده که در جهت توسعه فضای فرهنگی شهر و به ویژه دو عنصر غنی هویت بخشی و تقویت عناصر هویتی شهر، آماده هرگونه همکاری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان است؛ این همکاری در آرامگاه فردوسی آغاز شده و کار مشترکی در حال اجراست.

حیدری با بیان اینکه این همکاری به تمامی بناهای تاریخی سطح شهر قابل تعمیم است، تصریح کرد: امیدواریم در قالب اجرای برنامه‌ها، کارهای فرهنگی عمومی و اقدامات مشترک تبلیغی بتوان این ظرفیت را در جهت استفاده مطلوب زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی فراهم آوریم.

وی افزود: با هماهنگی‌های شهرداری و سازمان میراث فرهنگی پس از حدود 50 سال شاهد برپایی مجدد نماز باشکوه عید فطر در بنای تاریخی مصلی خواهیم بود؛ اقدام بسیار ارزشمندی است به گونه‌ای که پس از سال‌ها شاهد حضور مجدد مردم در این فضای تاریخی و مذهبی هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با تاکید بر اهمیت مستمر بودن برپایی چنین برنامه‌هایی در بنای مصلی، اظهارکرد: این بنا باید مکانی فرهنگی و مکانی برای حضور علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ کهن ایرانی تبدیل شود؛ برنامه‌هایی همچون ایجاد موزه، نمایش آثار صنایع دستی و کارهای هنری اقدامات شایانی هستند که برای اجرا در این بنای تاریخی در نظر گرفته است.

حیدری در ادامه به رویکردهای حمایتی شورا در جهت تقویت حوزه میراثی و بناهای تاریخی شهر اشاره کرد و گفت: در بودجه سال 97 شهرداری اعتباری در خصوص تقویت و حفظ بناهای تاریخی پیش‌بینی شده و در قالب تفاهم‌نامه‌های مختلف نیز می‌توان در این جهت گام برداشت؛ به تناسب ظرفیت‌های پیش‌بینی شده، همکاری‌های میان مدیریت شهری و سازمان میراث فرهنگی ادامه پیدا خواهد کرد.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی