کد خبر : 83948
/ 15:07

قهرمانان بسکتبال ۳×۳ معرفی شدند

پس از رقابت 36 تیم بانوان در شب‌های ماه رمضان قهرمانان بسکتبال ۳×۳ معرفی شدند

قهرمانان بسکتبال ۳×۳ معرفی شدند

مژده رنگیان- شهرآراآنلاین، با نزدیک‌شدن به روزهای پایانی ماه رمضان، مسابقات جام رمضان هم به ایستگاه پایانی خود رسید. امسال در بخش بانوان این رقابت‌ها کمی پروپیمان‌تر و با استقبال بیشتر بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی همچون فوتسال، شطرنج، تنیس، دارت و... برگزار شد. یکی از رشته‌ها که با حضور پرتعداد تیم‌ها همراه بود، مسابقات بسکتبال سه‌نفره بانوان بود که 32 تیم در دو رده سنی زیر 14 سال و رده آزاد از پنجم خردادماه در شب‌های رمضان در خانه بسکتبال مجموعه‌ورزشی سجاد با هم رقابت کردند و عنوان مسابقات به پاس تلاش‌های پیش‌کسوت بسکتبال بانوان استان به نام پوران داوری نام‌گذاری شد، شخصی که درحال‌حاضر نیز به‌عنوان نایب‌رئیس بانوان هیئت استان درحال فعالیت است.

مسابقات  ۳×۳ بسکتبال تفاوت بسیاری با مسابقات بسکتبال پنج‌نفره دارد. بازی تنها در یک نیمه زمین و با یک حلقه برگزار می‌شود، هر تیم چهار بازیکن دارد که دو تیم سه‌به‌سه در زمین حاضر می‌شوند و یک بازیکن به‌عنوان بازیکن ذخیره خواهد بود و رقابت در یک مسابقه 10دقیقه‌ای خواهد بود. همین قوانین باعث شده بود تماشاچیان حاضر در سالن با شوروحرارت بیشتری مسابقات را دنبال کنند.

صدای شور‌وهیجان فینال بسکتبال بانوان که پس از افطار آغاز شده بود، خارج از سالن خانه بسکتبال در مجموعه سجاد به گوش می‌رسید. پس از چندین شب رقابت، نوبت به مشخص‌شدن تیم‌های قهرمان بود. 16 تیم در رده سنی زیر 14 سال در چهار گروه چهارتیمی در این شب‌ها به رقابت پرداختند که در مرحله مقدماتی تیم‌های نوآوران و گلایل از گروه «الف»، تیم‌های نیلوفر و شاهین از گروه «ب»، تیم‌های ویستا ١٢ و آرین از گروه «ج» و تیم‌های رز و ویستا از گروه «د» به مرحله‌ بعدی راه پیدا کردند. تیم‌های صعود‌کننده در دو گروه چهارتیمی با یکدیگر رقابت کردند تا تکلیف چهار تیم پایانی مشخص شود و درنهایت چهار تیم ویستا١٣، ویستا١٢، آریان و نوآوران به فینال این دوره از مسابقات راه یافتند. در مرحله پایانی این مسابقات که دوشنبه‌شب برگزار شد، در رده‌بندی تیم آریان موفق شد ویستا۱۳ را با نتیجه ٨بر٧ مغلوب کند و پیروز میدان باشد و مقام سوم را کسب نماید. در دیدار فینال نیز تیم ویستا۱۲ با نتیجه ٩بر٨ از سد تیم نوآوران گذشت و مقام اول این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد.

بازیکنان این رده سنی همگی دختران نوجوانی بودند که باوجود سرعت بالای بسکتبال سه‌نفره توانستند نمایش خوبی داشته باشند و ازسوی خانواده‌ها و دوستان خود که در سالن حاضر بودند، تشویق شدند؛ هرچند بازیکنان تیم نایب‌قهرمان چندان از کسب عنوان دومی خوش‌حال نبودند و دوستانشان به آن‌ها دلداری می‌دادند.    اما در رده آزاد این رقابت‌ها، 20 تیم شرکت‌کننده حضور داشت که می‌شد بازیکنانی از سنین مختلف را در این تیم‌ها دید. بازی‌های این رده سنی از 17خردادماه آغاز شده بود تا چهار تیم صعود‌کننده مشخص شود. فینال این مسابقات زمانی شروع شد که تماشاچیان بیشتری در سالن حاضر شدند و به تشویق تیم‌ها پرداختند. در این رده دو دیدار برگزار شد که در دیدار نخست تیم صدف موفق به کسب پیروزی و عنوان سومی مسابقات شد و در دیدار فینال که از حساسیت بیشتری برخوردار بود، تیم بجنورد «الف» موفق شد در رقابتی نزدیک تیم صبا را شکست دهد و بر روی سکوی قهرمانی بایستد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی