کد خبر : 83949
/ 15:12

مصاف با غول‌ها در شیکاگو

سریال جهانگردی والیبالیست‌ها به روزهای پایانی نزدیک شد

مصاف با غول‌ها در شیکاگو

هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال۲۰۱۸ بدون‌شک سخت‌ترین نقطه از مسیر پرپیچ‌وخم این رقابت‌ها برای بلندقامتان ایرانی است.

نتایج تیم ملی والیبال تا پایان هفته سوم لیگ ملت‌های۲۰۱۸ و انجام ۹ بازی قطعا رضایت‌بخش نبوده و این را مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم ملی هم تأیید می‌کنند.

شش شکست، سه برد و کسب فقط ۹امتیاز باعث شده تا ایران در آستانه آغاز هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال در رده یازدهم جدول شانزده‌تیمی این رقابت‌ها ایستاده باشد.

خیلی از کارشناسان و مسئولان به مردم وعده دادند به‌مرور وضعیت بهتر می‌شود و باید منتظر اتفاقات خوب در هفته‌های چهارم و پنجم باشیم؛ اما با نگاهی به جدول بازی‌های هفته چهارم به دشوار‌بودن کار تیم ملی در شیکاگو پی می‌بریم.

کار سخت بلند‌قامتان در آمریکا

بلندقامتان ایرانی حالا به شیکاگو رسیدند و باید در خاک آمریکا طی سه روز متوالی سه مسابقه سخت و دشوار برابر تیم‌های آمریکا، لهستان و صربستان برگزار کنند.

برنامه این سه بازی به شرح زیر است:

شنبه 26 خردادماه/ساعت 3 بامداد

لهستان - ایران

شنبه 26 خردادماه/ ساعت23:30 ایران - صربستان

دوشنبه 28 خردادماه/ ساعت3 بامداد

آمریکا - ایران

با نگاهی به سابقه و جایگاه فعلی این تیم‌ها در جدول، به این نکته پی‌ می‌بریم که سخت‌ترین نقطه از مسیر پرپیچ‌وخم لیگ ملت‌های۲۰۱۸ انتظار شاگردان کولاکوویچ را می‌کشد.

لهستان که اولین حریف ایران در آمریکاست، هم‌اکنون صدرنشینی دور گروهی لیگ ملت‌ها را در اختیار دارد و از ۹ بازی گذشته هشت پیروزی به دست آورده است.

آمریکا هم با یک برد کمتر نسبت به لهستان در رده چهارم قرار دارد و تیم آماده‌ای را راهی لیگ ملت‌های۲۰۱۸ کرده است.

صربستان، یکی از تیم‌های همیشه‌مدعی قاره اروپا، فعلا با شش برد ششم است و برای ماندن در جمع شش تیم برتر برای رسیدن به فینال لیگ ملت‌ها محکوم به شکست‌دادن تیمی مثل ایران خواهد بود.

با این وضعیت شاید رؤیای رسیدن به فینال برای ایران حتی باوجود میزبانی در هفته آخر رنگ باخته باشد، اما هفته چهارم می‌تواند جایی برای رقم‌زدن شگفتی‌هایی ازسوی بازیکنان جوان کشورمان باشد که مقابل برزیل نشان دادند چنین‌توانایی‌هایی دارند. مصاف با غول‌های والیبال جهان در شیکاگو قبل از سفر به تهران و در روزهای پایانی جهانگردی یک‌ماهه والیبالیست‌ها از اهمیت بالایی برای کولاکوویچ و تیمش برخوردار خواهد بود.

 آغاز تمرینات ملی‌پوشان

نخستین جلسات تمرینی تیم ملی با نرمش و کار با وزنه در نوبت صبح و انجام تمرینات توپی در نوبت عصر اختصاص داشت. تیم‌های آمریکا و صربستان نخستین تیم‌هایی بودند که وارد شهر شیکاگو شدند و دو تیم ایران و لهستان نیز با فاصله‌ای ناچیز با هم، تقریبا به‌طورهم‌زمان به فرودگاه رسیدند.

تیم ایران در هفته چهارم دو تغییر نسبت به هفته سوم پیدا کرده که علی‌اصغر مجرد و پوریا یلی به‌ترتیب جانشین امیرحسین توخته و صابر کاظمی شدند. ضمن آنکه امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی، نیز در این سفر به‌دلیل صادرنشدن روادید غایب است. بازی‌های این گروه از ساعت  23:30جمعه شب آغاز می‌شود، اما بازی‌های تیم ایران از شنبه استارت می‌خورد.

سعید معروف، محمدطاهر وادی، علی شفیعی، سامان فائزی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، امیر غفور، پوریا یلی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، مرتضی شریفی، مهدی مرندی و محمد حضرت‌پور اعضای تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال هستند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی