کد خبر : 83937
/ 16:09

تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس سامانه نظارتی

کارشناس مسئول مدارس و مراکز غیر دولتی استان خراسان رضوی گفت: این سامانه نظارت به شفاف سازی شهریه مدارس غیر دولتی و رفع ابهام برای خانواده‌ها در خصوص مبلغ شهریه کمک می‌کند.

تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس سامانه نظارتی

فلاح- شهرآراآنلاین، همیشه با شروع ثبت نام مدارس یکی از دغدغه‌های والدین دانش‌آموزان بعد از شناسایی مدارس مناسب ، قانونی بودن میزان شهریه اعلام شده از سوی برخی مدارس غیر دولتی است از این رو وزارت آموزش و پرورش سامانه نظارتی برای تعیین میزان شهریه این مدارس ایجاد کرده است که بر اساس اطلاعات وارد شده در سامانه میزان شهریه برای هر مدرسه تعیین می‌شود.

کارشناس مسئول مدارس و مراکز غیر دولتی استان خراسان رضوی با اشاره به وزارتی بودن سامانه شهریه گفت: این سامانه زیر مجموعه پورتال مشارکت ها است  که به شفاف سازی شهریه مدارس غیر دولتی و رفع ابهام برای خانواده‌ها در خصوص میزان شهریه کمک می‌کند.
علیرضا اسلامی نژاد از شروع فرآیند کار این سامانه از دی ماه خبر داد و افزود: مدارس در ماه‌های آذر و دی اطلاعات خود را در آیتم‌های مختلف ثبت می‌کنند این اطلاعات شامل مواردی مثل اجاره بها، ارزش ملک، تعداد نیرو، مبالغ پرداختی به همکاران، سقف بیمه و ...است که برای تعیین شهریه موثرخواهد بود.
وی عنوان کرد: اطلاعات توسط مدارس ثبت و به ادارات شهرستان ارسال می‌شود درآنجا با تشکیل کارگروه شهریه و شورای نظارت اطلاعات ثبت شده موسسان مدارس بررسی و پس از تایید به استان ارسال می‌‌گردد. در استان نیز همین فرآیند طی و در صورت نیاز اصلاحات لازم انجام خواهد شد و سپس این اطلاعات برای تایید نهایی به وزارت خانه ارسال و در نهایت با انجام بررسی‌های لازم و شاخص های اعلام شده مبلغی به عنوان شهریه برای آن مدرسه مشخص می ‌شود.
کارشناس مسئول مدارس و مراکز غیر دولتی استان با اشاره به این موضوع که مبلغ شهریه تعیین شده برای مدارس شبیه به هم نخواهد بود خاطر نشان کرد: پس از تایید شورای نظارت مرکزی در وزارت خانه سامانه شهریه برای مدارسی که اطلاعات خود را ثبت کرده باشند باز خواهد شد و مسئولین مدارس می‌توانند از مبلغ شهریه تعیین شده برای مدرسه خود مطلع شوند که این امکان از اوایل خردادماه ایجاد شده است.
اسلامی نژاد حذف قراردادهای دستی و پرینت قرارداد از طریق سامانه شهریه را یکی از نکات مثبت در رفع ابهام برای خانواده ها دانست و افزود: مدارسی که اطلاعات آن‌ها در سامانه ثبت و شهریه آن‌ها مشخص شده است می‌توانند برای انعقاد قرارداد شهریه از طریق سامانه اقدام نمایند که پس از تکمیل قرارداد پیامکی برای اولیا ارسال خواهد شد که دیگر هیچ ابهامی برای آن‌ها باقی نخواهد ماند.
گفتنی است در سال گذشته کمترین شهریه در مدارس غیر دولتی استان ۵۵۰ هزار تومان و بیشترین آن ۵ میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شد این میزان در سال جاری نیز به محض امکان گزارش گیری در سامانه شهریه اعلام خواهد شد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی