کد خبر : 84048
/ 12:39

سرقت از سال‌خوردگان در تهران و مشهد

متهم پس از ١١سال حبس دوباره به چرخه جرم بازگشت

سرقت از سال‌خوردگان در تهران و مشهد

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مجرم سابقه‌داری که پس از تحمل ۱۱‌سال حبس دوباره به سرقت در تهران و مشهد اقدام کرده بود، خبر داد.
به گزارش مهر،۲۹‌اردیبهشت ماه امسال پیرمردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۹‌تهران به مأموران اعلام کرد که راننده یک دستگاه خودرو پراید مشکی که خودش را مأمور پلیس معرفی کرده بود، ازکارت عابربانک و از حسابش‌ پول برداشت کرده است‌ که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت، تحت‌پوشش مأمور، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مال‌باخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به صورت پیاده در حال تردد بودم که یک خودرو پراید مشکی به من نزدیک شد و ناگهان راننده‌اش مرا صدا زد. این فرد ضمن معرفی خود به عنوان مأمور از من درخواست مدارک شناسایی کرد و سپس با گرفتن دو کارت عابربانک، با تهدید و اجبار اقدام به دریافت رمز عابربانک‌هایم کرد و با طرح این ادعا که برای تحویل مدارک باید به کلانتری مراجعه کنم از محل متواری شد اما مدتی از دور‌شدن او نگذشته بود که با آمدن پیامک عابربانک متوجه برداشت مبلغ ۲۲‌میلیون تومان از حساب‌های خود شدم.
با توجه به شیوه و شگرد سرقت‌، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با چهره‌نگاری و بهره‌گیری از بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای مأمور‌نما به نام نظام‌.‌س ۴۰‌ساله شدند که بارها به اتهام سرقت‌های تحت‌ پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده است.
بررسی سوابق این متهم حکایت از آن داشت که وی آخرین بار در سال ۱۳۸۵‌به اتهام سرقت تحت‌ پوشش مأمور دستگیر و به ۱۱‌سال زندان محکوم شده و طی این مدت نیز در زندان حضور داشته اما پس از آزادی مجدد ارتکاب جرائم خود را از سر گرفته است‌.
باشناسایی تصویر نظام‌. س توسط مال‌باخته‌، کارآگاهان با بهره‌گیری از اطلاعات به دست‌آمده از این متهم سابقه‌دار و انجام اقدامات پلیسی به شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان شهریار – منطقه ملارد اقدام کردند و در تاریخ ۱۳‌خرداد‌ماه موفق به دستگیری متهم شدند .
متهم پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ‌ به صراحت به سرقت از مال‌باخته و همچنین انجام ده‌ها سرقت مشابه از افراد پیر و سال‌خورده در تهران و مشهد اعتراف کرد که در حال حاضر هماهنگی لازم برای انجام تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی شهرستان مشهد نیز انجام شده است تا پس از تکمیل تحقیقات در پلیس آگاهی تهران بزرگ‌، متهم در اختیار پلیس آگاهی شهرستان مشهد قرار گیرد‌.
براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت‌: در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت‌، شناسایی تعدادی از شکات و مال‌باختگان و به منظور شناسایی دیگر جرائم ارتکابی متهم، هماهنگی لازم با دادیار ارجاع دادسرای ناحیه ۳۴‌تهران برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است، بنابراین از کلیه شکات و مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود با پلیس تماس 
بگیرند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی