کد خبر : 83946
/ 15:15

عطر عید بندگی در شهر

ماه رمضان با تمام زیبایی‌ها و جلوه‌های معنوی خود رو به پایان است و مردم روزه‌داری که یک ماه، به رسم و سیاق عبودیت پروردگار دست از محرمات شستند، شادمانه به انتظار عید بندگی نشسته‌اند.

عطر عید بندگی در شهر

امیرحسین مهدویان-شهرآراآنلاین، ماه رمضان با تمام زیبایی‌ها و جلوه‌های معنوی خود رو به پایان است و مردم روزه‌داری که یک ماه، به رسم و سیاق عبودیت پروردگار دست از محرمات شستند، شادمانه به انتظار عید بندگی نشسته‌اند و در این میان دستگاه‌های مختلفی مانند آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد هم برنامه‌های مختلفی برای پذیرایی از مهمانان عید فطر تدارک دیده‌اند.به گفته حجت‌الاسلام معادی، رئیس ستاد استهلال ماه استان خراسان رضوی به احتمال بسیار زیاد ماه رمضان امسال ٢٩‌روزه و جمعه، روز عید‌ فطر است.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی نیز از برپایی نماز این عید سعید در حرم مطهر امام رضا(ع) خبر داد و گفت: نماز عید سعید فطر در این بارگاه به امامت آیت‌ا... علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد اقامه خواهد شد.
به گفته حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سیدجلال حسینی برنامه اقامه نماز عید سعید فطر رأس ساعت ۶:١۵ با تلاوت آیات قرآن کریم، آغاز و سپس نماز این عید ساعت ٧‌صبح اقامه می‌شود.
وی با بیان اینکه به دلیل حضور گسترده نمازگزاران در این روز، تمام صحن‌های حرم مطهر رضوی مفروش خواهد شد، اظهار کرد: حرم مطهر رضوی آمادگی کامل برای اقامه باشکوه نماز عید فطر دارد.
 ١٧٠‌دستگاه اتوبوس کمکی
در همین راستا سازمان‌های اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی و شرکت بهره‌برداری قطار‌شهری نیز با افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در روز جمعه به نمازگزاران خدمت‌رسانی می‌کنند.
به همین منظور پنج پایانه موقت سازمان اتوبوس‌رانی در اطراف حرم رضوی با بهره‌گیری از ١٧٠‌دستگاه اتوبوس کمکی در نظر گرفته شده‌اند. حرم مطهر از خیابان آیت‌ا... شیرازی با ٧٠‌دستگاه اتوبوس، میدان بیت‌المقدس مسیر بی آرتی با ٣٠‌دستگاه، حدفاصل باب‌الجواد تا چهارراه خسروی با ٢٠‌دستگاه، خیابان نواب به سمت میدان عدالت با ١۵‌دستگاه و خروجی روگذر طبرسی با ٣۵‌دستگاه اتوبوس ۵‌پایانه موقتی است که در روز عید فطر به مردم ارائه خدمت می‌کنند.
وحید مبین‌مقدم، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد نیز از افزایش یک ساعته سرویس‌دهی خط یک قطارشهری در روز عید فطر خبر داد و گفت: خط یک قطارشهری در روز عید فطر از ساعت ۶‌صبح تا ٢٢‌سرویس‌دهی می‌کند.
 ٣٠٠٠ فضای پارک در هسته مرکزی شهر
تدارک سه‌هزار فضای پارک غیرحاشیه‌ای در هسته مرکزی مشهد توسط شرکت ترافیک هوشمند الیت و برپایی نماز عید سعید فطر در پایانه مسافربری امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده از سوی مدیریت شهری مشهد برای این روز فرخنده است. سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز با همکاری پلیس راهور محدودیت‌هایی ترافیکی در چهار محور منتهی به حرم مطهر رضوی در روز جمعه، ٢۵‌خرداد اعمال خواهد کرد.
علیرضا صحراگرد، مدیر خدمات شهری شهرداری نیز از پاک‌سازی ویژه معابر اصلی مشهد و منتهی به حرم مطهر رضوی در آستانه عید فطر خبر داد و گفت: در این راستا بیش از ۴٠دستگاه تانکر فشاری قوی و تانکر تریلی آب حوزه خدمات شهری شب قبل از مراسم و ابتدای صبح معابر منتهی به حرم و همچنین محل‌های برگزاری نماز عید فطر را به منظور افزایش طراوت و پاکیزگی شست‌وشو خواهند داد.
همه این‌ها در حالی است که به همت شهرداری مشهد قرار است نماز عید فطر پس از ۵٠‌سال در بنای تاریخی «مصلی» این شهر نیز برگزار ‌شود که این موضوع گام شایسته‌ای در راستای هویت‌بخشی و تقویت عناصر هویتی این شهر به حساب می‌آید.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی